Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

derby della madonnina

5 TOP LOJTARET E INTERIT NE DERBY – Ja emrat si dhe notat e secilit nga gazetat!

22/10/2018, 19:24 |

Vleresimet e 5 lojtareve me te mire ne fitoren kunder Milanit.

MILAN SKRINIAR 

GAZZETTA DELLO SPORT NOTA: 6.5“Vetem Brozovic prek me shume topa. Vetem duke e pare te jep siguri. Eshte gjithmone aty dhe nuk ben asnje … Read More

Spalletti: “Interi e meritoi, te themi ate qe eshte. Une ketu per te fituar…”

21/10/2018, 23:57 |

Inter-i i tij e meritonte te fitonte dhe ne fund ja arriti, mbase ne menyren me te bukur. Luciano Spalletti eshte mese e qarte se eshte i gezuar nga cka kane dhene ne fushe skuadra ne derby-n kunder Milan-it.

Ja … Read More

NOTAT – Mbas Harry Kane, Skriniar dhe De Vrij “fshijne” Higuain!

21/10/2018, 23:35 |

HANDANOVIC 6 -Milani i lojes se bukur nuk i krijon shume probleme.

VRSALJKO 6 – Ne pjesen e pare shume agresiv krahu i djathte. Ne pjese te dyte zgjedh te qendroje me poshte dhe nuk merr pjese shpesh ne … Read More

Samuel Eto’o therret Icardin: “Vamos Inter”.

21/10/2018, 15:34 |

Pak ore na ndajne nga fillimi i derbyt te Milano-s. Ndeshja e qytetit midis zikalterve dhe kuqezinjve ka pare te zbresin ne fushe kampione te ndryshem, dhe nje nga keto eshte edhe, Samuel Eto’o, nje pjese e Inter-it te jashtezakonshem … Read More

Trapattoni: “Icardi mund te jete njeriu i derby-t”.

21/10/2018, 15:17 |

Ish trajneri zikalter dhe ish futbollisti kuqezi ka folur per ndeshjen e qytetit qe do te luhet ne mbremje.

Giovanni Trapattoni, eshte nje person qe e di se cfare do te thote Derby i Milanos: futbollist dhe trajner i Milan-it,Read More

Nainggolan: “San Siro? Tifoze madheshtore si shume pak stadiume ne Europe”

21/10/2018, 12:12 |

Fjalet e futbollistit belg per programin e MatchDay ne prag te derby-t.

I intervistuar per programin MatchDay te Inter-it, mesfushori zikalter Radja Nainggolan ka folur si eshte te jesh zikalter, por jo vetem:

“E kaluara ime? Ka qene e veshtire. … Read More

Inter – Milan, nje Meazza e tej-pasur: rekord te ardhurash…

21/10/2018, 11:45 |

“78.000 tifoze per kete derby, te ardhurat me te larta per nje derby, koreografi madheshtore, por jo vetem ne sektorin e Curva Nord. 196 TV te lidhura per te pare ndeshjen. Derby nr. 169 ne Serie A, tashme ka ritmin … Read More

Capello: “Derby fitohet me inat. Icardi si Batistuta, Interi…”

21/10/2018, 11:15 |

Ish trajneri Capello ka folur mbi ndeshjen Inter-Milan.

Nje interviste e gjate e Fabio Capello-s ne gazeten Giorno. Ish trajneri dhe aktualisht opinionist, ka folur per derby-n, dhe jo vetem.

Interi ka mbrotjen e trete me te mire ne kampionat. … Read More

Cambiasso: “Ja kush jane derby-t e mi te preferuar”.

21/10/2018, 10:51 |

Ne nje interviste per Sky Sport, Esteban Cambiasso eshte rikthyer mbrapa ne kohe, ne prag te ndeshjes midis Inter-it dhe Milan-it, per te zgjedhur midis gjithe atyre ndeshjeve ndaj kuqezinjve, dy ndeshje te qytetit qe i kane ngelur ne mendje … Read More

Lojtaret e grumbulluar nga Spalletti per derby-n, ne liste eshte edhe Vecino.

20/10/2018, 19:09 |

Lojtari eshte rekuperuar nga problemi qe e nxorri jashte ndeshjes me kombetaren uruguajane.

Ne prag te ndeshjes te programuar kunder Milan-it te dielen ne mbremje, Luciano Spalletti ka grumbulluar 23 lojtare. Ne liste eshte perfshire edhe Vecino.

Vecino, i … Read More

Spalletti: “Qe kur stervis Interin e kam koken vetem lart. Icardi pak taktik? Qesh dhe ju ftoj…”

20/10/2018, 18:59 |

Fjalet e trajnerit te Interit, Luciano Spalletti, ne prag te derby-t ne kampionat.

Prag derby ne shtepine zikalter. Luciano Spalletti, nga qendra e pergjithshme Appiano Gentile, do te prezantoje derby-n, ku do te shikoje te impenjuar Inter-in e tij, neser … Read More

CorSera: “Inter – Milan 3-0, nuk eshte rastesi qe Spalletti…”

20/10/2018, 17:00 |

Gazeta italiane propozon nje konfrontim midis dy skuadrave ne prag te derby-t.

Mezi po presim qe te zhvillohet ndeshja madheshtore te dielen ne mbremje ne San Siro, ku Inter-i do te perballet me Milan-in ne derbyn e Madonnina-s.

Corriere della … Read More

Materazzi: “Arbitri? Nuk kemi pasur probleme ne derby. Kunder nje kundershtari tjeter…”

20/10/2018, 14:18 |

Ish mbrojtesi i Interit ka folur per problemet arbitrale, duke ju referuar ndeshjes kunder Juventusit.

Marco Materazzi, simboli dhe ish mbrojtesi i Interit, eshte i karikuar dhe gati per derbyn, te dielen ne mbremje kunder Milanit.

Ne nje interviste ne … Read More

Politano: “Inter-Milan? Mezi po e pres. Ja pse Stramaccioni ka qene i rendesishem per mua…”

19/10/2018, 16:35 |

Sulmuesi i krahut te Interit ka folur per derby-n dhe per objektivat sezonale.

Te dielen ne mbremje do te perballen Interi me Milanin derbyn e San Siros. Midis protagonisteve te ndeshjes do te jete edhe Matteo Politano qe ka folur … Read More