Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 21, 2019

Scroll to top

Top

Fokus

FOTO – Inter, vlera e ekipit eshte rritur per gati 300 milione euro! Zikalterit kane…

24/08/2018, 23:12 |

Merkato, sic dihet, eshte nje ceshtje e komplikuar.

Notat e merkatos, promovimet e dhena ne gusht mund te mos gjejne pergjigjje ne fushe ne fillim te sezonit.

Por vlera e ekipit mund te vleresohet me shifra ne fund te cdo … Read More

Drejt Inter-Torino, Vrsaljko dhe Perisic e nisin nga minuta e pare! Keita-Politano, favorisht eshte…

24/08/2018, 22:15 |

Sime Vrsaljko dhe Matteo Politano jane favorit ndaj Danilo D’Ambrosio perkatesisht Keita Balde ne idete e formacionit te Luciano Spallettit per ndeshjen ndaj Torinos.

Kur per ndeshjen e dyte te kampionatit na ndajne me pak se 48 ore, tekniku zikalter … Read More

Nainggolan vrapon drejt rekuperimit! Per ndeshjen kunder Torinos grumbullimi i tij…

22/08/2018, 22:31 |

Radja Nainggolan duket se po shkon drejt rekuperimit per ndeshjen me Torinon.

Pasi qe sot ne mengjes ka zhvilluar nje pjese te stervitjes ne palester, mesfushori belg ka zhvilluar edhe pjesen e pare te stervitjes me shoket e skuadres.

Pastaj … Read More

Inter-Torino, Spalletti zbarkon artilerine kroate. Ne mbrojtje De Vrij-Skriniar: ja formacioni i mundshem

22/08/2018, 22:14 |

Edhe kater dite dhe Interi do te impenjohet ne ndeshjen e dyte te ketij sezoni.

Do te jete Torino e ish-trajnerit zikalter Walter Mazzarri qe do te arrij ne Giuseppe Meazza per te luajtur ndeshjen e dyte ne kete kampionat … Read More

Spalletti: “Mund te luajme me mire, humbem per nje penallti. Ne nje fushe te tille si kjo sot…”

19/08/2018, 23:14 |

“Humbje si kjo te mesojne shume gjera por edhe te vendosin ne veshtiresi, sepse duhet te punosh me zero pike ne renditje dhe ne kete futboll te stervitesh dhe te luash pa entuziazmin e duhur krijon edhe veshtiresi”.

Jane keto … Read More

Vidal, Nainggolan dhe Brozovic, nje upgrade zikalter me tre bad boys: ja numrat

01/08/2018, 13:57 |

Interi eshte gati qe te bej edhe nje goditje tjeter ne mesfushe.

Emri me i nxehte eshte ai i Arturo Vidal edhe pse ne oret e fundit eshte shfaqur edhe Luka Modric qe thuhet te jete enderra e madhe zikalter.

Read More

Vidal dhe mister X qe quhet… Modric! Ausilio po punon, e veshtire por jo e pamundur: detajet

31/07/2018, 23:25 |

Inter eshte ne detajet e fundit per te transferuar Arturo Vidal ne Milano.

Kete raporton fcinternews.it qe tregon se per kilenin praktikisht eshte gjithcka e kryer dhe lojtari duhet te arrij brenda te shtunes.

Por ja qe mesfushes zikalter mund … Read More

Nga Kili – Vidal e Nainggolan ne mesfushe por jo vetem: ja ekipi i Spallettit me “Il Guerriero”

31/07/2018, 23:00 |

Arturo Vidal po afrohet me hapa te medhenje drejt Interit.

Mediet e ndryshme ne Itali tashme kane raportuar se Interi ka arritur nje marreveshje personale me lojtarin por edhe me klubin e tij.

Shifrat e nje marreveshje me Bayern … Read More

Drejt Inter-Chelsea: eshte Emmers. Ne sulm nga minuta e pare Martinez, mbrojtja dhe mesfusha…

28/07/2018, 12:43 |

Interi sonte luan miqesoren e pare ne kuader te International Champions Cup.

Dhe kundershtari i zikalterve do te jete Chelsea i Maurizio Sarri me ndeshjen qe do te luhet ne Allianz Riviera ne Nice.

Keshtu sonte, sic raporton Tuttosport, Luciano … Read More

Interi tani eshte nje ankth per Joao Marion. Shfaqet nje klauzole dhe nga Spanja interesohet…

26/07/2018, 22:16 |

Joao Mario po fillon te shqetesohet.

Ankthi i madh i madh, qe te kthehet ne Milano dhe te jete ne dispozicionin e Luciano Spallettit, eshte gati per t’u konkretizuar.

Sic thote O Jogo, Interi tashme ka paralajmeruar lojtarin se ne … Read More

Antonello: “Merkato nuk ka perfunduar. Vidal? Nje kampion, te shohim ne oret e ardhshme…”

26/07/2018, 21:23 |

Alessandro Antonello, administrator i deleguar i Interit, sot ishte pjesemarres ne shortin e kalendarit te Serie A.

E pyetjet rreth merkatos, me emrat si Vidal e Vrsaljko, nuk kishin se si te mungonin. Pa harruar edhe disa komente rreth Nainggolan … Read More

Spalletti: “Sassuolo? Duhet te fitojme qe t’i bejme nje nder presidentit te tyre sepse…”

26/07/2018, 20:58 |

Shorti per kalendarin e Serie A tashme eshte hedhur dhe Interi ka mesuar kundershtaret neper javet e ndryshme, me Sassuolon qe do te jete kundershtari i pare.

Dhe pas shortit InterTV i ka kerkuar nje mendim trajnerit zikalter Luciano Spalletti … Read More

Inter, ja kalendari per 2018/19: nje fillim i lehte ne leter por cfare fundi i nxehte! (FOTO)

26/07/2018, 20:40 |

Sot eshte hedhur shorti per kalendarin e sezonit 2018/19 ne Serie A.

Dhe per Interin e Luciano Spallettit eshte nje fillim kampionati i lehte, te pakten ne leter, por nje fund qe do i shoh zikalterit te impenjuar ne disa … Read More

Spalletti: “Asamoah shume mire si mesfushor, Dalbert me i qete. E rendesishme eshte qe…”

21/07/2018, 23:39 |

Inter dhe Zenit u ndane ne barazim me rezultat 3-3 ne miqesoren e trete te para-sezonit per zikalterit me golat qe u shenuan nga Candreva, Icardi dhe Lautaro Martinez.

Ne fund te miqesores qe u zhvillua ne Pisa kunder Zenit, … Read More