Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 16, 2018

Scroll to top

Top

Merkato

The Sun – Inter kerkon Wanyama. Gati oferta

31/05/2013, 20:37 |

Interi po kerkon me nglum Wanyama, vellain e McDonald Mariga. Per ta zbuluar lajmin ka qene The Scottish Sun, qe shpjegon qe nje oferte prej 10 milione sterlinash eshte gati per Celtic. Mazzarri po e ndjek lojtarin prej … Read More

Zuniga drejt Interit? Marchetti: “Napoli do ta shese”

31/05/2013, 20:28 |

Vazhdon interesimi i Interit per Juan Camilo Zuniga, anesorin e Napoli-t. Luca Marchetti, ekspert i merkatos qe punon per Sky, i intervistuar nga Radio CRC ka folur keshtu per te ardhmen e kolumbianit: “Per te marre lojtarin duhet … Read More

Sky – Nje blerje per Mazzarrin: Basta me afer, Zuniga…

31/05/2013, 19:41 |

Siç raportohet nga Matteo Barzaghi per Sky Sport 24, Interi po studion goditjen e pare ne merkato per t’ja dhuruar Walter Mazzarri-t pervec 5 blerjeve te tjera, te konfirmuara prej disa muajsh. “Per Juan Camilo Zuniga nuk eshte … Read More

Marino: “Bonaventura? Nese e kerkon nje klub i madh…”

31/05/2013, 16:53 |

Ne pritje te debutimit me bluzen e Kombetares, Giacomo Bonaventura eshte nje nga emrat me te nxehte ne kete merkato, ne klube te ndryshem, si Inter dhe Napoli ne pole-position, klube shume te interesuara pas prezantimeve te tij. … Read More

Sole – Thohir ka ne mendje dy goditje: nje emer i ri

31/05/2013, 16:47 |

Nga faqja e Sole 24 Ore, lexohet se Erick Thohir i ka ne mendje lojtaret qe deshiron te sjelle ne Inter. Siç lexohet, emrat jane Ezequiel Lavezzi dhe Stefan Jovetic, goditje te kushtezuara nga shume miliona euro. Gjithcka … Read More

Handanovic-Barça? Valdes: Une do te qendroj deri ne 2014″

31/05/2013, 16:37 |

Victor Valdes zbulon qellimet e tij: portieri i Barcelones, per te cilen eshte folur shume ditet e fundit ne merkaton e blerjeve, me Samir Handanovic i cili qendronte ne listen e zevendesit tek Barcelona, ka folur ne nje … Read More

Kerkohen lojtare krahur. Per sulmin dhe mbrojtjen

31/05/2013, 11:44 |

Nisemi menjehere nga fakti qe loja e Mazzarrit bazohet shume tek lojtaret e krahur. Pervec Zuniges, kerkohen edhe emra te tjere, dhe i pari ne liste, sipas Gazzetta dello Sport eshte Basta i Udineses me Isla te Juventus … Read More

Mazzarri ka bere listen. Me Thohir…

31/05/2013, 11:25 |

Moratti dhe Branca jane takuar perseri. Diskutimi i dites ka qene i njejti: merkatoja. Duhen organizuar blerjet dhe shitjet dhe me hyrjen e mundshme te nje aksioneri te ri gjithcka mund te ndryshoje, sepse flitet per nje shifer prej 60 … Read More

Darke mes Ausilio dhe Bigon. Cassano rastesisht…

31/05/2013, 11:04 |

Sic eshte raportuar nga Sport Mediaset dhe konfirmuar nga Sky dhe Gazzetta dello Sport, dje ne mbremje ka pasur nje darke mes drejtorave sportive te Interit dhe Napolit, Ausillio dhe Bigon. Eshte folur per merkaton dhe kane diskutuar … Read More

Sky – Lavezzi tek Interi, e veshtire. Por me aksionere te ri…

30/05/2013, 22:46 |

Nga studiot e Sky, Matteo Barzaghi ka folur rreth interesimit per te dyten here te Interi-t per Lavezzi-n: “Ne kete moment nuk besoj se mund te jete e mundshme, por me hyrjen e aksionereve te ri tek Interi do te … Read More

Sky – Ka mundesi qe te kete dhe nje goditje ne sulm. Milito…

30/05/2013, 21:02 |

Sipas asaj qe i referohet Sky, Diego Milito do te qendroj per nje kohe te gjate jashte planeve te Interit. Sulmuesi argjentinas nuk rekuperohet dot shpejt dhe keshtu qe me shume mundesi mund te kemi dhe nje goditje … Read More

Fernando, lamtumire Porto ?

30/05/2013, 17:39 |

Inter-i fillon levizjet e para ne merkato me kujdes, duke vezhguar pista te ndryshme. Nje nder keto eshte Fernando i Porto-s te cilit i skadon kontrata ne 2014 me kete te fundit. Mesfushori ka lene deklarate tek e … Read More

Kovacic, shume oferta, por per Interi-n nuk eshte ne shitje

30/05/2013, 17:18 |

As gjashte muje tek Interi dhe i ka bere pershtypje te gjitheve. Jo vetem tifozeve, por edhe drejtusave te shume ekipeve te rendesishme evropiane. Mateo Kovacic eshte pa dyshim nje nder gjerat te pakta pozitive qe kane mbetur … Read More

Sky – Branca-Moratti, ja linjat per merkaton

30/05/2013, 16:30 |

Sky Sport zgjeron me teper te dhenat per takimin e merkatos te bere sot mes Morattit dhe Branca-s.

Sipas Matteo Barzaghit, takimi ka zgjatur 1 ore e 10 minuta dhe keto jane linjat e merkatos mbi te cilat … Read More