Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2022

Scroll to top

Top

110Inter

110 dite deri ne 110 vjetorin e Interit te shoqeruara me 110 histori zikalter.

#110Inter – Bishtaleci zikalter

05/02/2018, 13:11 |

Rodrigo Palacio gjithmone dha gjithcka per Interin.

Ai luajti per Zikalterit gjate viteve me te bukura te karrieres se tij dhe luajti ne cdo pozicion qe mund te mendohet: sulmues, numer 10, ne krah… por edhe … Read More

#110Inter – Rekordi i Trapattonit

04/02/2018, 17:32 |

Ata që në vitet ’90 ishin akoma fëmijë, ndoshta nuk janë mërzitur duke e dëgjuar papushim nga babai ose gjyshi atë histori. Është historia e Scudettos së rekordeve, ai i sezonit 88-89 dhe i arkitektit kryesor të tij, Giovanni Trapattoni … Read More

#110Inter – Lucio, një për të gjithë

03/02/2018, 17:30 |

Ndeshja më e rëndësishme e Interit në njëzet vitet e fundit nuk është Inter-Barcelona 3-1, dhe në fakt nuk është as finalja e Ligës së Kampionëve kundër Bayernit të Mynihut. Ndeshja më e rëndësishme u luajt më 4 nëntor 2009 … Read More

#110Inter – Ndeshja e jetës së Nicolás Burdisso

02/02/2018, 17:29 |

Futbolli është gjëja më e rëndësishme prej atyre më pak të rëndësishme, ashtu siç thonë ata që marrin vesh nga futbolli. Dhe ka situata në të cilat sporti kalon në plan të dytë dhe lufta për jetë bëhet prioriteti kryesor. … Read More

#110Inter – Osvaldo Bagnoli, magjistari i Bovisas

01/02/2018, 17:27 |

Ndoshta jo të gjithë e dinë se përpara Jose Mourinhos, ishte një trajner tjetër në historinë zikaltër që shpiku shprehjen e famshme “Io non sono un pirla”. Ai ishte quajtur “Magjistari i Bovisa-s”, më shumë se për origjinën e tij, … Read More

#110Inter – Hernan Crespo, rikthim tek “dashuria e vjetër”

31/01/2018, 17:04 |

Hernan Crespo shpërtheu në lot kur në verën e vitit 2003, do largohej nga Interi për tek Chelsea. Aventura e tij zgjati vetëm një sezon, tamam koha e duhur për të rënë në dashuri me fanellën përpara se të largohesh. … Read More

#110Inter – Antonio Angelillo, engjëlli me fytyrë djalli

30/01/2018, 17:03 |

Ka një rekord zikaltëri i cili ka kaluar thuajse 60 vjet histori në futbollin italian. Rekord i dëshiruar nga shumë lojtarë të cilët edhe i janë afruar shumë, por kurrë nuk e kanë thyer. Është rekordi i 33 golave në … Read More

#110Inter – Nje njeri i jashtezakonshem

29/01/2018, 17:00 |

Ngado që ta shohësh, historia e Giacinto Facchetti është e mrekullueshme, një shembull i shkëlqyer i integritetit, ndershmërisë dhe vlerave morale. Mbrojtës krahu shumë modern për kohën, ai në thelb shpiku rolin e mbrojtësit të krahut me tipare sulmuese, në … Read More

#110Inter – Babai i Katenaços

28/01/2018, 16:58 |

Pragmatik dhe fitues, si lojtar ashtu edhe si trajner, medalje ari në Olimpiadën e Berlinit në vitin 1936 dhe Kampion Bote dy vjet më vonë me fanellën e kombëtares italiane në Paris. Kjo është pak a shumë një përmbledhje e … Read More

#110Inter – Ne kujtim te Arpad Weisz

27/01/2018, 14:00 |

Tranjeri me i ri qe ka fituar nje kampionat italian – nje rekord ende i pathyer – maestro i taktikes dhe studiues i madh i futbollit. Gjithcka me lart ka qene Árpád Weisz, perpara drames se tmerrshme te Holokaustit … Read More

#110Inter – Jose Mourinho, I Veçantë dhe Special

26/01/2018, 16:55 |

Në 22 maj 2010, jashtë stadiumit Santiago Bernabeu në Madrid, u bëmë dëshmitarë të një skene shumë të veçantë. Trajneri më “i vështirë” në qarkullim, José Mourinho, ndodhej vetëm pak centimetra larg nga lojtari më “i vështirë” në qarkullim, Marco … Read More

#110Inter – Epilogu portugez

25/01/2018, 16:53 |

Në vitet e fundit ka pasur shumë kampionë të nivelit Botëror që kanë ardhur për të mbyllur karrierën në kampionatin italian, duke mos lënë asnjë shenjë. Por Figo nuk është njëri prej tyre. Pasi fitoi gjithçka me Barcelonën dhe Real … Read More

#110Inter – Largimi dhe rikthimi i madh i Goran Pandev

24/01/2018, 16:51 |

Në parajsë … dhe i rikthyer përsëri. Goran Pandev ishte taktikisht elementi thelbësor i Tripeltës së Interit. Blerja e tij në Janar 2010, i lejoi Jose Mourinhos që të bënte ndryshimin taktik aq shumë të dëshiruar prej tij, pra të … Read More

#110Inter – “Chino” dhe shkelqimi i mbetur pergjysme

23/01/2018, 16:50 |

Në fillim të Inter-Brescia, ne javen e parë te sezonit 1997/98, pak veta e njihnin Álvaro Recoben. Ishte debutimi i Ronaldos dhe uruguajani i ri me një fytyrë qe dukej sikur vinte nga vendet e Orientit, hyri si i tepert … Read More