Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

629 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Casadei-Chelsea, Gazzetta zbulon: “Inter as nuk ulet ne tavoline per tratativen nese nuk merr…”

Casadei-Chelsea, Gazzetta zbulon: “Inter as nuk ulet ne tavoline per tratativen nese nuk merr…”
Inter Club Staff

Sipas asaj qe tregohet sot nga La Gazzetta dello Sport, agjenti i Cesare Casadei ka marre nje telefonate nga Chelsea.

Ka qene nje telefonate jo e zakonte por nje telefonate ku Chelsea ka dashur te flase per projektin e saj dhe nje paralajmerim tjeter per nje oferte te mundshme ne oret ne vazhdim.

“Chelsea ka shkuar me shume se sa sondazhet dhe po ben gati nje oferte te re dhe te rendesishme per te marre sherbimet”.

“Qe ata e kane seriozisht per djaloshin eshte pare qe ne momentin kur kane vene ne pjate 8 milione euro per te”.

“Nuk jane pak duke pare se Casadei ende nuk ka luajtur asnje ndeshje zyrtare me Interin ne karrieren e tij.”

“Gjithesesi, ato tete milione jane shtyre direkt prapa nga Inter me bindje me zikalterit qe nuk duan te perserisin nje Zaniolo te dyte”.

“Qe Inter te pranoje nje oferte nga Chelsea dhe qe zikalterit te ulen ne tavoline negociatash, oferta duhet te jete te pakten 20 milione euro”.

“Ose Inter e pranon oferten pre 8 milione eurosh, vetem nese Chelsea i jep mundesi zikalterve per te drejten e riblerjes per 10 ose 12 milione euro per dy sezonet ne vazhdim, por kjo eshte nje hopiteze qe Chelsea nuk do e pranonte kurre”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.