Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Merkato

Fernando tek Inter, mund te behet. E konfirmon nje shok…

28/05/2013, 16:21 |

Sikur te ishte Fernando i Portos, mesfushori brazilian perforcimi i rradhes per Interin e Walter Mazzarrit? Sipas shtypit portugez eshte nje mundesi serioze. Pas konfirmimit nga agjenti i tij ne lidhje me deshiren per te lene Porton duke … Read More

SM – Moratti do ti dhuroje Bigon Mazzarrit. Plani per merkaton…

28/05/2013, 16:18 |

SPORT MEDIASET – Moratti do ti dhuroje Bigon Mazzarrit. Dhe ka nje plan per merkaton….

Ne pritje te prezantimit te Mazzarrit, qe mund te kaloje javen tjeter, kthehen zerat per nje futje ne shoqerine zikalter te Riccardo Bigon, per momentin … Read More

GdS – Nainggolan konkret, tjeter ide ne mbrojtje. Mazzarri tregon…

28/05/2013, 16:11 |

Ne nje interviste ne Radio Marte, ku ka pershendetur tifozet e Napolit, Walter Mazzarri ka folur edhe pak per Interin duke thene: “Jam i emocionuar per kete aventure te re. Moduli qe do te perdor? Ka disa module … Read More

Sky – Jonathan mund te qendroje tek Interi, fale Mazzarrit

28/05/2013, 16:01 |

Nga studiot e Sky Sport, Massimiliano Nebuloni ka folur per situaten e mbrojtesit brazilian Jonathan: “Mazzarri e kerkonte tek Napoli, por pastaj erdhi Mesto. Mazzarri si trainer eshte i zoti ti beje te rilindin lojtare qe duken te … Read More

SKY – Milito dhe Cambiasso qendrojne. Samuel dhe Zanetti…

27/05/2013, 19:41 |

E ardhmja e ‘veteraneve’ te skuadres zikalter, cfare do te ndodhe me Milito, Cambiasso, Samuel dhe Zanetti? Kete kane pyetur tifozet ne emisionin “Te lire per te pyetur”, dhe Massimiliano Nebuloni eshte pergjigjur keshtu: “Princi po eshte duke … Read More

Branca: “I pranoj kritikat. Objektivat e merkatos…

27/05/2013, 13:23 |

Ne dalje nga zyrat e Interit ka folur Marco Branca. Gazetaret e kane pyetur nese jane nxjerre emrat e pare te merkatos me Mazzarrin per Interin qe po lind: “Mendoj se eshte akoma shpejt. Keshtu qe, asgje deri … Read More

CdS – Mazzarri kerkon emrin e pare: Valon Behrami

27/05/2013, 13:11 |

Kjo vere qe po vjen mund te jete shume e nxehte ne aksin Inter-Napoli. Sipas Corriere dello Sport, traineri i ri i INterit i ka kerkuar Morattit te provoje te marre zviceranin me origjine kosovare te Napolit, Valon … Read More

Di Marzio: Pereira jo i pashitshem, del ne drite Monaco

26/05/2013, 17:08 |

Falcao, Moutinho, Rodriguez dhe jo vetem. Sipas Gianluca Di Marzio, ekspertit te merkatos te Sky, Monaco po mendon edhe per lojtarin e krahut te majte tek Inter, Alvaro Pereira. Ja cfare thote ai:

“Agjentet e tij … Read More

Lavezzi: Mazzarri eshte unik, Interi klub i madh por…

26/05/2013, 14:30 |

I intervistuar nga Sky Sport, Ezequiel Lavezzi flet ne emisionin “Zoterinjte e Futbollit” per raportin e tij me Walter Mazzarrin: “Nuk kam pasur kurre nje trainer qe punon kaq mire taktikisht si Mazzarri. Me ka bere te rritem … Read More

Sky – Branca ne rrezik: mund te ndryshohet sepse…

26/05/2013, 14:19 |

Direkt nga Sky Sport 24, flitet per revolucionin e Interit. Massimiliano Nebuloni nuk e ka perjashtuar mundesine e nje largimi te Marco Brances: “Edhe merkato ne Inter ka dore ne kete sezon negativ te Interit dhe jo vetem trajneri … Read More

Sky – E ardhmja e Interit: Tundimi, pasardhesi dhe i sigurti…

30/04/2013, 15:19 |

E ardhmja e Interit kalon ne tre levizje. Per SkySport24 Matteo Barzaghi ve pikat mbi i per planet e klubit zikalter. 

TUNDIMI – Levizja e pare e merkatos do te jete tundimi per te shitur ose … Read More

Cassano do te largohet, Stramaccioni ndihet i tradhetuar…

28/04/2013, 13:00 |

Antonio Cassano dhe Interi jane te destinuar te ndahen.

Kete gje e ka shpjeguar Massimiliano Nebuloni per Sky: “Andrea Stramaccioni ndihet i tradhetuar nga Cassano sepse ate e kishte dashur ai personalisht, duke ofruar tek Milani Pazzinin. Pas asaj … Read More

Stramaccioni blindon Handanovic, nuk deshiron te heqe dore nga ai as per para e as per Sanchez!

28/04/2013, 12:12 |

Sipas Sky, Stramaccioni blindon Handanovic, nuk deshiron te heqe dore nga gjigandi i portes zikalter as per para e as per Sanchez!

Dje u dha nje sinjal i qarte per klubin: “Per mua, si Andrea Stramaccioni, Handanovic eshte … Read More

Mision Europian: Interi enderron Isco. Basta pelqehet, ndersa Sanchez…

17/04/2013, 0:21 |

Sic raporton Gazzetta dello Sport, drejtuesi zikalter Piero Ausilio po monitoron talentin e Malages, Isco. Ne kontraten e tij ka nje klauzole prej 20 milion eurosh, e cila do te ishte e nevojshme per te prishur kontraten. Po e ndjek … Read More