Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

110Inter

110 dite deri ne 110 vjetorin e Interit te shoqeruara me 110 histori zikalter.

#110Inter – Inter Academy Japan, gjithmonë e më shumë Internazionale

20/02/2018, 18:19 |

Sektori i të rinjve të Interit është simbol i Ekselencës si në Itali, ashtu edhe me gjerë në Europë. Për këtë, mjafton tu hedhim një sy trofeve të fituar vitet e fundit si dhe numrin e lojtarëve prezentë në Serie … Read More

#110Inter – Giuliano Satri, kur fati të hap dyert

19/02/2018, 18:18 |

Në moshën kur Gigi Buffon ka debutuar në fushat e Serie A, ai nuk kishte prekur kurrë një top futbolli, as për rastësi. Historia e Giuliano Sartit, një prej portierëve më të mëdhenj të historisë së Interit, është një prej … Read More

#110Inter – Massimo Moratti, edhe i biri si i jati

18/02/2018, 18:17 |

Një çështje familjare: Interi për Massimo Morattin ka qënë gjithmonë kështu. Familja nënkuptohet ajo në kuptimin tradicional, por shumë shpejt pati një ndikim të madh në milona fansa zikaltër. I rritur me futbollistët e “Grande Inter-it”, të cilët vizitonin shpesh … Read More

#110Inter – Sektori i të rinjve zikaltër, të destinuar për tu bërë të mëdhenj

17/02/2018, 18:15 |

Turneu i Viareggios është kompeticioni më i vjetër dhe më prestigjioz, për sai përket ekipeve të të rinjve. Në 12 mars të këtij viti, do organizohet edhe edicioni numër 70, ekzaktësisht dhjetë vjet më vonë se ai që mund të … Read More

#110Inter – Juan Sebastian Veron dhe gjuajtja e shtrigës

16/02/2018, 18:14 |

Superkupa e Italisë e vitit 2005 ishte një ndeshje e tensionuar por e barabartë: Juventus dhe Inter vazhdojnë akoma të ruajnë barazpeshën në 90 minutshin e rregullt të ndeshjes, mbërthyer në shifrat 0-0. Në shtesën e parë, zikaltërit ndodhen paksa … Read More

#110Inter – Kina, shtëpia jonë e Orientit

15/02/2018, 18:04 |

Interi ka qenë gjithmonë një klub i veçantë për Kinën. Nuk mund të ishte ndryshe, duke pasur parasysh 130 milionë tifozët aktivë zikaltër dhe dhe faktin se shumica e aksioneve të klubit mbahen nga Suning Holdings Group. Dyzet vjet më … Read More

#110Inter – Hollandezi jo fluturues, Dennis Bergkamp

14/02/2018, 17:59 |

Kur u largua nga Interi, në 1995, Dennis Bergkamp, kërkoi një klauzolë në kontratën me skuadrën e tij të re, Arsenalin: nuk do të marrë pjesë në transfertat e largët, sepse nuk i pëlqen të udhëtojë me aeroplan. Bergkamp ka … Read More

#110Inter – Presidenti sipërmarrës Ivanoe Fraizzoli

13/02/2018, 17:57 |

Dorështrënguar, i kujdesshem, në gjendje për të përballuar një trashëgimi të rëndë si ajo e Interit të Angelo Morattit, duke kombinuar rezultatet me një menaxhim të përsosur të shoqërisë. Ivanoe Fraizzoli, në gjashtëmbedhjetë vite presidencë zikaltër, fiton dy Skudeto, dy … Read More

#110Inter – Frikat dhe dëshirat e Christian Chivu

12/02/2018, 17:53 |

6 janari i 2010 është një ditë që Cristian Chivu nuk e do e harrojë lehtë. Interi luan në fushën e ftohtë të Veronas kundër Chievos. Në fillim të pjesës së dytë, mbrojtësi përplaset me Sergio Pellisier në një duel … Read More

#100Inter – Giuseppe Minaudo dhe ëndrra e cdo femije

11/02/2018, 18:02 |

Të debutosh në një derby në San Siro është një emocion unik, por të jesh deciziv është një dimension i vështirë për t’u përshkruar me fjalë. Ashtu sic është e komplikuar të imagjinosh cfarë po kalonte në kokën e të … Read More

#110Inter – Taribo West, mbrojtësi i Zotit

10/02/2018, 17:44 |

Karakter ekstravagant ashtu si gërshetat e tij të ngjyrosura, shpesh polemik dhe ndoshta, për të gjitha këto arsye, ai u bë idhulli i tifozëve. Taribo West kaloi portat e Pinetinas në vitin 1997 i ardhur nga medalja e artë olimpike … Read More

#110Inter – Punë dhe Pasion, në “Carrozeria Inter”

09/02/2018, 17:43 |

Në rrugën Via Carlo d’Adda në Milano, janë disa ditë në të cilat mund të thithet ajri tipik i Naviglio. Të moshuarit mësyjnë nëpër bare që nga ora 8 e mëngjesit duke debatuar për titujt e të përditshmes “Gazzetta dello … Read More

#110Inter – PIRELLI, fuqia nuk është asgjë pa kontrollin

08/02/2018, 17:41 |

“Fuqia nuk është asgjë, pa kontrollin” është një slogan i cili ka hyrë në imagjinatën kolektive. Dhe meqë kjo ka ndodhur, është një shenjë që fushata publicitare e ka arritur qëllimin. Në vitin 1994, në fillim të fushatës së Pirellit, … Read More

#110Inter – Beppe Baresi, në fushë nuk ka vëllezër

07/02/2018, 17:39 |

Imagjinoni dy vëllezër, pak më shumë se njëzet vjeç. Gjatë javës flenë nën të njëjtën çati, pastaj të dielën ata gjejnë veten në një fushë futbolli. Fusha është pikërisht San Siro, dhe të dy vëllezërit kanë fanella të ndryshme, por … Read More