Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Champions League

4 ndeshje 3 gola: Icardi ne UCL me mire se…

28/11/2018, 14:09 |

Mauro Icardi ne kerkim te golit te pare “anglez” ne Champions League: deri me tani argjentinasi ka luajtur vetem nje here ne Angli me bluzen e Inter-it dhe kjo ka ndodhur kur Interi luante ne Europa League ne ndeshjen kunder … Read More

9 heronjte zikalter ne perballjet kunder ekipeve angleze. Icardi, tashme eshte…

28/11/2018, 13:54 |

Nuk ka shume arritje Inter-i ne Mbreterine e Bashkuar, jane vetem 4 fitore te zikalterve ne Angli. Sonte ne mbremje, per te thene te verteten, mjafton nje barazim, dhe Spalletti i beson bomberit Icardi per te fituar kalimin per ne … Read More

Biasin: “Perisic? Te gjithe mendojne lojtarin e Boterorit, por ai ka nje problem”.

28/11/2018, 13:36 |

Gazetari ka folur per lojtarin zikalter qe nuk ka dhene akoma me te miren e tij ne kampionat.

“Problemi i Perisic eshte se kane te gjithe ne mendje gjysemfinalen e Boterorit me bluzen e Kroaci-se, ka luajtur nje ndeshje te … Read More

Inter, super efekt ne ekonomine e klubit nese kalohet turni: ja sa milione do te perfitonin zikalterit!

27/11/2018, 20:58 |

Neser Inter-i do te provoje te kualifikohet per te fazen e 1/8 te Champions League me nje ndeshje me shpejt; do te mjaftonte te mos humbisnim ne Wembley kunder Tottenham dhe eshte e kryer.

Te arrinin 1/8 eshte nje nga … Read More

UEFA – Ja lista me 15 golashenuesit me te mire te 2018: Icardi ne vendin e 9

19/11/2018, 20:13 |

Eshte edhe Mauro Icardi ne klasifikimin e goleshenuesve me te mire te vitit 2018 te perpiluar nga UEFA: kapiteni i Inter-it pozicionohet ne vendin e 9 me 19 gola ne 24 ndeshje. Ne krye eshte i zakonshmi Cristiano Ronaldo (30 … Read More

Champions, Inter je me te vertete ne grupin e ferrit: vlen 3 miliarde euro! Ja renditja e grupeve sipas vleres se klubeve…

14/11/2018, 20:05 |

Eshte ai i zikalterve grupi i Champions League me i shtrenjte.

Eshte grupi B, ai qe perfshin Barcelone-n, Inter-in, Tottehnam-in dhe PSV Eindhoven, grupimi me i shtrenjte i Champions League 2018-19. Kjo gje qe eshte raportuar nga nje studim i … Read More

10 skuadrat me te forta qe nuk kane fituar nje Champions: edhe nje Inter fenomenesh prezent

09/11/2018, 19:56 |

Skuadra fantastike, qe shume mire mund te kishin rishkruar librin e arte te Champions League dhe palmaires-in te shoqerive respektive, por qe ne fakt kane shkaktuar shume keqardhje tek tifozet e tyre per ate qe mund te ishin por perkundrazi … Read More

Gazzetta – Do te habiteni, por Mauro Icardi po ben me mire se CR7 dhe Messi ne Champions: ja pse

08/11/2018, 19:11 |

Gazzetta dello Sport, mbas 3 golave ne 4 ndeshje, thekson meritat e Mauro Icardi-t ne Champions League. “Ne pafundesine e lojtareve qe kane debutuar ne Champions League qe nga edicioni i pare qe nga 1992-1993 deri e ketij sezoni, jane edhe … Read More

NOTAT – “Skriniar monstruoz, Politano vlen per Champions. Brozo i lodhur. Lautaro keshtu luhet”.

07/11/2018, 0:46 |

Keto jane notat per ndeshjen e Champions League, Inter-Barcelona:

HANDANOVIC 7 – Pret gjithcka qe mund te prese, me pas Malcom e ndeshkon me nje gjuajtje te shpejte, atehere kur dukej gjithcka e mbyllur. A mund te bente mrekulline edhe kunder … Read More

Inter, Icardi: “Mekat, por gjithsesi eshte nje pike e mire. Kunder Tottenham shpresojme te…”

07/11/2018, 0:10 |

Ai eshte gjithmone. Serish i ka mjaftuar vetem nje top i mire per te gjetur golin. Mauro Icardi ka mbajtur serish ne loje zikaltrit pikerisht kur sfida ndaj Barcelones, mbas golit te Malcolm, dukej e humbur. Ne mikrofonat e Sky, … Read More

Materazzi: “Mundesi per Interin? Kur San Siro eshte tejmbushur mund te beje diferencen. Mou…”

06/11/2018, 19:24 |

Ish mbrojtesi zikalter, nja nga protagonistet e miqesores midis Inter Forever dhe Barça Legends, ka folur per skuadren e Spallettit.

Marco Materazzi, protagonist i ndeshjes midis Inter Forever dhe Barça Legends ka folur ne mikrofonat e Sky Sport:

“Nese thua … Read More

Van der Meyde: “Inter bli Ziyech! Barca? Fitojme 2-1. Tre zikalter me emocionojne”

06/11/2018, 18:46 |

Ish lojtari zikalter ka folur ne nje ekskluzive ne FCINTER1908.

Sonte ne mbremje Inter-i do prese Barcelone-n per nje ndeshje qe parashikohet me shume se emocionuese. Ne prag te ndeshjes, FCINTER1908, ka intervistuar Andy Van der Meyde, ish sulmuesi zikalter, … Read More

Inter – Barcelona, Steven Zhang takon zevendes presidentin blaugranas.

06/11/2018, 17:26 |

Akoma edhe pak ore perpara fillimi te ndeshjes Inter-Barcelona, ndeshje kyce per te ardhmen e zikalterve ne Champions League. Perpara ndeshjes, delegacionet e te dy skuadrave jane takuar sic tregon edhe postimi publikuar me pare ne faqen zyrtare te twitter-it … Read More

Analize Inter-Barcelona – Spalletti drejt konfirmimit te modulit 4-3-3. Eshte edhe Nainggolan.

06/11/2018, 17:03 |

Dita e madhe erdhi. Eshte nata e InterBarcelona, nete te Champions Legue. Mbas debutimit me Tottenham-in dhe dy transfertat, zikaltrit kthehen ne San Siro ne ndeshjen me te pritur, ajo kunder fenomeneve katalanas.

Ne kete sfide, pervec tre … Read More