Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,148 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Carnevali (ad i Sassuolos): “Po eshte e vertete, Inter ka kerkuar Vrsaljkon! Berardi, Acerbi e Duncan…”

Bujar Berishaj

Ne oret e fundit aksi i merkatos mes Interit dhe Sassuolos duket qe eshte bere akoma me i nxehte, sa qe lista e emrave qe dy klubet po negociojne eshte zgjatur akoma.

Ne vecanti, ne shenjestren e klubit zikalter, pervec Berardit, kane perfunduar edhe Acerbi, Vrsaljko dhe Duncan. Per te njohur me mire situaten Gazzetta di Modena ka kontaktuar me Giovanni Carnevali, administrator i deleguar i Sassuolos:

“Eshte e vertete qe Inter e ka kerkuar Vrsaljkon, duke ofruar edhe lojtare te ndryshem, jemi duke vleresuar, por mbeten te hapura edhe pistat Napoli e Atletico Madrid. Berardi-Inter? Per momentin nuk me rezulton, jane vetem zera. Sic kam thene gjithmone nuk jemi te obliguar qe te shesim, duam te forcohemi jo te dobesohemi. Duam te kuptojme cila eshtes strategjia e Juves, te flasim me agjentin e madje edhe me lojtarit, pastaj do te vendosim. Gjithcka eshte e mundshme. Acerbi? Eshte nje prej lojtarve nga te cilet nuk duam te heqim dore. Mendoj, dhe shpresoj, qe te mbetet me ne. E njejta gje blen edhe per Duncan”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.