Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Fokus

Corriere – Lautaro eshte rritur: kunder Barces luajti ndeshjen e tij me te mire sepse….

10/11/2018, 21:39 |

Kunder Barcelone-s, ndeshja e tij me e mire qekur ka ardhur tek Inter-i. Shkruan Corriere dello Sport, qe lavderon karakterin dhe zjarrin e Lautaro Martinez: “Po, pikerisht keshtu, sepse nese me pare na ka habitur me golat e realizuar ashtu sic … Read More

Fuqia madheshtore e nje njeriu si Mourinho: Me vetem nje gjest arriti te shkaterronte naten e…

09/11/2018, 20:38 |

Edicioni ditor i Repubblica-s perqendrohet ne fuqine mediatike te Jose Mourinho-s, qe i cili vetem me nje gjest, ne fund te ndeshjes, ne Juventus Stadium ka anulluar gjithcka qe kishte ndodhur me pare ne terrenin e lojes, duke perfshire edhe … Read More

Gazzetta – Do te habiteni, por Mauro Icardi po ben me mire se CR7 dhe Messi ne Champions: ja pse

08/11/2018, 19:11 |

Gazzetta dello Sport, mbas 3 golave ne 4 ndeshje, thekson meritat e Mauro Icardi-t ne Champions League. “Ne pafundesine e lojtareve qe kane debutuar ne Champions League qe nga edicioni i pare qe nga 1992-1993 deri e ketij sezoni, jane edhe … Read More

Inter, pas 7 vitesh Icardi realizon endrren e tij ne sirtar! Ai deklaronte ne 2011 se…

07/11/2018, 21:24 |

Eshte larguar nga Barcelona kur e kuptoi se nuk ishte ambjenti i duhur, kur e pa qe edhe Ibrahimovic vuante te shprehej ne ate qe quhet filozofia e lojes se katalaneve. 7 vite me pare Mauro Icardi eshte larguar nga … Read More

Kur tifozet gjenerojne me shume te ardhura sesa sponsori: “Inter-Barcelona vlen me shume…”

06/11/2018, 16:13 |

Arketimi rekord i ndeshjes Inter – Barcelona i kalon shifrat vjetore te paguara kete vit nga NIKE per zikaltrit.

Ne diten qe kane dale shifrat e marreveshjes midis ADIDAS dhe Real Madrid (110 milione € ne sezon), te impresionon me … Read More

Figo: “Tek Interi kam gjetur nje familje. Moratti si nje baba per mua, Mancini…”

04/11/2018, 17:51 |

I intervistuar ne mikrofonat e DAZN, ish lojtari zikalter Luis Figo ka folur per zgjedhjen e tij te transferimit tek Inter-i, por jo vetem:

“Vija nga nje moment i veshtire ne Madrid dhe kam gjetur nje familje. Moratti? Nje baba … Read More

Interi fiton ne fushe por edhe jashte saj: rritet brand-i i saj. Jo vetem…

04/11/2018, 17:15 |

“Inter-i fiton ne fushe, por edhe jashte saj”. Corriere dello Sport nxjerr ne pah dhe raporton kenaqesine e presidentit te ri Zhang qe ka festuar dje ne tribune dhe i ka pergerzuar lojtaret mbas fitores kunder Genoa-s.

“Per kolosin e … Read More

Metamorfoza e Brozovic: “Goli qe ndryshoi te gjithe Interin. Dhe tashme…”

04/11/2018, 16:47 |

Tashme nuk eshte nje lajm i ri: Marcelo Brozovic, per pothuajse nje vit ne keto ane, eshte bere nje lojtar thelbesor per Inter-in, deri ne ate pike sa konsiderohet nje nga pak te pazevendesueshmit edhe per tifozet e Beneamata qe … Read More

Gagliardini – Joao Mario, a do te jene ne Champions ne shkurt?

04/11/2018, 16:26 |

Midis protagonisteve ne fushe te suksesit kunder Genoa-s, nuk mund te mos permendesh Joao Mario dhe Roberto Gagliardini, pavaresisht se te gjithe tek Inter-i demonstruan dhe treguan gjera madheshtore kunder Grifone-s.

Gazzetta dello Sport veren, megjithate, performancat e dy mesfushoreve, … Read More

Antonelli: “Kush ka dyshime mbi Lautaron, nuk e ka pare te luaje”.

03/11/2018, 14:54 |

Nje talent qe nuk e shikon shpeshhere. Eshte nje nga ata qe te projektohet ne mendje dhe tele per momentin pa fryme, me bindjen qe ke admiruar nje lojtar te talentuar te pajisur me te gjitha elementet e nje kampioni, … Read More

TMW – Interista, ka lajme te mira: Skriniar afer rinovimit? Ja te gjitha detajet!

02/11/2018, 20:01 |

Ka kohe qe flitet per situaten e rinovimit te kontrates se gjigandit te mbrojtes zikalter, sllovakut Milan Skriniar.

Ne javet e fundit eshte folur gjate per mos rinovimin ende te kontrates se tij dhe diferences se ndjeshme ndermjet ofertes dhe … Read More

Vieri: “Ja cfare mendoj per Icardin. Une them se nje sulmues si puna ime sot…”

01/11/2018, 19:55 |

Ish sulmuesi i Interit ka folur ne Radio DeeJay per sa i perket aktiviteteve te tij dhe krahasimit me Icardi-n.

I ftuar ne DeeJay Chiama Italia te Linus dhe Nicola Savino dhe Bobo Vieri. Ish sulmuesi i Inter-it ka folur … Read More

Gazzetta – Ja 4 arsye se pse Interi frikeson Juventusin ne Serie A

01/11/2018, 19:25 |

A mund te behet Inter-i, anti-Juve? Kjo eshte pyetja qe shtron Gazetta dello Sport, qe provon qe te jape nje pergjigje duke u bazuar ne fakte.

Gazzetta fillon me elementin e mbrojtjes zikalter te padepertueshme: prapavija zikalter deri me tani … Read More

Bunker Inter: eshte mbrotja e pare ne Itali dhe ne Top Ten ne Europe

30/10/2018, 20:12 |

Interi ka pesuar vetem 6 gola ne 10 ndeshje, zikaltrit jane nder me te miret ne Europe.

Skuadra: Basaksehir Kampionati: Super Lig (Turqi) Ndeshje te luajtura: 10 Gola te pesuar: 4

Skuadra: FK Rostov Kampionati: Premier League (Rusi) … Read More