Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2020

Scroll to top

Top

Fokus

Agj. Mbaye: “Ato te Thohir fjale te rendesishme. Per te ardhmen…”

24/10/2013, 12:32 |

Thohir ne deklaratat e para italiane si aksioner i maxhorances te Interit ka thene se deshiron te shikoje me shume te rinj nga Primavera zikalter ne skuadren e pare. Mbrojtesi Ibrahima Mbaye po ben shume mire ne huazim … Read More

Ganz ne FcIN: “Blerja me e mire e kohes se Moratti-t eshte… Moratti!”

19/10/2013, 15:12 |

Maurizio Ganz ka veshur bluzen zikalter nga 1995 derime 1997, ka koleksionuar 68 ndeshje dhe ka shenuar 28 gola. Tashme eshte ne pozicionin e trajnerit te Primaverave te Varese.

Kalimi i pronesise te klubit ka shfaqur … Read More

Moratti, 18 vjet me blerje te medha. Por edhe te deshtuara: dy skuadrat emblematike…

18/10/2013, 0:32 |

Dita e sotme do te jete e gdhendur gjithmone ne historine e Interit tone.

Pas 18 vitesh presidence te “tifozit tone te pare” Massimo Moratti shet mazhorancen e shoqerise, duke i dhene keshtu fillimin epokes Erick … Read More

Moratti:”Mijera ndjenja, qendroj nese jam i afte. Emocione? Ka vemendje per…”

15/10/2013, 14:26 |

Massimo Moratti rikthehet te flase pas lajmerimit te ketij mengjesi. Fcinter1908.it, se bashku me presidentin ka trasmetuar fjalet e tij:“Nje moment ku jam prekur me shume?  Per vec se nuk eshte mbyllur akoma sepse ka shume kalime per … Read More

Moratti i emocionuar:”Eshte e gjithe dashuria per Interin. Ndihem i qete per..”

15/10/2013, 13:37 |

Pas konfirmimit te firmave dhe nje njoftimi plot emocion, Presidenti Massimo Moratti na tregon keshtu per emocionet e tij nga shitje e Inter-it tek Erick Thohir: “Te vjen keq gjithmone kur ndryshon dicka ne jete, nuk e di … Read More

Gds-Ja tek jemi, akordi Moratti-Thohir eshte gjetur naten. Pritet komunikimi…

15/10/2013, 10:05 |

Mesa duket ka ardhur momenti. Prej oresh flitet per firma te menjehershme, por ne kete moment Gazzetta dello Sport, ne sitin e saj ka shkruar qe naten Moratti dhe Thohir kane gjetur akordin. Sot konsulentet e dy biznesmeneve … Read More

Gazzetta – Largohet Pereira? Ja te gjithe emrat e zevendesuesve.

12/10/2013, 11:03 |

“Lojtaret nen vezhgim jane shume. Interi do te vleresoje ne thelb tre emra: Vrsaljko (Genoa), Insua (Atletico Madrid) dhe Alex Sandro (Porto). Zhurma per nje interesim mbi Isla-n ka rene shume, ndersa mbi idene Criscito nuk ka asnje … Read More

Campagnaro nuk kthehet ne Itali, mund te luaje.

08/10/2013, 11:25 |

Sipas shtypit italian ne keto ore nuk eshte i garantuar kthimi i Campagnaros ne Itali. Mbrojtesi argjentinas, pavaresisht se nuk ka luajtur ne dy ndeshjet zyrtare me Interin per shkak te nje dhimbjeje, i eshte pergjigjur rregullisht grumbullimit … Read More

Mazzarri:”Inter-Roma me mire se te tjerat”. Dhe numrat i japin te drejte…

05/10/2013, 12:29 |

Trajneri Mazzarri ne konference per shtyp nuk ka patur asnje dyshim:”A jam dakord qe sot do te perballen dy skuadrat qe kane luajtur deri tani futbollin me te bukur? Sigurisht qe po, jam shume dakord”. Dy skuadrat me … Read More

Inter-Roma, do e drejtoje Tagliavento i Terni-t

03/10/2013, 12:54 |

Do te jete Paolo Tagliavento i Ternit arbiter i Inter-Roma, e vlefshme per javen e 7 te kampionatit te Serie A. Tagliavento do te asistohet nga Di Liberatore dhe Cariolato, me Di Fiore arbiter te katert dhe MazzoleniRead More

Yuto: “Per te ardhmen kam besim. I lumtur sepse…”.

02/10/2013, 14:33 |

Mbas barazimit te djelen kunder Cagliarit, ne te cilen ka qene edhe Alberto Zaccheroni, Yuto Nagatomo eshte i kenaqur dhe shpreh besim per lojen e Interit: “Jam i lumtur per ate pasim qe i dhashe Icardit, por do doja … Read More

Alvarez, asnje problem: stervitje me grupin.

01/10/2013, 16:03 |

Ishte nje dyshim mbi kushtet fizike te Ricky Alvarez, qe doli ne fund te pjeses se pare gjate ndeshjes kunder Cagliarit. Flitej per nje problem muskular per te, por sot argjentinasi eshte stervitur rregullisht me grupin.

Read More

Corriere – Inter-Roma, Alvarez dhe Campagnaro per tu vleresuar.

01/10/2013, 10:19 |

Mbas modulit TurnOver kunder Cagliarit, ne ndeshjen ne San Siro kunder Romes, Walter Mazzarri do ti besoje edhe njehere titullareve. Gjithsesi kushtet e disave jane per tu vleresuar. Sic shkruan Corriere dello Sport, Ricky Alvarez te djelen gjate … Read More

Kovacic ne rritje, ne Trieste menaxhim pothuajse perfekt. Por duhet me shume.

30/09/2013, 12:35 |

Shume e dallueshme performanca e Mateo Kovacic ne “Nereo Rocco” te Triestes. Talenti kroat u fut ne fushe nga Mazzarri si nje mesfushor i brendshem i djathte midis Nagatomos dhe Cambiassos ne mesfushen me 5 lojtare. Dhe nga … Read More