Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

InterGenoa

Gaglia – Joao Mario, spektakel por edhe nje shaka e hidhur.

04/11/2018, 13:30 |

Nje ndeshje pa ndonje histori te madhe e udhehequr nga Inter-i kunder Genoa-s, e vendosur ne binaret zikalter qe ne fillim kur Gagliardini depertoi ne mbrojtjes kuqeblu dhe realizoi golin me pak pasime.

Ish mesfushori i Atalante-s, eshte nje … Read More

Minotti: “Tashme golat realizohen nga lojtaret e prapravijes. Demtimi i Nainggolan…”

04/11/2018, 12:59 |

Analiza e ish lojtarit per fitoren e zikalterve kunder skuadres se Juric.

Lorenzo Minotti ka theksuar aspektet ekstremisht pozitive ne performancen fituese te Inter-it kunder Genoa-s:

“Dje kane realizuar lojtaret qe gjenden ne prapavije. Mesfushoret qe nuk jane mesfushore te … Read More

OPTA rrefen Inter – Genoa: “Dopieta e pare e Gagliardinit, rizgjimi i Joao Marios…”

03/11/2018, 21:32 |

Inter – Genoa e treguar nen prizmin e numrave. E ka realizuar OPTA duke theksuar disa statistika decizive dhe interesante:

“Ndeshja e fundit ne te cilen Interi ka realizuar dy gola me dy lojtare italiane te ndryshem ne 20 minutat … Read More

Dalbert: “Dhimbja ne kembe? Deshira per te luajtur ishte me e madhe”

03/11/2018, 21:13 |

Interi ka mposhtur Genoan 5-0 fale dopietes se Gagliardinit dhe golave te Politanos, joao Mario dhe Nainggolan. Mbas ndeshjes, ne InterTV ka folur nje nga protagonistet e Interit, Dalbert:

“Skuadra ka luajtur mire, e rendesishme fitorja dhe tre piket. Bej … Read More

Adani: “Joao Marios nuk duhet ti mesosh gje. Sa shume sulmues te dyte…”

03/11/2018, 20:26 |

Analiza e ish lojtarit zikalter e studion e Sky Sport.

Lele Adani ka analizuar fitoren e Inter-it ndaj Genoa-s. Nje fitore e pasur me elemente pozitive:

“Joao Mario? Une drejtohem nga futbolli. Kur eshte nje rrugetim i ri-integrimit ne klub, … Read More

Inter, Spalletti: “Cfare kenaqesie prej 70 mije spektatoreve. Gagliardini dhe Joao Mario…”

03/11/2018, 20:00 |

Nje pasdite perfekte. Vleresime negative? Praktikisht asnje. Eshte nje Inter madheshtor ajo qe do te projektohet ne sfiden e te martes ne mbremje kunder Barcelone-s.

Manita e realizuar kunder Genoa-s ka treguar edhe njehere momentin e jashtezakonshem qe po perjetojne … Read More

Joao Mario: “Falenderoj tifozet per besimin, i kenaqur me golin. Interi ka shume…”

03/11/2018, 19:21 |

Nje ndeshje madheshtore dhe nje rezultat shume i mire per Interin qe sot ka mposhtur Genoa-n 5-0. Mbas ndeshjes, ne mikrofonat e InterTV, ka folur nje nga protagonistet e ndeshjes, Joao Mario:

“Shume e rendesishme qe arrita te realizoj gol, … Read More

Gagliardini: “Kisha nevoje per kete ndeshje. Barcelona? Jemi Inter, do ta luajme”

03/11/2018, 19:07 |

Fjalet e mesfushorit zikalter ne mikrofonat e Sky.

Dy gola te realizuara, nje pasdite prej protagonisti absolut, per te bere me dije prezencen e tij ne te gjithe ambjentin Inter. Roberto Gagliardini ishte nje nga dominuesit e InterGenoa.

Read More

NOTAT – Gagliardini dhe Joao Mario masterclass, Politano madheshtor.

03/11/2018, 18:48 |

HANDANOVIC 6 – Vetem Lazovic provon te krijoje ndonje bezdisje, mbas disa gabimeve naive, shikon qe niveli i ndeshjes per te, bie deri aty sa ben veprime bazike.

D’AMBROSIO 6.5 – Ne pjesen e pare Grifone-t provojne te kalojne … Read More

GdS – Genoa tenton sulmin ndaj forteses San Siro, por Interi eshte vdekjeprures kur…

03/11/2018, 14:19 |

Fortesa San Siro po pergatitet ndaj nje sulmi te ri. Ne tribunat e San Siros do te jene 65 mije spektatore dhe po presin super ndeshjen e te martes kunder Barcelone-s, dhe Inter-i duhet ta mbroje fortesen nga Genoa.

“Skuadra … Read More

Analize Inter-Genoa: Spalletti vlereson nderrimet: jashte Icardi, Skriniar dhe Brozo?

03/11/2018, 13:56 |

Mbas nje ndeshje madheshtore 3-0 kunder Lazio-s, Inter-i kthehet ne San Siro e shoqeruar serish nga nje publik i poabesueshem (rreth 65 mije spektatore priten te jene ne stadium).

Normalisht, eshte edhe impenjimi i Champions League per tu vleresuar kunder … Read More

GdS – Nainggolan tashme i rekuperuar: objektivi eshte te jete titullar te marten.

03/11/2018, 13:23 |

Stervitje ne grup, perfshire nje mini ndeshje, dhe me pas grumbullimi kunder Genoas: Radja Nainggolan do te jete ne pankine kunder kuqebluve, ne dispozicion ne rast nevoje.

Mbi te gjitha, konfirmohet se e ka kaluar demtimin ne kavilje, te pesuar … Read More

GdS – Kouame rigjen Interin mbas 6 muaj ne akademine e te rinjve zikalter.

03/11/2018, 13:10 |

“Rikthehet aty ku filloi rrugetimin e tij italian, Christian Kouamé, per 6 muaj – nga janari ne qershor 2016 – i grumbulluar tek te rinjte zikalter, ne te njejten skuader me Pinamonti-n dhe Bakayoko, mbas nje turi te gjate duke kaluar nga … Read More

Inter, cfare ndryshon me Lautaron ne fushe? “Ne raportet e scout-eve dy elemente qe…”

03/11/2018, 12:47 |

Do te jete Lautaro ai qe do te drejtoje sulmin e Inter-it ne ndeshjen kunder Genoa-s ne pasditen e sotshme. Gazzetta dello Sport ka perpiluar nje analize taktike per te shpjeguar ne detaje diferencen midis karakteristikave te El Toro dhe … Read More