Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

Merkato

(Foto) Icardi arrin ne Milano: “Jam shume i kenaqur”

05/06/2013, 21:45 |

Ne foton e marre nga Sky eshte Mauro Icardi i cili ka arritur ne Malpensa. Gjithcka sic pritej, sulmuesi argjentinas ka zbritur ne Milano dhe neser do te kryeje vizitat mjekesore, per te qene i gatshem me pas … Read More

Moratti ka takuar Mazzarrin. Ishte edhe Doktor Combi

05/06/2013, 19:02 |

Nje ore e nje cerek takim. Sic raporton Sky Sport, Massimo Moratti dhe Walter Mazzarri kane vendosur stafin e ri teknik dhe atletik te Interit. Nje dite e gjate per Mazzarrin qe me pare ka qene ne Hotel … Read More

Sapo eshte marre Matulevicius: Xabi Alonso lituanez

05/06/2013, 16:13 |

I vitlindjes 1997, shume talent. Quhet Giedrus Matulevicius. Do te jete goditja e rradhes e Inter-it per kete «baby» talent, qe do te vi nga Suduva-ja. Nje mesfushor me kualitete, i kombetesise lituaneze, tashme debutues ne ekipin e … Read More

Cereto: “Paulinho ka vendosur ku do te luaje. Corinthians tani pret…”

05/06/2013, 16:03 |

Nje nga gazetaret me te njohur braziliane, Carlos Cereto, gjate nje transmetimi televiziv ne vendin e tij ka dhene te rejat ne lidhje me tratativen Paulinho: “Ka shume spekullime mbi Paulinhon ne keto momente dhe duhet te njohim … Read More

Lotito: “Inter pas Lulic? Jo, fjale te kota…”

05/06/2013, 15:47 |

Sic ju thame pak me pare, sot Gazzetta dello Sport kishte nxjerre emrin e Senad Lulic, 27-vjecarin e Lazios si emer te ri per Interin. Boshnjaku do te ishte alternativa e Zunigas. Megjithate, Claudio Lotito, president i Lazios … Read More

CdS: “Obi mund të shitet tek Newcastle”. Agjenti i tij mendon ndryshe.

05/06/2013, 12:24 |

Il Corriere dello Sport hedh dyshime mbi të ardhmen e Joel Obit tek Interi. Mesfushori nigerian është shëruar plotësisht nga lëndimi që i kushtoi atij me një sezon larg fushes por ai tani është gati të luftoje për … Read More

Ds i Corinthians: “Paulinho kushton 20 milionë”

05/06/2013, 11:57 |

Drejtori sportiv i Corinthians, Duilio Monteiro Alves për “La Gazzetta dello Sport” foli rreth të ardhmes së Paulinhos: “Është shumë e vështirë që ne të mbajm Paulinhon edhe për një sezon. Për atë jan të interesuar shumë klube … Read More

Di Marzio: “Icardi ben vizitat te enjte dhe pastaj blerja”

05/06/2013, 11:28 |

Nga studiot e Sky, Gianluca Di Marzio ka treguar te rejat me te fundit per merkaton e Interit: “Mauro Icardi eshte duke arritur. Do te behen vizitat mjekesore te enjte ne mengjes, pastaj do te mbyllet marreveshja qe … Read More

GdS – Syte mbi Lulic dhe Barrientos. Ne qofte se largohet Guarin…

05/06/2013, 11:25 |

Sic raporton Gazzetta dello Sport, per momentin Walter Mazzarri ka kerkuar vetem nje lojtar: Camillo Zuniga. Por problemi vjen nga presidenti i Napolit qe e ka quajtur te pashitshem, por e verteta eshte qe Benitez do ta vleresoje … Read More

Zuniga: “Nuk kam ide se ku do shkoj. Roli im…”

04/06/2013, 21:00 |

Juan Camilo Zuniga eshte emri i pare i Walter Mazzarrit per Interin e tij. Tekniku livornez e pelqen shume lojtarin kolumbian, i cili le gjithcka te hapur per te ardhmen: “Te them te verteten, nuk kam asnje ide … Read More

Sky – Agj. i Nainggolan eshte ne Milano. Me Interin…

04/06/2013, 19:40 |

Vazhdohet te flitet ende per Radja Nainggolan, veçanerisht per interesimin e Interit dhe Milanit per lojtarin. Agjenti i tij, Alessandro Beltrami, ka qene sot ne Milano. Sic konfirmon Sky, nuk ka pasur asnje takim me drejtuesit e Interit … Read More

Sky – Me Thohir mund te vije goditja, ndryshe skema 3 me 1…

04/06/2013, 19:17 |

Ne emisionin “Liberi di chiedere” ne Sky Sport, jane te sigurt qe merkatoja e Interit nuk eshte ngushtesisht e lidhur me futjen e aksionereve te rinj ne shoqeri. Kete e thote Luca Marchetti:

“Eshte e qarte … Read More

Sky – Interi mundohet te shese. Per Paulinhon duhen…

04/06/2013, 18:26 |

Andrea Paventi ne mikrofonat e Sky Sport 24, eshte pergjigjur keshtu per merkaton zikalter: “Tani kerkohen ne merkato tre ose kater emra funksionale per modulin e Mazzarrit per te kuptuar me vone nese keta lojtare mund te merren … Read More

Agj. Belfodil: “Do te shkonte tek Inter. Vleresimi i tij…”

04/06/2013, 13:37 |

Eshte edhe Ishak Belfodil ne listen e shpenzimeve te Interit te Walter Mazzarrit: sulmuesi franco-algjerian i Parmes, protagonist i nje sezoni pozitiv me fanellen e Parmes, ka terhequr interesin e klubit zikalter, sic eshte vertetuar edhe nga presidenti … Read More