Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Fokus

Agjenti Politano-s: “Po ripaguan besimin e Spallettit. Do vazhdimisht te beje…”

30/10/2018, 18:49 |

Davide Lippi ka folur per sulmuesin e krahut te zikalterve qe po ben shume mire ne kete sezon.

Politano eshte nje nga lojtaret me te kenaqshem ne shtepine zikalter. Sulmuesi i krahut eshte transferuar kete vere nga Sassuolo dhe po … Read More

Inter, Spalletti si nje “shkencëtar”: ja te gjitha detajet e kuruara nga ai dje ndaj Lazios!

30/10/2018, 18:00 |

Trajneri zikalter ka treguar se eshte i vemendshem ndaj cdo detaji sado i vogel.

Zgjedhje te menduara mire, zgjedhje shkencore. Luciano Spalletti edhe ne formacionin qe luajti dje, ka treguar se eshte shume i dhene dhe i kujdesshem ndaj kurimit … Read More

Repubblica – Me mire kini kujdes kete skuader sepse eshte nje Inter i frikshem.

30/10/2018, 17:33 |

“Tashme eshte nje Inter i Frikshem, qe fiton me rrjedhshmeri dhe me siguri pavaresisht se po luan ne Rome, keshtu qe kini kujdes”.

Nje fraze per te shpjeguar se skuadra e Luciano Spalletti-t, me te vertete eshte per tu pasur … Read More

Inter, Icardi eshte nje kanibal: “Ne muajin e fundit na ka impresionuar. Sfide ndaj…”

30/10/2018, 17:20 |

Argjentinasi ka gjetur serish mesataren e realizimeve impresionuese.

Mbas nje fillimi jo te mire, Mauro Icardi ka rifilluar te realizoje gola me nje mesatare te realizimeve impresionuese. Edhe dje ne ndeshjen kunder Lazio-s, sulmuesi argjentinas, ku realizoi nje dopiete, ka … Read More

Moratti i dergon nje leter prekese Steven Zhang: Ja cfare shkruhet ne te! “Steven une e di qe…”

27/10/2018, 18:56 |

Ne diten e nominimit te Steven Zhang si president i Inter-it, ish numri nje zikalter Massimo Moratti ka shkruar nje leter per Steven Zhang ne Corriere della Sera:

“Nje Inter i Bukur, perseri nje Inter surprizues dhe magjeps. Presidenca te … Read More

Steven Zhang: “Interi im do dominoje boten. Ja e verteta mbi Marotten. Suning do te…”

26/10/2018, 20:38 |

Dite ndryshimesh ne shtepine zikalter. Steven Zhang eshte zgjedhur Presidenti i Inter-it, i 21 President i shoqerise zikalter, me i riu ne historine e klubit, ne moshen 27 vjec. Ne fund te asamblese se shoqerise zikalter u mbaj nje konference … Read More

Icardi: “Interi eshte shtepia ime, si mund te largohem? Milanit do i hiqja vetem nje lojtar. Ndersa CR7…”

18/10/2018, 16:11 |

Mungojne gjithmone e me pak ore nga derby dhe kapiteni i Inter-it Mauro Icardi, i intervistuar ne nje ekskluzive nga Sky Sport, shpreh ndjesite e tij per nje ndeshje qe ne te kaluaren e ka pare veten si protegonist absolut.

Read More

“Nuk i kuptoj disa kur thone Marotta i duhet Interit. Seriozisht? Po pse? Ne kete moment…”

10/10/2018, 16:34 |

Mbas largimit nga Juventus, shume zera qarkullojne persa i perket te ardhmes se drejtuesit Beppe Marotta.

Midis shume mundesive per ish drejtuesin bardhezi ekziston edhe hipoteza qe ti bashkohet Interit. Mbi kete ceshtje ka ndaluar per te folur edhe gazetari … Read More

Spalletti: “Penalltia? E pane te gjithe, por duhet te bejme me shume. Kam pergjegjesi dhe…”

15/09/2018, 18:03 |

Pas humbjes kunder Parmas, Luciano Spalletti eshte paraqitur para mikrofonave te Sky Sport.

Trajneri zikalter e ka komentuar ndeshjen e humbur duke bere nje analize per paraqitjen e lojtareve te tij.

“Lendimi i D’Ambrosio na krijon probleme. Se bashku me … Read More

Bergomi: “Inter duhet te gjej kompaktesine, mungon talenti ne mesfushe. Fakti qe Modric…”

01/09/2018, 14:39 |

Sot Interi luan ndeshjen e trete te kampionatit kunder Bolognas ne Stadio Dall’Ara.

Dhe disa ore para fillimit te ndeshjes, ish-kapiteni zikalter Beppe Bergomi ka komentuar sfiden e sotme.

Duke folur per Radio Deejay, ish-mbrojtesi i Interit ka thene se … Read More

Karamoh pershendet Interin dhe lista e UEFA reduktohet ne 19 lojtare: ja te perjashtuarit

01/09/2018, 14:17 |

Nje mirupafshim nga Yann Karamoh, qe ka kaluar te Bordeaux ne huazim nje vjecar, shkakton menjehere efekte te Interi.

Kete raporton Corriere dello Sport qe tregon se si largimi i sulmuesit te ri francez nga Milano do te kete pasoja … Read More

Zanetti: “Shorti i CHL? Grup i veshtire, por jemi Interi! Fjalet e Perez? Di te them qe…”

30/08/2018, 22:42 |

Grupin B te Interit ne Champions League e ka komentuar dhe ish-kapiteni zikalter Javier Zanetti qe e ka fituar kete trofe me fanellen zikalter 8 vite me pare.

I intervistuar nga Sky Sport pas shortit te Champions League, Javier Zanetti … Read More

Dier: “Interi eshte nje gjigand qe thjesht ka qene ne nje gjum! Do te jete e bukur qe…”

30/08/2018, 22:15 |

Pas fjaleve nga kampi i Barcelones, komente rreth grupit B ku eshte edhe Interi, arrijne fjale edhe nga Londra, saktesisht nga Eric Dier i Tottenham Hotspur.

“Interi eshte nje lloj gjigandi qe vetem ka qene ne gjum ne vitet e … Read More

Amor (drejtues i Barcelones): “Interi dhe 2010-ta? Duam te hakmerremi!”

30/08/2018, 21:56 |

Barcelona, Tottenham Hotspur dhe PSV Eindhoven.

Ky eshte grupi B dhe keta jane kundershtaret e Interit per kete edicion te Champions League sa i perket fazes se grupeve.

Dhe nuk kane munguar komentet e para nga kampet e kundershtareve sa … Read More