Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,073 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Carrizo me temperature, Handanovic i ftohur: emergjence totale ne porte per Interin! Sot meret vesh nese…

Carrizo me temperature, Handanovic i ftohur: emergjence totale ne porte per Interin! Sot meret vesh nese…
Inter Club Staff

Me sa duket eshte emergjence totale ne shtepine Inter per sa i perket portierit qe do te zbrese ne fushe ndaj Chievos. Edhe pse mendohet qe Samir Handanovic te mos kete asnje problem qe te zbrese ne fushe, nuk mund te mohoet qe ne shtepine Inter ka nje gjendje alarmi per sa i perket situates se portiereve ne prag te ndeshjes se darkes se sotme ndaj Chievos. Ja cfare shkruan Gazzetta dello Sport per kete gje ne numrin e saj te perditshem:

“Vetem sot do te kuptohet nese Carrizo mund te perfshihet ne listen e te grumbulluarve. Portieri argjentinas eshte viktime e nje gjendje gripale prej ditesh. Ai dje ka qene me temperature te larte dhe do te vleresohet sot gjendja e tij. Per te qene brenda, dje Interi ka futur ne listen e te grumbulluarve Di Gregorion, i lindur ne 1997 dhe milanez me origjine, lojtar i cili e ka nisur rrugetimin e tij tek Interi qe ne moshen 5 vjecare. Edhe Handanovic ka pasur probleme dhe keto dite ka qene i ftohur, por lajmi i mire eshte se nuk ka pasur temperature, dicka qe qeteson ambjentin zikalter, por stafi interist eshte ne alarm te plote. Handanovic pritet t’ja dale, por nese nuk ja del dot, do te jete Berni nga minuta e pare?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.