Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 21, 2019

Scroll to top

Top

Merkato

Vrsaljko, blerja e tij po largohet me shume: nga Hysaj tek Sidebe, ja te gjithe lojtaret qe mund ta zevendesojne

24/01/2019, 13:23 |

Trembedhjete ndeshje deri me tani per nje total 912 minutash. 

Vetem 10 ndeshjet e nisura si titullar dhe plot 14 ndeshjet e humbura per shkak demtimesh. Me pak fjale, keto numra te treguara sot nga Tuttosport tregojne se Sime Vrsaljko … Read More

Gazzetta – Bastoni, Interi ka vendosur per te ardhmen e tij. Djaloshi i ri Italian do te…

23/01/2019, 15:48 |

Nje tjeter mbrojtes zikalter ka shkuar ne huazim diku per te luajtur me shume dhe po ben shume mire ne skuadren e tij: po flasim per Alessandro Bastonin. 

Edhe ai po ashtu si Gravillon dhe Vanheusden ka zhvilluar mjaft ndeshje … Read More

Perisic, e ardhmja ne dyshim? Interi do e shiste qe tani ne janar nese per te vjen nje oferte prej…

23/01/2019, 12:32 |

Rikthehen zerat e merkatos rreth Ivan Perisic dhe keto zera nuk jane vetem per veren. 

Kete gje e shkruan sot Gazzetta dello Sport:

“Dje kroati eshte pare ne qender, ne seline e Interit. Zyrtarisht nuk ka lajme merkatoje dhe asgje … Read More

Mediaset – Kundersulm i Inter per Darmian! Hakmarrje ndaj Juventus per…

21/01/2019, 20:28 |

Edhe Inter per Matteo Darmian. Ne kete menyre paraqet lajmin sot Sport Mediaset, sipas se ciles zikaltrit duan te rrembejne mbrojtesin e krahut te Manchester United bardhezinjve.

“Nje kundersulm absolutisht surprizues, qe ka ardhur mbas ofertes se bardhezinjve te dielen. … Read More

SHTYPI I DITES – “Ne pritje te Icardit ja tek vjen rinovimi i Skriniar…” (18 Janar 2019)

18/01/2019, 11:55 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 18 janar 2019, jane hapur me keto tituj kryesore.

Kjo eshte faqja e pare e te famshmes La Gazzetta dello Sport dhe shkruan per Interin:

“Inter dhe Skriniar, gati per rinovimin kunder klubeve te medha europiane.”

Read More

SHTYPI I DITES – “Zgjatet ne kohe rinovimi i Icardit. Nderkohe zbulohet emri i fondit…” (17 Janar 2019)

17/01/2019, 11:44 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 17 janar 2019, jane hapur me keto tituj kryesore.

Kjo eshte faqja e pare e te famshmes La Gazzetta dello Sport dhe shkruan per Interin:

“Inter-Icardi, do te zgjatet ne kohe rinovimi. Nderkohe del emri i ri … Read More

Gazzetta – Zhang dhe “shkelja e syrit” ndaj Spallettit: a e dini qe Interi nuk ka ndermend te shese Skriniar?

15/01/2019, 16:12 |

Jemi ne kohe rrjetesh sociale ku cdo gje ben merkato. Edhe nje like i thjeshte mund te behet lajm.

Sidomos kur ky like vjen direkt nga presidenca e klubit.

Me sa duket presidenti i Interit Steven Zhang ka bere ‘like’ … Read More

Ne ndjekje te mesfushoreve, Barella MOST WANTED. Inter gjithashtu ne ndjekje te Tonali-t dhe Pellegrini-t.

11/01/2019, 20:07 |

Ne kete merkato te gjitha skuadrat jane ne ndjekje te mesfushoreve. Eshte roli me i kerkuar edhe per shkak te modulit qe po perdoret, me tre mesfushore. Me i kerkuari nga te gjithe eshte mesfushori i Cagliari-t Nicolo Barella:

“Cagliari … Read More

Merkato Inter, Dalbert largohet ne qershor? Tre emra ne liste, vihet re edhe nje ish zikalter.

10/01/2019, 20:45 |

Edicioni i perditshem i Libero ka bere nje analize mbi merkaton qe Interi po planifikon per kete vere:

“Mbas zgjidhjes se situates se Gabigol, ne shtepine e Interit po planifikohen levizjet per merkaton ne qershor: Milinkovic-Savic dhe Modric jane objektiva, … Read More

Interi per De paul ne avantazh, por ka konkurrence. Nese do te transferohej do te luante ne kete menyre.

10/01/2019, 20:36 |

De Paul eshte nje tjeter objektiv i Interit dhe per te ne Sky Sport kane komentuar sesi do te luante nese do te transferohej tek Interi:

“Klubi zikalter tashme eshte ne avantazh, por ka shume konkurrence. Nese do te transferohej, … Read More

Marotta ne ndjekje te nje goditje ne merkato: eshte vitlindjes 2000 me perspektive madheshtore.

10/01/2019, 20:28 |

Interi po ndjek me shume interes mesfushorin e Empolit Hamed Junior Traore. Ai qe e ka konfirmuar interesin e zikalterve eshte pikerisht Fabrizio Corsi, presidenti i shoqerise toskane, ne mikrofonat e Radio Radio:

“E kane kerkuar tre skuadra dhe nje … Read More

Gazzetta – Inter-Flamengo, ja prapaskena: eshte e vertete qe per Lincoln tashme ka…

10/01/2019, 12:57 |

Jo vetem Gabigol. Ne aksin Inter-Flamengo mund te kete marreveshje dhe transferime lojtaresh edhe ne te ardhmen.

Per kete gje ka shkruar sot edhe Gazzetta dello Sport edhe pse nuk eshte dicka e re dhe ne shkruajtem per kete edhe … Read More

TycSports ne Argjentine: “Sipas Wanda Nara, Mauro Icardi nuk do e rinovoje kontraten e tij me Interin…”

09/01/2019, 17:03 |

Termet nga Argjentina? Sipas asaj qe ka shkruar sot e perditshmja e njohur TycSports, Mauro Icardi nuk do te rinovoje kontraten e tij me Interin qe skadon ne 2021 dhe qe eshte objekt i nje diskutimi te gjate ndermjet paleve.

Read More

Corriere – Vonesa e Icardit, klubi eshte i irrituar: gjobe ne horizont?

09/01/2019, 13:17 |

Mauro Icardi mungoi dje ne rifillimin e stervitjes ne Appiano. 

Corriere dello Sport ka nenvizuar sot se Interi eshte irrituar per kete fakt:

“Klubi nuk e ka pritur mire kete lajm: as Asilio e as zevendesi i tij Baccin te … Read More