Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

369 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Caressa zbulon: “Conte po shtiret si nje njeri i mire? Nje burim nga shume afer klubit me ka thene…”

Caressa zbulon: “Conte po shtiret si nje njeri i mire? Nje burim nga shume afer klubit me ka thene…”
Inter Club Staff

I pyetur per studiot e Sky Sport, Fabio Caressa ka folur per Interin dhe per tranjerin e zikalterve Antonio Conte.

“Antonio Conte ju duket i ndryshem? Mua me kane thene se ai ka ndryshuar vetem per sa i perket komunikimit te jashtem.”

“Ai eshte teresisht i njejti me lojtaret e tij dhe me drejtuesit e klubit: jane telashe per te gjithe ata qe mendojne te kunderten keto.”

“Ne dhomat e zhveshjes sipas asaj qe me ka thene mua nje burim i afert, ai nuk ka ndryshuar aspak, mund te pyesni edhe lojtaret e tij…”

“Por komunikimi eshte nje linje e vendosur bashke me klubin, prandaj ai sillet si i mire ne intervista per shtyp. Por vazhdon te jete shume i eger me njerezit qe punon.”

“E them ne sensin pozitiv. Sepse mua me rezulton nga burimet e mia se ai eshte i njejti person, por vetem ne pamje te jashtme nuk duket keshtu.”

“Ne nuk flasim per nje mentalitet fitues tani apo humbes, por per nje situate taktike. Skuadra tregon disa probleme. Ka humbur disa pike.”

“Duhet vene ne fushe nje skuader qe funksionon. Sepse nje skuader qe duhet te fitoje ne fushen e lojes nuk e peson kurre nej gol si ai ndaj Real Madrid pas 2-2. Per kete duhet te punoje Conte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.