Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Europa League

De Boer: “Ju lumtë djema, shumë disiplinë. Goli fantastik, Samiri fantastik! Për mua…”

20/10/2016, 21:46 |

Një fitore thelbësore, me rëndësi jashtëzakonisht të madhe, për zikaltërit të cilët mposhtën Southamptonin: tri pikë të cilat e mbajnë në jetë objektivin evropian të Interit. Mund të buzëqesh Frank De Boer, për një rezultat i cili e … Read More

De Boer: “Luajme si amatore ne EL, tani mjaft. Dhe nuk mund te kthejme gjithmone rezultatin. Roma? Kam besim te…”

29/09/2016, 23:05 |

Frank De Boer komenton per Inter Channel humbjen kunder Sparta Praga: “Kur fillojme nje ndeshje ne kete menyre nuk mund te fitojme kurre. Qendrimi eshte gjithmone gjeja me e rendesishme. Kemi humbur topin shume lehte, eshte e pashpjegueshme. … Read More

Sparta Praga-Inter: de Boer këmbëngul në 4-2-3-1. Palacio sulmuesi i vetëm, Icardi…

29/09/2016, 9:17 |

Rifillon nga Praga rruga e Interit në fazën e grupeve të Europa League. Formacioni zikaltër, pas humbjes kundër Hapoel, pothuajse është i detyruar t’i marrë tri pikët kundër Spartës. Frank de Boer, nuk ndërron ide, dhe këmbëngul në … Read More

Corriere della Sera – Inter, kalimi i grupit ne EL mund te jete shtyse e tratatives me ZTE

29/09/2016, 0:03 |

Interi ka nje motiv me shume per te gjetur, me nje fitore ndaj Sparta Praga, rrugen e duhur ne Europa League, kompeticion ne te cilin eshte nisur ne menyre jo te mire pas humbjes me Hapoel.

Read More

Sky Sport – Sparta Praga-Inter, formacioni i mundshem i De Boer: Murillo favorit ndaj Miranda

28/09/2016, 20:15 |

 Me pak se 24 ore larg Sparta Praga-Inter, ndeshja e dyte e grupit K te Europa League, Frank De Boer duket se ka vendosur 11-shen startuese qe do te zbres ne fushe.

Dyshimi i vetem eshte … Read More

De Boer prej hekuri: Ja te grumbulluarit per Europa League, serisht jashte Brozovic!

28/09/2016, 9:36 |

Kjo eshte lista e te grumbulluarve nga Frank De Boer per ndeshjen e javess se dyte te fazes se grupeve ne UEFA Europa League 2016/17, ne program te luhet ne stadiumin “Letna” neser ne oren 19:00 kunder Sparta … Read More