Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 22, 2019

Scroll to top

Top

124 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Castagnini: “Juve akoma superiore, por Interi…”

Castagnini: “Juve akoma superiore, por Interi…”
Ardis
  • On 14/09/2013, 11:44

Ne mikrofonat e Tuttomercatoweb.com Renzo Castagnini analizon derbin e Italise te programuar per kete mbasdite midis Interit dhe Juventusit: “Behet fjale per nje ndeshje te rendesishme per historine qe permban kjo ndeshje, por eshte shume shpejt per nje ndeshje te tille ne kete faze te sezonit per te qene decizive. Ne javen e trete asgje nuk eshte decizive. Juventusi eshte nje skuader e konsoliduar, qe fiton prej dy vitesh. Interi, nga anan tjeter, eshte nje kolektiv i ri qe ka gjetur identitetin e saj fale punes se Walter Mazzarrit. Skuadrat e teknikut toskan jane gjithmone shume te ashpra. Besoj se do shikojme nje ndeshje te ekuilibruar”.

Sipas jush Juventusi eshte akoma skuadra me e fuqishme ne Itali?
“Ka nje grup te kolauduar ka futur elemente te kalibrit te Carlos Tevez, jane me siguri skuadra me e forte”.

Kush do te jene protagonistet per ndeshjen Inter-Juventus?
“E thjeshte per te thene Tevez, por edhe elemente te tjere qe kane kualitete per te gjetur lojen fituese”.

Pyetja e fundit. Mendoni se Quagliarella mund te jete i gatshem per te perballuar nje ndeshje te tille mbas nje ndalese te gjate?
“Ne nivele te larta duhet te jete i forte menderisht, edhe pse eshte protagonist ne merkato. Nuk mendoj se per te do te jete problem te luaje kete ndeshje”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.