Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

110Inter

110 dite deri ne 110 vjetorin e Interit te shoqeruara me 110 histori zikalter.

#110Inter – Familja Interiste

26/12/2017, 11:18 |

Ishte data 26 dhjetor 1920. Në Milano ishte koha për festime, dhurata, urime, por edhe për Derbyn, U.S. Milanese kundër Interit. Duke parë formacionin zikaltër, spektatorëve u dukej sikur po shikonin halucinacione, një déjà vu e përsëritur pesë … Read More

110Inter – Te ndjesh pasionin

25/12/2017, 13:03 |

Matteo eshte 21 vjec dhe eshte nje tifoz i madh zikalter. Prej 11 vitesh, sa here Interi luan ne shtepi, ngrihet, vishet, hip ne makine sebashku me babain Claudio dhe ben nje ore e gjysem rruge per te … Read More

#110Inter – Lufta

24/12/2017, 18:01 |

I pari. I pari kapiten i FC Internzionale, ikona e parë në historinë e klubit zikaltër, mesfushori i parë i historisë së kombëtares italiane, i cili ishte në fushë në ndeshjen debutuese të italianëve në vitin 1910, dhe … Read More

#110Inter – Lideri i lindur

23/12/2017, 17:58 |

Në 11 shtator 2004, në Bentegodi në Verona kishte një interes shumë të madh për ndeshjen e parë të Interit në kampionat, ndaj Chievos. Në verë kishte mbërritur një trajner i ri, pikërisht Roberto Mancini, si dhe ishin … Read More

#110Inter – Xhaxhai

22/12/2017, 17:56 |

“Po ti sa vjeç je”, pyeti Giampiero Marini, një nga senatorët e Interit. “17” u përgjigj ai. “Eh, dukesh si xhaxhai im me ato mustaqe”, ja ktheu përsëri Marini. Legjenda e Beppe Bergomit, i njohur nga të gjithë … Read More

#110Inter – Anulloji te gjithe!

21/12/2017, 17:54 |

Në fund të ndeshjes, ai u gjunjëzua përpara tifozëve të Interit, nuk dihet nëse nga gëzimi për golin e shënuar apo për lodhjen nga ai vrapim i çmëndur. Dhe në fakt pas ndeshjes, ai vërtet do deklaronte duke … Read More

#110Inter – Bob Spottiswood

20/12/2017, 17:51 |

Kapele Bowler, buzëqeshje të stampuar në fytyrë dhe një curriculum që e paraqiste si një mesfushor shumë të mirë të Crystal Palace në të shkuarën. Kështu u shfaq Bob Spottiswood në Milano në vitin 1922. Ai ishte i … Read More

110Inter – Bishtaleci magjik

19/12/2017, 12:57 |

Pak here ne historine e futbollit, arti dhe sporti nderthuren bashke ne nje rit te vetem pagan ku gjeja me e mire qe mund te besh eshte te rrish ne qetesi dhe te shijosh spektaklin. E kur flitet … Read More

110Inter – Të rrëzohesh, të ringrihesh e të fillosh të vraposh përsëri

18/12/2017, 17:48 |

Teksa feston golin e tij të parë me fanellën e Interit, dhe jo një gol çfarëdo, Jonathan Biabiany ndoshta po kujton pasditen e largët të gjashtë viteve më parë, në të cilën i ndryshoi jeta. Atë ditë në … Read More

#110Inter – Mbrojtësi golashënues

17/12/2017, 12:40 |

Lojtarët e mëdhenj shihen në momente vendimtare, duke qëndruar sypatrembur në ndeshjet që vlejnë më shumë.

Dhe Marco Materazzi ishte pikërisht ai lloj lojtari ndaj emri i tij do të kujtohet si për impenjimin e tij … Read More

#110Inter – Shigjeta e zeze

16/12/2017, 18:42 |

Kombetarja e Spanjes nuk beri nje figure te mire ne Boterorin e 1962 ku u eleminua ne raundin e pare nga Cekosllovakia dhe Brazili. Por komisari teknik i saj eshte dikush qe di te perfitoje avantazhe edhe nga … Read More

#110Inter – Dragoi

15/12/2017, 12:46 |

Mbasditen e 22 prillit 2007 te gjithe lojtaret ne fushe po shikonin drejt zones se penalltise se Sienes, ku Marco Materazzi po behej gati ti dhuronte kampionatin numer 15 Interit. Por Dejan Stankovic nuk ja del dot dhe … Read More

#110Inter – Njeriu me zemren e madhe

14/12/2017, 17:58 |

Në mesin e viteve ’80 dhe ’90, falë bujarisë së tij ai i ka dhënë aq shumë gëzime tifozëve zikaltër: solli në Milano lojtarë si Rummenigge, Matthaeus,Klinsmann dhe Brehme. Më shumë se njëzet vjet më vonë, bujaria e … Read More

#110Inter – Mallkimi i vëllezërve Hintermann

13/12/2017, 17:45 |

Është Qershori i vitit 1951. Milani shpallet kampion i Italisë për herë të katërt në historinë e tij. Disa javë pasi kuqezinjtë fituan titullin, ndahet nga jeta Henry Hintermann, i fundit nga tre vëllezërit dhe bashkë me të, … Read More