Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Merkato

Agjenti Bonaventures: “Per Atalanten nuk eshte ne merkato”

01/06/2013, 23:32 |

Pas debutimit te tij me kombetaren flet agjenti i Giacomo Bonaventures. Giocondo Martorelli flet per te ardhmen e te riut te Atalantes: “Rikujtojme se klubi i Atalantes nuk ka vendosur per ta vene ne merkato, dhe mund te … Read More

Schelotto: Te largohem? Jo, kam nje kontrate. Per mua Interi eshte…

01/06/2013, 23:25 |

Ngelet ne dyshim e ardhmja e tij tek Inter, por ai nuk do qe te degjoje te flitet per shitje. Ezequiel Schelotto largon zerat qe e duan me nje kembe jashte Interit dhe mendon per permiresimin sezonin tjeter, … Read More

Di Marzio: “Zuniga eshte shume afer largimit nga Napoli”

01/06/2013, 22:05 |

Gianluca Di Marzio, gazetar i Sky dhe ekpert i merkatos ka lene disa deklarata per sa i perket Juan Camillo Zuniga dhe mundesine per tu transferuar tek Inter: “Eshte me e mundur qe te largohet nga Napoli. Me … Read More

Thohir enderron Interin e tij me dyshen Lavezzi-Jovetic

01/06/2013, 22:05 |

Nderkohe qe tratativat ndermjet Erick Thohir dhe Massimo Morattit vazhdojne, ndermjet hipotezave nese do te shitet krejt klubi apo do te kete partnership, i riu indonezian fillon te enderroje se si do te ishte Interi i tij i … Read More

Schelotto zyrtarisht ne merkato, aventura zikalter per te duket se po perfundon

01/06/2013, 21:47 |

Ezequiel Schelotto nuk gjindet ne planet e projektit te ri te Interit dhe ne planet e tranjerit te ri Walter Mazzarri, e tregon edhe prania e tij ne listen e largimeve: argjentinasi tashme duket zyrtarisht ne merkato. SIpas … Read More

Per Guarin dhe Pereiran, me 31 mars Interi duhej te paguante akoma nente milion e gjysem euro Portos

01/06/2013, 21:34 |

Skuadra e Portos ka prezantuar raportin per sa i perket tremujorit te trete te shoqerise portugeze, e cila mbaron me 31 mars. Nga te dhenat e marra, rezulton se shoqeria ne kete date, priste kestet e caktuara lidhur me shitjen … Read More

Ne Brazil: “Paulinho eshte i Interit!”. GdS mohon

01/06/2013, 21:06 |

Ne Brazil del lajmi se Paulinho eshte i Interit por GdS mohon.Sipas te perditshmes Folha te Sao Paolos, mesfushori i Corinthians, i ndjekur prej nje kohe te gjate nga Moratti, sezonin qe vjen do te jete ne Milano. … Read More

Kush do te shoqeroje Icardin dhe Militon ne qender te sulmit…

01/06/2013, 17:58 |

Përveç Mauro Icardit nga Sampdoria, i cili pritet të jetë pasardhësi i Diego Militos, Mazzarri dëshiron të perforcoje edhe më shumë sulmin duke transferuar një sulmues në të cilin mund të mbeshtetet koh pas kohe. Në media flitet që dy emra … Read More

Inler largon Interin: “Kam nje kontrate me Napolin”

01/06/2013, 15:01 |

Gokhan Inler, mesfushori i Napolit, largon hipotezat e nje transferimi tek Interi, ku do t’i bashkohej ish-trajnerit te tij Walter Mazzarri. Duke folur per te perditeshmen zviceriane Blick, ish-lojtari i Udineses zbulon se deshiron te qendroje akoma tek … Read More

Inter, flet Bessa: “Dua te qendroj. Me vjen keq per Stramaccionin”

01/06/2013, 14:53 |

I intervistuar nga FcInterNews.it Daniel Bessa ka folur te ardhmen e tij. “Mazzarri? Ai e ka merituar pankinen e Interit, mendoj qe kjo mjafton. Me duket nje trajner shume i mire, dua te bej gjithcka per ta impresionuar … Read More

Zuniga: objektiv primar, por me pare duhet shitur

01/06/2013, 14:19 |

Interi pergatit levizjet e para ne merkato dhe Massimo Moratti i ka dhene Piero Ausilio-s “ok”, per te nisur tratativat per Juan Zuniga me Napolin, pasi e deshiron Walter Mazzarri. Kolumbiani eshte objektivi i pare per trajnerin nga Toscana dhe … Read More

GdS – Me Thohir, objektiva te ri: Sanchez dhe Kondogbia

01/06/2013, 11:56 |

Sipas Gazzetta dello Sport, në rast të hyrjes së partnerëve indonezian në klub, Interi do të rikthehet me një super merkato. Sipas GdS, me ardhjen e Thohir në familjen ZiKalter, objektivat e Interit do të jenë Kondogbia nga … Read More

Mazzarri do Zunigen ne Pinzolo. Do te provohet karta Gargano?

01/06/2013, 11:40 |

Walter Mazzarri e ka vendosur Camilo Zunigan ne qender te listes se te deshiruarve per kete merkato. Mbrojtesi i krahur kolumbian, ne fakt eshte i zgjedhur i teknikut per te perforcuar krahun dhe per kete Interi ka bere nje sondazh … Read More

Inter, Schelotto eshte ne shitje: ja situata…

01/06/2013, 10:46 |

Ezequiel Schelotto eshte zyrtarisht ne shitje. Interi nuk duket se deshiron te shprehsoje tek ai sezonin tjeter, keshtu ne ditet e kaluara e ka vendosur ne listen e lojtareve qe jane ne merkato. Valuta megjithate eshte pak e nalte: 6-7 … Read More