Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 13, 2018

Scroll to top

Top

Merkato

Per Guarin dhe Pereiran, me 31 mars Interi duhej te paguante akoma nente milion e gjysem euro Portos

01/06/2013, 21:34 |

Skuadra e Portos ka prezantuar raportin per sa i perket tremujorit te trete te shoqerise portugeze, e cila mbaron me 31 mars. Nga te dhenat e marra, rezulton se shoqeria ne kete date, priste kestet e caktuara lidhur me shitjen … Read More

Ne Brazil: “Paulinho eshte i Interit!”. GdS mohon

01/06/2013, 21:06 |

Ne Brazil del lajmi se Paulinho eshte i Interit por GdS mohon.Sipas te perditshmes Folha te Sao Paolos, mesfushori i Corinthians, i ndjekur prej nje kohe te gjate nga Moratti, sezonin qe vjen do te jete ne Milano. … Read More

Kush do te shoqeroje Icardin dhe Militon ne qender te sulmit…

01/06/2013, 17:58 |

Përveç Mauro Icardit nga Sampdoria, i cili pritet të jetë pasardhësi i Diego Militos, Mazzarri dëshiron të perforcoje edhe më shumë sulmin duke transferuar një sulmues në të cilin mund të mbeshtetet koh pas kohe. Në media flitet që dy emra … Read More

Inler largon Interin: “Kam nje kontrate me Napolin”

01/06/2013, 15:01 |

Gokhan Inler, mesfushori i Napolit, largon hipotezat e nje transferimi tek Interi, ku do t’i bashkohej ish-trajnerit te tij Walter Mazzarri. Duke folur per te perditeshmen zviceriane Blick, ish-lojtari i Udineses zbulon se deshiron te qendroje akoma tek … Read More

Inter, flet Bessa: “Dua te qendroj. Me vjen keq per Stramaccionin”

01/06/2013, 14:53 |

I intervistuar nga FcInterNews.it Daniel Bessa ka folur te ardhmen e tij. “Mazzarri? Ai e ka merituar pankinen e Interit, mendoj qe kjo mjafton. Me duket nje trajner shume i mire, dua te bej gjithcka per ta impresionuar … Read More

Zuniga: objektiv primar, por me pare duhet shitur

01/06/2013, 14:19 |

Interi pergatit levizjet e para ne merkato dhe Massimo Moratti i ka dhene Piero Ausilio-s “ok”, per te nisur tratativat per Juan Zuniga me Napolin, pasi e deshiron Walter Mazzarri. Kolumbiani eshte objektivi i pare per trajnerin nga Toscana dhe … Read More

GdS – Me Thohir, objektiva te ri: Sanchez dhe Kondogbia

01/06/2013, 11:56 |

Sipas Gazzetta dello Sport, në rast të hyrjes së partnerëve indonezian në klub, Interi do të rikthehet me një super merkato. Sipas GdS, me ardhjen e Thohir në familjen ZiKalter, objektivat e Interit do të jenë Kondogbia nga … Read More

Mazzarri do Zunigen ne Pinzolo. Do te provohet karta Gargano?

01/06/2013, 11:40 |

Walter Mazzarri e ka vendosur Camilo Zunigan ne qender te listes se te deshiruarve per kete merkato. Mbrojtesi i krahur kolumbian, ne fakt eshte i zgjedhur i teknikut per te perforcuar krahun dhe per kete Interi ka bere nje sondazh … Read More

Inter, Schelotto eshte ne shitje: ja situata…

01/06/2013, 10:46 |

Ezequiel Schelotto eshte zyrtarisht ne shitje. Interi nuk duket se deshiron te shprehsoje tek ai sezonin tjeter, keshtu ne ditet e kaluara e ka vendosur ne listen e lojtareve qe jane ne merkato. Valuta megjithate eshte pak e nalte: 6-7 … Read More

Ranocchia: Conte me do tek Juve? Zerat dalin perdite por une…

01/06/2013, 10:29 |

Andrea Ranocchia, ne fund te miqesores qe Kombetarja Italiane ka fituar 4-0 me San Marinon, ka folur ne mikrofonat e Sky per ndeshjen ku eshte pyetur edhe per zerat e merkatos qe flasin per te ne Juventus:

Agjenti i Paulinhos: “Interi? Nuk ka asgjë konkrete”

31/05/2013, 23:30 |

Giuliano Bertolucci, agjenti i Paulinhos foli shkurtimisht për mikrofonat e calciomercato.it rreth gjendjes së klijentit të tij i cili ka kohe që është duke u ndjekur nga Interi: “Akoma nuk ka asgjë konkrete por gjithmonë egziston mundësia.”

Read More

Supermerkato: Nainggolan, Isla, Zuniga, Basta, Gila, Bianchi dhe Belfodil

31/05/2013, 22:28 |

Thuhet se Walter Mazzarri ka përpiluar një listën me emrat e lojtarve që do tek Interit. Objektivi i parë është Radja Nainggolan.

Mazzarri tashmë ka identifikuar pikat e dobëta te ekipit dhe dëshiron që së bashku me … Read More

Ekskluzive- Agj.Pereira: “Mazzarri e deshironte. Por nese vjen ndonje oferte…”

31/05/2013, 21:38 |

Nje e ardhme ne bilanc per Alvaro Pereiren. Mbrojtesi nga Uruguaji, i sjelle ne Milano veren e kaluar, nuk ka bindur aspak ne te gjithe sezonin. Por me ardhjen e Mazzarrit – nje teknik i cili i jep rendesi te … Read More

Galliani: “Mazzarri-Inter, nivel i larte konkurrimi”

31/05/2013, 21:08 |

I intervistuar nga gazetaret perpara ndeshjes se dhenies se lamtumires nga futbolli nga Kaladze, administratori i deleguar i Milanit Adriano Galliani ka komentuar ardhjen e Walter Mazzarri tek Inter: “Ardhja e Mazzarri tek Inter dhe e Benitez tek … Read More