Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

110Inter

110 dite deri ne 110 vjetorin e Interit te shoqeruara me 110 histori zikalter.

#110Inter – Emri im eshte Walter Samual dhe hyrja eshte e ndaluar

09/01/2018, 17:06 |

Në mbrëmjen e 9 janarit 2010, Siena ishte në avantazh 3-2 në San Siro ndërsa Walter Samuel u zhvendos në qendër të sulmit në minutat e fundit të ndeshjes. Pas barazimit të Sneijder me goditje dënimi, në kohën shtesë, Samuel … Read More

#110Inter – Dashuri me shikim te pare

08/01/2018, 16:58 |

Një djalë … kopertinash. Në kohët e sotme, nuk është e pazakontë për një kapiten të Interit që të përfundojë në kopertinën e ndonjë reviste: Zanetti dhe Icardi në këtë sens janë shembujt tipikë. Por për një njeri të ndrojtur … Read More

#110Inter – Interist i lindur

07/01/2018, 11:51 |

Nëse je djali i golashënuesit të dytë më të mirë në historinë e Interit dhe babai tënd ka shënuar gol në një nga ndeshjet më të rëndësishme në historinë e kombëtares italiane, atëhere zgjedhja për të ndjekur rrugën e futbollit, … Read More

110Inter – Kerce me ne

06/01/2018, 13:21 |

Ka lojtare qe kujtohen jo vetem per ate qe kane bere ne fushe por edhe per ate qe kane ditur te realizojne jashte fushes se blerte. Ivan Ramiro Cordoba eshte njeri prej tyre. Ajo e tij eshte nje … Read More

#110Inter – Njeriu me valixhe

05/01/2018, 18:04 |

Valixhen, ne me shume se njezet vite karriere, me shume mundesi, nuk e ka zbrazur asnjehere. Gjithmone gati per nje aventure te re, ne kerkim te stimujve te ndruyshem qe mund te motivonin ate sa me shume. France, … Read More

#110Inter – O Fenomeno!

04/01/2018, 11:45 |

Më 25 korrik 1997 nuk luhej asnjë ndeshje, por qindra tifozë zikaltër pushtuan qëndrën e Milanos. Në ballkonin e zyrave të Interit do të shfaqej një sulmues brazilian, i cili sapo ishte blerë nga Barcelona për 51 miliardë … Read More

110Inter – Una vita da mediano

03/01/2018, 17:46 |

Nga nje rivenie e gjate nga mbrojtja, Oriali hidhet, kap topin me koke per ta larguar por nuk e kupton qe nga prapa po vinte Tassoti i cili me nje goditje te denje per kung-fu pothuajse e shperfytyron: … Read More

#110Inter – Shpëtimtari i Derby-ve

02/01/2018, 11:38 |

Ai nuk e dinte, por në fakt pritja e asaj gjuajtjeje të Weah në momentet e fundit të një Inter-Milan në marsin e vitit 1999 që përfundoi 2-2, do të ishte e fundit në një Derby. Ishte e … Read More

#110Inter – Moratti, i pari!

01/01/2018, 11:35 |

I pari. Angelo Moratti ishte i pari president i një klubi italian që mundi të fitonte dy herë Kupën e Kampionëve, me dopietën e jashtëzakonshme të “Grande Interit”. I pari gjithashtu që arriti të bënte të vetën për … Read More

#110Inter – Më i madhi i të gjitha kohrave

31/12/2017, 11:29 |

“Ai është Giuseppe Meazza, vjen nga ekipi i të rinjve dhe sot do startojë nga fillimi”. Mbase këto nuk kanë qënë fjalët ekzakte, po duhet të ketë qënë kështu fjalia e trajnerit Árpád Weisz në dhomat e tronditura … Read More

#110Inter – Qello ne shenje, Lothar!

30/12/2017, 11:26 |

Atë goditje dënimi as që nuk duhej ta gjuante ai, e në fakt gjuajtjen e parë e kryen bashkëkombasi i tij Brehme, por muri i Napolit lëviz përpara kohe, dhe goditja e dënimit duhet të përsëritet. Kështu që … Read More

#110Inter – Magjistari

29/12/2017, 11:23 |

I lindur në Argjentinë, me origjinë Spanjolle, rritur në Marok, futbollist u bë në Francë, perpara se të kishte sukses si trajner në Spanjë dhe Itali; nuk ka shembull më të mirë se Helenio Herrera, që të përfaqësojë … Read More

#110Inter – Dashuria e pare nuk harrohet kurre

28/12/2017, 11:20 |

“President, i vetmi qe shkon tek Juventusi je ti ndoshta, sepse une nuk kam ndermend”. Ne veren e 1976, Roberto Boninsegna nuk kishte aspak ndermend te largohej nga Interi, me skuadren qe kishte shenuar nje mal me gola … Read More

110Inter – Me falni nese insistoj

27/12/2017, 11:37 |

Kishte shi dhe stuhi e te qendroje ne kembe ishte nje sfide me vete, absolutisht jo terreni me i mire i mundshem per nje si ai. E nderkohe Interi nuk fitonte nje derby prej pese vitesh. Por ishte … Read More