Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 16, 2018

Scroll to top

Top

Champions League

Champions, Inter je me te vertete ne grupin e ferrit: vlen 3 miliarde euro! Ja renditja e grupeve sipas vleres se klubeve…

14/11/2018, 20:05 |

Eshte ai i zikalterve grupi i Champions League me i shtrenjte.

Eshte grupi B, ai qe perfshin Barcelone-n, Inter-in, Tottehnam-in dhe PSV Eindhoven, grupimi me i shtrenjte i Champions League 2018-19. Kjo gje qe eshte raportuar nga nje studim i … Read More

10 skuadrat me te forta qe nuk kane fituar nje Champions: edhe nje Inter fenomenesh prezent

09/11/2018, 19:56 |

Skuadra fantastike, qe shume mire mund te kishin rishkruar librin e arte te Champions League dhe palmaires-in te shoqerive respektive, por qe ne fakt kane shkaktuar shume keqardhje tek tifozet e tyre per ate qe mund te ishin por perkundrazi … Read More

Gazzetta – Do te habiteni, por Mauro Icardi po ben me mire se CR7 dhe Messi ne Champions: ja pse

08/11/2018, 19:11 |

Gazzetta dello Sport, mbas 3 golave ne 4 ndeshje, thekson meritat e Mauro Icardi-t ne Champions League. “Ne pafundesine e lojtareve qe kane debutuar ne Champions League qe nga edicioni i pare qe nga 1992-1993 deri e ketij sezoni, jane edhe … Read More

NOTAT – “Skriniar monstruoz, Politano vlen per Champions. Brozo i lodhur. Lautaro keshtu luhet”.

07/11/2018, 0:46 |

Keto jane notat per ndeshjen e Champions League, Inter-Barcelona:

HANDANOVIC 7 – Pret gjithcka qe mund te prese, me pas Malcom e ndeshkon me nje gjuajtje te shpejte, atehere kur dukej gjithcka e mbyllur. A mund te bente mrekulline edhe kunder … Read More

Inter, Icardi: “Mekat, por gjithsesi eshte nje pike e mire. Kunder Tottenham shpresojme te…”

07/11/2018, 0:10 |

Ai eshte gjithmone. Serish i ka mjaftuar vetem nje top i mire per te gjetur golin. Mauro Icardi ka mbajtur serish ne loje zikaltrit pikerisht kur sfida ndaj Barcelones, mbas golit te Malcolm, dukej e humbur. Ne mikrofonat e Sky, … Read More

Materazzi: “Mundesi per Interin? Kur San Siro eshte tejmbushur mund te beje diferencen. Mou…”

06/11/2018, 19:24 |

Ish mbrojtesi zikalter, nja nga protagonistet e miqesores midis Inter Forever dhe Barça Legends, ka folur per skuadren e Spallettit.

Marco Materazzi, protagonist i ndeshjes midis Inter Forever dhe Barça Legends ka folur ne mikrofonat e Sky Sport:

“Nese thua … Read More

Van der Meyde: “Inter bli Ziyech! Barca? Fitojme 2-1. Tre zikalter me emocionojne”

06/11/2018, 18:46 |

Ish lojtari zikalter ka folur ne nje ekskluzive ne FCINTER1908.

Sonte ne mbremje Inter-i do prese Barcelone-n per nje ndeshje qe parashikohet me shume se emocionuese. Ne prag te ndeshjes, FCINTER1908, ka intervistuar Andy Van der Meyde, ish sulmuesi zikalter, … Read More

Inter – Barcelona, Steven Zhang takon zevendes presidentin blaugranas.

06/11/2018, 17:26 |

Akoma edhe pak ore perpara fillimi te ndeshjes Inter-Barcelona, ndeshje kyce per te ardhmen e zikalterve ne Champions League. Perpara ndeshjes, delegacionet e te dy skuadrave jane takuar sic tregon edhe postimi publikuar me pare ne faqen zyrtare te twitter-it … Read More

Analize Inter-Barcelona – Spalletti drejt konfirmimit te modulit 4-3-3. Eshte edhe Nainggolan.

06/11/2018, 17:03 |

Dita e madhe erdhi. Eshte nata e InterBarcelona, nete te Champions Legue. Mbas debutimit me Tottenham-in dhe dy transfertat, zikaltrit kthehen ne San Siro ne ndeshjen me te pritur, ajo kunder fenomeneve katalanas.

Ne kete sfide, pervec tre … Read More

Burdisso: “Inter-Barca, cfare ndeshje! Barca me eksperte, por pa Messin ndeshje e barabarte”

06/11/2018, 15:26 |

Nicolas Burdisso, ish mbrojtesi i Inter-it, nuk ka shume qe ka dale ne pension. I intervistuar nga Radio Marca, ish zikaltri ka folur per ndeshjen ne mbremje kunder Barcelone-s:

“Do te jete nje ndeshje e bukur, Inter-i do e respektoje … Read More

Inter, Icardi ne ndjekje te golit te kurorezimit europian: kunder Barcelones…

06/11/2018, 14:23 |

Mauro Icardi eshte i gatshem te sfidoje serish te kaluaren e tij: sulmuesi argjentinas, ne ndeshjen ne Camp Nou nuk arriti te realizoje, sonte ne San Siro kerkon ate gol qe mund ta kurorezoje perfundimisht ne nivel europian, ne prani … Read More

Milito: “Inter-Barcellona, kujtime te paharrueshme. Te shenoja ishte nje enderr”.

06/11/2018, 13:50 |

Inter-Barcelona eshte nje ndeshje qe prek te gjithe interistat, nuk mund te mungonte nje koment i Diego Milito-s.

“Eshte nje kujtim i mrekullueshem ajo gjysemfinale endrrash. Kishim perballe nje skuader gati te pathyeshme. Ndeshja ne San Siro ishte fantastike, te … Read More

MD – Nga Suarez te Ronaldo, ja 16 “ish-lojtaret” e Inter-Barcellona:

06/11/2018, 13:41 |

E perditshmja katalanase Mundo Deportivo ka shkruar nje artikull ku rikujton lojtaret qe kane veshur te dyja fanellat e skuadrave qe do perballen sot ne mbremje.

Fillon me Miklos Szegedi, ylli zikalter ne vitet 40′, per te perfunduar tek Rafinha, … Read More

Inter, rekord ne San Siro: te ardhura historike kunder Barcelones. Qe ne fillim te sezonit…

06/11/2018, 13:34 |

Serish edhe njehere San Siro pergjigjet prezent. Dhe e ben duke i dhuruar Inter-it nje rekord te pabesueshem te ardhurash: sic eshte komunikuar edhe nga vete klubi zikalter, me rastin e ndeshjes te kesaj mbremje tashme eshte arritur shifra e … Read More