Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Merkato

Ne Spanje zbulojne: “Inter po kerkon me ngulm nje lojtar te Real Madrid: Zidane eshte dakort me largimin.”

01/10/2020, 11:37 |

Diten e djeshme, e perditshmja sportive spanjolle AS ka folur per Interin dhe merkaton e zikalterve tani ne vere.

Sipas tyre, Interi po ndjek me shume kujdes lojtarin e Real Madrid, serbin Luka Jovic qe Reali deshiron ta huazoje.

Ideja … Read More

Auslio jep lajmin e madh: “Skriniar dhe Ranocchia, ja vendimi qe kemi marre si klub. Blerjet qe do behen…”

30/09/2020, 20:07 |

Pak perpara fillimit te ndeshjes ndaj Beneventos, Piero Ausilio ka folur per mediat dhe eshte ndalur natyrisht te merkato. 

Keto kane qene fjalet e tij per mikrofonat e Sky Sport ku nder te tjera, ka folur edhe per fushen e … Read More

Inter, del ne pah nje ‘dashuri e vjeter’ per krahun e majte: “Marotta ka po ben nje tentative te fundit.”

30/09/2020, 11:44 |

Ne ditet e fundit te merkatos se Interit nuk do te kete shume levizje te rendesishme. Ose edhe mund te kete ndonje.

Do te kete disa shitje, por skuadra nuk do te ndryshohet ne menyre te dukshme. Por nje blerje … Read More

Inter, vjen nje lajm shume i mire per Skriniar: “Ja vendimi qe ka marre Marotta. Prandaj sot sllovaku…”

30/09/2020, 10:21 |

Me sa duket, gjerat ne kete merkato mund te ndryshojne nga ora ne ore dhe kjo gje po shihet qarte ne shume dinamika te merkatos zikalter.

I fundit eshte Milan Skriniar, qe per rreth 2 dite me radhe u pa … Read More

Inter, gati edhe 4 blerje te tjera per Conten? “Marotta po tenton gjithcka, deshiron te dhuroje nje ‘Lukaku’ tjeter.”

29/09/2020, 10:00 |

Do te jete nje jave e fundit totalisht e nxehte per Interin: jane ore te ethshme per klubin zikalter qe eshte gati ti dhuroje Antonio Contes edhe plot… kater blerje te tjera.

Pa harruar edhe ceshtjen e shitjeve, nje kusht … Read More

Inter, per te arritur te Hakimi, Conte ka hequr dore nga nje tjeter lojtar i madh: “Nuk e dua, dua vetem Achraf.”

27/09/2020, 12:33 |

Diten e djeshme tek Interi qe u perball me Fiorentinen, kishte hapsire edhe per Achraf Hakimi, blerjen me te re te zikalterve.

Marokeni ndryshe nga sa ishte parashikuar, nuk e filloi kete ndeshje si titullar, por u fut si zevendesues.

Read More

Largohet Skriniar? Ja tre emrat per ta zevendesuar ate: “Marotta ka nje dyshim te madh: nje lojtar i ri ose nje lojtar me eksperience…”

25/09/2020, 11:02 |

Inter po negocion prej ditesh me skuadren e Tottenham (qe drejtohet nga Jose Mourinho) per shitjen e Milan Skriniar.

Ka akoma distance: zikalterit kerkojne 60 milione euro, ndersa Spurs duket sikur nuk duan te shkojne me shume se 40 milione … Read More

Inter, ja me ke po mendon Marotta te zevendesoje Skriniar ne rast largimi: “Gati nje oferte 30 milione.”

24/09/2020, 14:42 |

Tashme nuk eshte dicka e re qe Tottenham Hotspur po ben gjithcka per te arritur tek mbrojtesi zikalter, Milan Skriniar.

Sllovaku eshte ne qender te deshirave Jose Mourinhos per sa i preket repartit te mbrojtjes se londinezeve.

Diten e djeshme, … Read More

Corriere jep lajmin e keq: “Inter ka marre nje vendim te trishtueshem per Radja Nainggolan. Ai nga momenti ne moment…”

24/09/2020, 11:41 |

Sipas asaj qe tregon Corriere dello Sport, nuk ka me asnje problem per kalimin e Diego Godin tek klubi i Cagliarit.

Motivi i voneses ka qene totalisht i lidhur me komisionet per agjentet e tratatives dhe duhen edhe pak ore … Read More

Corriere jep lajmin: “Inter do te mbylle merkaton me keto dy blerje.”

21/09/2020, 15:24 |

Diten e djeshme ka ardhur edhe marreveshja perfundimtare me Barcelonen dhe sot ne Milano jane zhvilluar vizitat mjekesore.

Interi per Arturo Vidal tashme ka arritur marreveshjen perfundimtare dhe kiliani do te jete ne dispozicion te Contes.

Ashtu si e kemi … Read More

Gazzetta zbulon: “A jeni gati? Ja kur Arturo Vidal do te luaje ndeshjen e tij te pare me Interin.”

21/09/2020, 15:23 |

Pas nje telenovele te gjate, me ne fund ne Milano ka mberritur Arturo Vidal.

Lojtari kilian ka zbarkuar ne Milano diten e djeshme dhe sot ka firmosur kontraten qe e ka lidhur me Interin per dy sezonet e ardhshme.

Agresivitet, … Read More

Sky Sport zbulon gjithcka: “Ja sa e ka paguar Interi kartonin e Pinamontit: nje cmenduri kur mendon se…”

19/09/2020, 11:45 |

Me sa duket, Andrea Pinamonti tek Interi eshte nje marreveshje e paracaktuar prej kohesh, sepse shpjegim tjeter nuk ka.

Ne nje moment ku te gjitha skuadrat po mendohen disa here perpara se te bejne nje blerje, Interi ka investuar per … Read More

Pedulla zbulon: “Marotta po tenton gjithcka te shese nje lojtar, por ai po refuzon vazhdimisht sepse…”

18/09/2020, 0:43 |

Jane ore shume te nxehta sidomos per merkaton ne dalje tek Interi qe duhet te zhbllokohet sa me pare.

Kjo sepse eshte dicka e qarte tashme se perpara se te blihet duhet shitur: kjo eshte situata ne te gjithe Europen … Read More

Mundo Deportivo hedh bomben: “Dzeko shkon te Juve dhe Inter hidhet ne sulm per Suarez? Eshte nje mundesi…”

18/09/2020, 0:42 |

Nje ndryshim sulmuesish ne Serie A po kompletohet me Milik qe po transferohet tek Roma dhe si pasoje, Edin Dzeko tek Juventusi.

Nje marreveshje e dyfishte kjo qe eshte shume afer perfundimit pavarsisht se sot Luis Suarez ka qene ne … Read More