Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 14, 2022

Scroll to top

Top

Editoriale

MerkaThohir

05/12/2013, 12:38 |

Janari afrohet dhe ne menyre te pashmangshme zemrat e tifozeve zikalter po mbushen me shprese. Po, sepse ne nje menyre apo ne nje tjeter pronari i ri i Interit do te duket. Shume presin nga ai dhurata te … Read More

Objektivi i Interit ka nje emer: zona Champions League. Kovacic-Taider dhe problemet aktuale.

01/12/2013, 19:09 |

Interista, pas nje ndeshje si kjo e sotmja, jemi te gjithe te zhgenjyer. Interi luajti keq, dhe ndryshe nga shume ndeshje te tjera ku kemi barazuar duke merituar fitoren, sot nuk meritonim aspak te fitonim. Barazimi ishte rezultati … Read More

Lotet normale te nje njeriu special.

14/11/2013, 11:33 |

Me shume mundesi asnje mbas 10 vjetesh nuk do te kujtohet per rezultatin e Interit kunder Livornos. Nuk i duhet as Mazzarrit dhe as djemteve por 9 nentori 2013 do te jete perhere rikthimi ne fushe i Kapitenit. … Read More

Ricky, i lumtur qe isha gabim.

07/11/2013, 11:06 |

Dua te flas per te, per nje lojtar qe ka ditur te tregoje karakterin e tij dhe te gjithe e kane pare, duke me perfshire edhe mua, qe gaboheshim per te. Dy sezonet e para te Alvarez me … Read More

TRA CALCIO E MERCATO – Keshtu mund te linde modeli Arsenal. Tani vemendja tek U-17.

17/10/2013, 0:57 |

Nje ndryshim epokal. Muaj tratativash, nje terhiq dhe mos e keput i gjate. Ndjenja te lekundeshme, nga gezimi i Thohir tek emocionimi i Morattit. Interi ndryshon, ne nivel organizativ, por jo vetem. Thohir pritet ne Itali, mund te … Read More

Nga lajmerimi i Morattit tek ai zyrtar: Kronika e nje dite historike…

16/10/2013, 0:23 |

Lajmerimi vjen si rrufe ne qiell te hapur: Massimo Moratti eshte tek dera e Saras, gazetaret afrohen ngadale, po bisedon me nje tjeter koleg. ‘Flasim per dicka tjeter’, thote duke qeshur. Do te ngjitet per tek zyrat e … Read More

Me Guaron, me te forte se…Penelope…

05/10/2013, 17:27 |

Nje testim. Nuk ka hezituar as edhe nje sekonde dje Walter Mazzarri per tu pergjigjur ne menyre direkte atij qe e perkufizonte ndeshjen e sotme kunder Romes nje testim te rendesishem per kete Inter. Vjen ne  San Siro … Read More

CorSera:”Thohir-it 50,1% e pronesise, 35% Inter-it. Ja 4 kontratat…”

04/10/2013, 19:16 |

Grupi i udhehequr nga Erick Thohir eshte i perbere nga njerez me ide te gatshme per te marre ne dore kontrollin e shoqerise Internazionale Football Club. Gjerat shume shpejt mund te marrin forme, sic thote dhe Corriere della … Read More

Zgjedhja (e lumtur) e Icard-it dhe nje kusht i domosdoshem…

04/10/2013, 0:18 |

E pranoj, me bezdis akoma, edhe pse jane ndeshjet e dyta, te mos e shoh Interin ne kupat e Europes. Pas shume vitesh, nga e marta ne te merkure dhe te enjte te dedikuar skenave te Europes, nuk … Read More

IndoInter, Reali eshte nje model per tu ndjekur. Nga 366 milion deri ne 521 : ja se si…

03/10/2013, 0:19 |

Ndoshta drejtimi i Florentino Perez nuk ka qene nga me fitimtaret ne historine e Real Madrid, por me fitimprursja kjo po. Modeli i adoptuar nga presidenti spanjol ne fakt i jep mundesine Realit te fitoje, jo si cdo … Read More

Shtate boshtet e Interit mazzarriana: nga personaliteti i Taider ne sfiden Guarin.

23/09/2013, 15:32 |

Ne shtate ditet e fundit Interi ishte ne qender te vemendjes, por jo per shkak te fitores ne fushe. Nga ndeshja kunder Juventusit deri me sot levizjet e shoqerise zikalter (me gjithe rendesine e takimit parizien midis Moratti-t … Read More

Nje histori qe ia vlen!

21/09/2013, 2:08 |

Ne fund te fundit nuk i dihet se cfare jemi, nga vijme, sa kemi vuajtur dhe se si ia kemi dale te ftiojme gjihcka. Do me merrnit per nje te cmendur, por vazhdoj akoma te pyes veten, cfare … Read More

Zanetti:”Milito shpresoj te jete ne stol kunder Juves. Kujtimi me i bukur…”

09/09/2013, 20:28 |

Kete pasdite, ne zyrat e Lega Serie A eshte duke u mbajtur nje mbledhje nga FIGC, ku po marrin pjese arbitrat, dirigjentet, kapitenet e shoqerive. Per Interin jane Nicolo Frustalupi, Ivan Cordoba dhe Javier Zanetti. Kapiteni zikalter, para … Read More

Drite-Hije ne prag te sfides me Juventusin: Milito? Eshte akoma shpejt…

08/09/2013, 11:18 |

me shume mundesi do jete ai qe do te veproje ne mbeshtetje te Palacios. Icardi ka akoma probleme(te vogla) dhe Belfodil do te akomodohet ne pankine. Argjentinasi eshte nje nga me te rigjeneruarit e Mazzarrit. Ishpejte, konstant, pozitiv … Read More