Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

743 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Capuano sulmon ashper drejtuesit: “A e kuptoni sa shume i rendon Interit te fale Nainggolan keshtu?”

Capuano sulmon ashper drejtuesit: “A e kuptoni sa shume i rendon Interit te fale Nainggolan keshtu?”
Inter Club Staff

Tashme Radja Nainggolan ka zgjedhur Cagliarin mes Fiorentines dhe ketyre te fundit. 

Nje rikthim ne shtepi per Nainggolan sepse kujtojme qe Cagliari ishte skuadra qe e beri ate te famshem dhe nga ku kaloi perpara se te shkonte tek Roma.

Mesfushori belg po transferohet ne Sardenje ne huazim per nje vit dhe duket se ky fakt ka bere qe te flitet shume mes tifozeve por edhe ne ambjentet e analisteve italiane e gazetareve te ndryshem.

Duke pare qe Radja Nainggolan merr nje rroge 4,5 milione euro ne sezon, kjo rroge eshte totalisht jashte cdo buxheti per Cagliarind dhe prandaj eshte gjetur nje rruge e mesme ku Interi po ndihmon Cagliarin duke i hequr tre muaj nga rroga sezonale e Nainggolan, por gjithesesi zikalterit po e japin ate falas ne Sardenje per nje vit e kjo gje nuk shihet aspak me sy te mire nga shumica qe kujton se Interi ka paguar per Ninja vetem nje vit me pare 40 milione euro.

Nderkohe, Giovanni Capuano, gazetari i njohur italian ka vendosur qe te beje disa llogari dhe te sulmoje ashper publikisht drejtuesit e Interit duke nenvizuar se sa shume mund ti peshoje bilancit te Interit nje lojtar qe do te luaje ne nje skuader tjeter.

“Nainggolan ka zgjedhur Cagliarin ku do te iki tek ata ne huazim falas. Totalisht falas. Cagliari do te paguaje 3 milione rroge dhe Interi 1,5 milione. A e kuptojne drejtuesit e Interit qe ne bilancin zikalter kjo do ti kushtojne plot 15 milione euro ne sezonin e ardhshem? Si mund te behet nje marreveshje e tille kur nje lojtar sapo e ke blere 40 milione euro vetem nje sezon me pare? A eshte Radja nje lojtar per tu falur ne kete menyre?.”

Ky ka qene komenti i Capuano. Por tashme dihen arsyet se pse Nainggolan eshte perjashtuar nga projekti zikalter dhe asnje nga keto arsye nuk ka te beje me anen sportive.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.