Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

835 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cassano, cfare sulmi ndaj Barelles: “Nuk eshte kualitet ajo qe ka Barella. Si mund ti thuash kualitet faktit qe ti ben…”

Cassano, cfare sulmi ndaj Barelles: “Nuk eshte kualitet ajo qe ka Barella. Si mund ti thuash kualitet faktit qe ti ben…”
Inter Club Staff

Antonio Cassano nuk po gjen paqe dhe vazhdon ta sulmoje lojtarin e Interit, Niccolo Barella, aq here sa ka mundesi.

Kesaj radhe ai ka perdorur perseri Bobo TV per te thene disa fjale aspak te bukura per Barella dhe e ka larguar ate nga “te qenit kualitativ”.

“Ne futboll, nje njeri qe ka kualitet eshte nje lojtar qe mban topin mire, qe krijon shume, qe te ben te luash mire.”

“Nuk mund te mendoj une per Kombetaren e Mancinit qe shkon perpara me lojtare si Barella, Tonali apo Scamacca.”

“Barella? Kualitet eshte ai qe flet me topin, qe rrotullon topin, ai qe ben magji me topin, jo nje qe vrapon para e mbrapa pa pushim pa top.”

“Nje shembull? Arthur i Juventusit eshte nje lojtar fenomenal, fantastik. Ai po qe te ben te luash mire ne fushen e lojes.”

“Te Juventusi eshte gjendur ne nje situate te vecante, ne Itali eshte bere qesharak nga shtypi dhe tifozet, por eshte fantastil.”

“Italise i mungon pikerisht nje si Arthur sepse ka shume si Barella dhe kjo gje nuk me pelqen. Nuk eshte kualitet ajo qe ka Barella. Si mund ti thuash kualitet faktit qe ti ben vrap para e mbrapa per 90 minuta pa prekur topin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.