Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 17, 2019

Scroll to top

Top

Editoriale

KIRURGU

26/08/2013, 13:26 |

Asnjehere nuk eshte e lehte te kapercesh kodren e pare. Mbas muaj agonie, me pasiguri dhe kritika, Interi nuk zhgenjen ne te paren ne kampionat, kunder nje kundershtari disi te lehte. Skuadra zikalter vihet e tera per 75 … Read More

Kete mbremje…me lojtaret zevendesues!

04/08/2013, 19:17 |

“Jane parashikuar kater ose pese ndryshime formacionesh.” Ky lajmerim u dha dje nga trajneri i Interit Walter Mazzarri ne prag te nje sfide, te asaj me Valencian, qe do t’i jape mundesine trajenrit ta vleresoje dhe me shume … Read More

Sinjalet e para dhe motivet e krenarise

23/07/2013, 11:32 |

Nje miqesore nuk sjell pranveren. Pavaresisht ketij fakti, eshte e pamohueshme qe mund te shihen disa gjera pozitive dhe shpresa, qe fillojne te shkojne pertej thjesht pregatitjes verore. Mazzarri, qe ne kete faze po pret me durim te … Read More

Vetem ai e di se cfare po ndjen

20/07/2013, 13:14 |

Direkt 75%. Shume, shume me shume se cfare ishte konsideruar sipas asaj qe flitej qe te mos kalohej kuota e 40-45%, per te evituar levizjet e medha brenda dhe jashte shoqerise. Massimo Moratti mohon, duket sikur kjo tratative ekziston vetem … Read More

Syte e Dragoit!

07/07/2013, 0:59 |

Lamtumirat nuk jane kurre te thjeshta. Vecanerisht kur behet fjale per ata qe e kane zemren zikalter. Ka ndodhur neper vite qe rruget tona me ato te beniaminve tane te shkonin ne fund, e te ndaheshin. Kemi pare … Read More

Me mire vone se kurre: me Mazzarrin mosha mesatare nen 25 vjet

29/06/2013, 11:51 |

Eshte e vertete. Ndonjehere eshte me mire te fillosh nje projekt duke qendruar ne qetesi sesa te tragosh nga te kater anet cfare ke ndermend te besh. Vitin e shkuar, kur Andrea Stramaccioni i zuri vendin Claudio Ranierit, … Read More

Çfare largimi i shemtuar! Deki, sa peshon ai rinovim i gjate ne 2010?

28/06/2013, 9:46 |

Ne futboll, ashtu si ne jete, vijne momente ku largimet jane e vetmja zgjidhje. Mesa duket erdhi dhe dita e ndarjes se Deki Stankovic nga Interi. U bene pothuajse dy vite qe Stankovic nuk po ‘jeton’ mire ne … Read More

Te gjithe duan te qendrojne, por kur largohen flasin keq. Ricky, ka ende nje shprese

23/06/2013, 13:37 |

Kur largohen fillojne flasin ne te gjitha menyrat. Hedhin poshte drejtuesit, ish-shoket e skuadres, trajnerin. Por kur e veshin kete bluze, gjithçka behet e bardhe. Jane histori merkatoje, histori qe i perkasin prej kohesh Fc Internazionale-s. Kete gje … Read More

Sepse kur ke dhene shume duhet te largohesh dhe te lirosh vendin

21/06/2013, 14:03 |

Inter eshte duke u projektuar drejt se ardhmes. Merkato eshte e shfrenuar: shume emra dhe shume tratativa. I fundit persa i perket tratativave eshte Ishak Belfodil, me nje shkembim me Parme-n, Cassano-n dhe Silvestre-n per Belfodil. Por lajmet jane te … Read More

Thesari ne shtepi. Mediano: Po sikur Mazzarri te besonte fort tek Alfred Duncan?

11/06/2013, 18:23 |

Po sikur te ndodhe qe ne vend qe te kerkoje verdalle te kuptonte qe ate qe i duhet e ka poshte hundes? Na ka ndodhur shpesh kur kerkojme dicka: Kerkojme kudo, neper vendet me te pa mendueshme, por … Read More

Inter-Thohir, ka rene heshtja. Moratti reflekton ndersa Indoneziani…

09/06/2013, 16:22 |

Cdo gje ne StandBy. Kur shitja – sipas disa gazetave – e Interit tek indonezianet ishte vetem nje hap larg, president Massimo Moratti ka frenuar: “Nuk besoj se do te jene dite decizive, 90% e gjerave qe ju … Read More

Dashuria eshte nje difekt i mrekullueshem…

04/06/2013, 0:45 |

Futbolli eshte vazhdimisht i lidhur me emotivitetin, ndjenjat ne pergjithesi. Dhe jo ato ndjenjat e ceketa, por ato te fortat qe zgjasin per nje jete te tere. Sa here eshte nderruar nje tranjer nga nje vendim i shpejtuar … Read More

Moratti dhe dyshimet, nga Indonezia eshte pothuajse nje ‘PO’. Merkato mes blerjeve dhe shitjeve

02/06/2013, 11:11 |

Nje jave e vrullshme sapo u mbyll. Ndoshta, na pret nje tjeter me shume e vrullshme. Interi po rinovohet, me mendjen nga e ardhmja. Eshte nje moment kyç, sepse çdo vendim qe merret tani mund te rendoje per … Read More

Inter, 10 shtyllat e Mazzarri-t

29/05/2013, 14:10 |

Misionin per skudeto-n, Handa dhe 3-5-2, Guarin Top Player, Icardi alla Cavani.

I gatshem, adapt (i vecante), «qen i punes» dhe me ide te qarta. Ide per te ardhur ne forme, te gershetuara me materiale teknike … Read More