Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2019

Scroll to top

Top

Merkato

SKY – Milito dhe Cambiasso qendrojne. Samuel dhe Zanetti…

27/05/2013, 19:41 |

E ardhmja e ‘veteraneve’ te skuadres zikalter, cfare do te ndodhe me Milito, Cambiasso, Samuel dhe Zanetti? Kete kane pyetur tifozet ne emisionin “Te lire per te pyetur”, dhe Massimiliano Nebuloni eshte pergjigjur keshtu: “Princi po eshte duke … Read More

Branca: “I pranoj kritikat. Objektivat e merkatos…

27/05/2013, 13:23 |

Ne dalje nga zyrat e Interit ka folur Marco Branca. Gazetaret e kane pyetur nese jane nxjerre emrat e pare te merkatos me Mazzarrin per Interin qe po lind: “Mendoj se eshte akoma shpejt. Keshtu qe, asgje deri … Read More

CdS – Mazzarri kerkon emrin e pare: Valon Behrami

27/05/2013, 13:11 |

Kjo vere qe po vjen mund te jete shume e nxehte ne aksin Inter-Napoli. Sipas Corriere dello Sport, traineri i ri i INterit i ka kerkuar Morattit te provoje te marre zviceranin me origjine kosovare te Napolit, Valon … Read More

Di Marzio: Pereira jo i pashitshem, del ne drite Monaco

26/05/2013, 17:08 |

Falcao, Moutinho, Rodriguez dhe jo vetem. Sipas Gianluca Di Marzio, ekspertit te merkatos te Sky, Monaco po mendon edhe per lojtarin e krahut te majte tek Inter, Alvaro Pereira. Ja cfare thote ai:

“Agjentet e tij … Read More

Lavezzi: Mazzarri eshte unik, Interi klub i madh por…

26/05/2013, 14:30 |

I intervistuar nga Sky Sport, Ezequiel Lavezzi flet ne emisionin “Zoterinjte e Futbollit” per raportin e tij me Walter Mazzarrin: “Nuk kam pasur kurre nje trainer qe punon kaq mire taktikisht si Mazzarri. Me ka bere te rritem … Read More

Sky – Branca ne rrezik: mund te ndryshohet sepse…

26/05/2013, 14:19 |

Direkt nga Sky Sport 24, flitet per revolucionin e Interit. Massimiliano Nebuloni nuk e ka perjashtuar mundesine e nje largimi te Marco Brances: “Edhe merkato ne Inter ka dore ne kete sezon negativ te Interit dhe jo vetem trajneri … Read More

Sky – E ardhmja e Interit: Tundimi, pasardhesi dhe i sigurti…

30/04/2013, 15:19 |

E ardhmja e Interit kalon ne tre levizje. Per SkySport24 Matteo Barzaghi ve pikat mbi i per planet e klubit zikalter. 

TUNDIMI – Levizja e pare e merkatos do te jete tundimi per te shitur ose … Read More

Cassano do te largohet, Stramaccioni ndihet i tradhetuar…

28/04/2013, 13:00 |

Antonio Cassano dhe Interi jane te destinuar te ndahen.

Kete gje e ka shpjeguar Massimiliano Nebuloni per Sky: “Andrea Stramaccioni ndihet i tradhetuar nga Cassano sepse ate e kishte dashur ai personalisht, duke ofruar tek Milani Pazzinin. Pas asaj … Read More

Stramaccioni blindon Handanovic, nuk deshiron te heqe dore nga ai as per para e as per Sanchez!

28/04/2013, 12:12 |

Sipas Sky, Stramaccioni blindon Handanovic, nuk deshiron te heqe dore nga gjigandi i portes zikalter as per para e as per Sanchez!

Dje u dha nje sinjal i qarte per klubin: “Per mua, si Andrea Stramaccioni, Handanovic eshte … Read More

Mision Europian: Interi enderron Isco. Basta pelqehet, ndersa Sanchez…

17/04/2013, 0:21 |

Sic raporton Gazzetta dello Sport, drejtuesi zikalter Piero Ausilio po monitoron talentin e Malages, Isco. Ne kontraten e tij ka nje klauzole prej 20 milion eurosh, e cila do te ishte e nevojshme per te prishur kontraten. Po e ndjek … Read More

Calenda per Lucas: Kishte zgjedhur Interin…

22/03/2013, 17:14 |

Agjenti i njohur FIFA Roberto Calenda ka dhene nje lajm qe i zhgenjen se tepermi tifozet zikalter. Sic ka treguar ne mikrofonet e Sky Sport 24, nuk na eshte treguar kurre e verteta e plote mbi tratativen Lucas.

Talenti i … Read More

“Zanetti i Ri”: Kater lojtare ne liste

22/03/2013, 17:10 |

Javier Zanetti do te vare kepucet apo do ta veshe bluzen e Inter-it edhe nje sezon tjeter? Ne pritje te vendimit te tij, zikalterit po kerkojne pasardhesin e denje per te. Ne rolin e tij jane 4 emra ne bllokun … Read More

Sulmi i se ardhmes: Idete jane 4-2-3-1 e 4-3-3! Icardi, Botta, Sanchez, Milito dhe…

21/03/2013, 13:50 |

Nje sulm endrrash. Te pakten keshtu duket kur e lexon!

Per sezonin e ardhshem Interi po programon me ide te qarta dhe te rendesishme repartin e sulmit, i cili ka qene shume i vaket kete sezon, ne te cilin ka … Read More

Nebuloni: “Icardi vjen, per Mazzarrin mendoj qe jo”

21/03/2013, 13:44 |

Nga studiot e Sky, Massimiliano Nebuloni i ka shpjeguar keshtu zerat qe e lidhin Walter Mazzarrin ne te ardhmen me stolin e Interit dhe per Mauro Icardin: “Nuk mendoj se Mazzarri do te vije tek Interi, nese duhet te me … Read More