Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

JuventusInter

VIDEO – Inter humbet ne Allianz Stadium, por Brozo ishte me i miri ne fushe.

08/12/2018, 15:56 |

I kudogjendur dhe i gjithedijshem. I shkon ne ndihme menjehere nje Vrsaljko dhe Skriniar ne veshtiresi ne qendren e djathte te fushes dhe aty i jep zgjidhje situatave te veshtira.

Ne fazen e transizioneve pozitive eshte menjehere regjister, artizanal ne … Read More

Spalletti: “Interi po ben mire, por gabon ne gjera te thjeshta”.

08/12/2018, 15:14 |

Interi edhe pak pafat kunder Juventusit. Zikaltrit dalin te humbur nga Allianz Stadium, por me pas nje prove me vlere. Ka folur ne DAZN trajneri zikalter Luciano Spalletti:

Ndjenja te kunderta. Ne nje fushe kaq te veshtire, kunder nje kundershtari … Read More

Scarpini: “Interi me koken lart, ka luajtur si i barabarte me Juventusin”.

08/12/2018, 14:17 |

“Del me koken lart, Interi ka luajtur si i barabarte me Juventusin, me siguri meritonim barazimin: ata kane qene superiore ne kapacitetin per te transformuar ne gol”.

Roberto Scarpini, drejtor i InterTV, kanal me tematike zikalter, ka komentuar humbjen kunder … Read More

Skriniar: “Rastet me te pastra i kishim ne, sa inat. Por kam nje ide: le te marrim…”

08/12/2018, 0:32 |

Ne Torino, Interi arriti ta perballoje por ne fund humbi.

Tashme eshte momenti per tu ringritur sepse vjen e marta, ndeshja kunder PSV dhe ajo vlen mbi te gjitha.

Ne fund te ndeshjes kunder Juventusit, ne mikrofonat e InterTV, ka … Read More

NOTAT – Politano me i miri. Spalletti, por que? Sa shume kushtojne zgjedhjet e Gagliardinit dhe Asamoas

08/12/2018, 0:03 |

Ndeshja e pare e javes ne Serie A, ajo e Interit ne transferte ndaj Juventusit per fatin e keq te zikalterve u mbyll me rezultatin 1-0 per Juventusin.

Interi nuk arriti te kthente ne gola te pakten tre raste te … Read More

Prisco, Calciopoli, Ceccarini: drejt Juventus-Inter! Ja etapat e nje rivaliteti pa fund…

07/12/2018, 20:34 |

NDESHJA E PARE Nje tjeter kapitull, nje tjeter histori per tu shkruajtur. Nje tjeter etape e nje serie te pafundme, qe do te zgjase deri ne fund te kohes. Eshte shume e thjeshte, Juventus-Inter, derby i Italise. Nje ndeshje simbol … Read More

Corriere – Ja strategjite e Spallettit per ndesnjen ndaj Juventusit: ai ka idene qe…

06/12/2018, 19:32 |

Ne Torino, me shume se kurre, do te duhet nje repart difensiv te niveleve te larta. “Vitin e shkuar ne Torino, arrin te ndaloje djemte e Allegrit ne rezultatin 0-0 dhe me ate rezultat e shtyn me disa jave rritjen e … Read More

Capello: “Me degjoni, do ju tregoj dicka per Suning. Ata jane…”

06/12/2018, 19:06 |

Nje interviste e gjate dhe interesante ne Repubblica e Fabio Capello-s, qe ka folur mbi te gjitha per ndeshjen JuventusInter.

Don Fabio, sa larg jane bota e Juventusit me ate te Interit? “Kam pasur mundesine te njoh mire … Read More

Kush do arbitroje Juventus-Inter? Mes shume polemikash, ja kush eshte favoriti kryesor

05/12/2018, 21:31 |

Sa vjen dhe po afrohet takimi i te premtes ne mbremje me super ndeshjen ne kampionat midis Juventusit dhe Interit. Sport Mediaset ka hedhur nje hipoteze per emrin e arbitrit te ndeshjes:

“Midis veto-s se nderlidhur dhe polemikave, per Nicola Rizzoli … Read More

Icardi dhe Ronaldo: ja krahasimi i dy lojtareve nepermjet statistikave! Bie ne sy qe Maurito ka me shume…

05/12/2018, 21:07 |

Corriere dello Sport ka perpiluar nje konfrontim numrash te Cristiano Ronaldo-s dhe Mauro Icardi-t qe do te ndeshen te premten ne Allianz Stadium.

Te dy kane realizuar 11 gola sezonale dhe titulli i fituar si golashenues i sezonit te kaluar … Read More