Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Merkato

Gazzetta: “Sensi eshte i burgosur nga nje mallkim: Interi po modelohet pa te, por ne fund ai…”

06/09/2020, 16:07 |

Stefano Sensi rikthehet tek goli me bluzen e Kombetares dhe menjehere tregon se sa i talentuar eshte, por po aq shume edhe i pafat duke pare historikun e demtimeve.

Mesfushori nga Urbania ka qene nje nder me te miret me kombetaren e … Read More

Corriere zbulon prapaskenen: “Disa dite me pare Interi ofroi Brozovic per te marre ne shkembim…”

06/09/2020, 15:42 |

Pavarsisht mesazhit te gjate te dashurise per Interin, Marcelo Brozovic mbetet nje lojtar qe mund te largohet tek skuadra zikalter.

Mesfushori kroat eshte nje nga profilet qe mund te sjelle para ne kasat zikalter dhe drejtuesit po provojne qe ta … Read More

Nainggolan, askush nuk po e tregon sakte ate qe po ndodh: “Interi ka folur qarte: ai me te vertete kesaj radhe mund te qendroje.”

06/09/2020, 14:08 |

Nder lojtaret e Interit qe kane ndjekur nje program stervitje individuale ne Appiano Gentile, ka qene edhe Radja Nainggolan.

Ai eshte rikthyer keshtu nga huazimi sezonal tek skuadrra e Cagliarit dhe belgu pritet ta nise sezonin e ri nen urdhrat … Read More

Inter, vjen dhurata e pare per Conten. Gazzetta: “Neser me ne fund zhbllokohet perfundimisht…”

06/09/2020, 9:16 |

“Cfare jane pak dite kur ne fakt rrugetimi drejt tij ka zgjatur me shume se nente muaj?”

“Cfare rendesie ka te presesh nje fundjave, kur nga hera e fundit qe e ke stervitur kane kaluar gjashte vite?”

“Per ribashkimin e … Read More

Ne Turqi zbulojne: “Cfare transferimi per Galatasaray, po tentohet Nainggolan: ja shifrat.”

05/09/2020, 16:17 |

Eshte ende e gjitha per tu shkruar e ardhmja e Radja Nainggolan tek Interi: mbi te ardhmen e tij, ka shume dyshime.

Mesfushori belg eshte rikthyer te zikalterit ne fund te huazimit te tij te Cagliari dhe diten e hene … Read More

Cagliari po tenton per Nainggolan por Interi i ka vene nje kusht: “Ja sa duhet te paguani per kartonin e Radja.”

05/09/2020, 15:54 |

Cagliari po vazhdon presingun e saj per Radja Nainggolan prej kohesh tashme, edhe pse lojtari ka perfunduar aventuren e tij ne huazim.

Gjithesesi, edhe pse ishulloret po tentojne, Interi ka tentuar qe te tregohet shume e qarte me klubin e … Read More

Inter, ja cmimi qe eshte vendosur per Eriksen: “E pabesueshme, por ai mund te largohet per vetem…”

04/09/2020, 16:56 |

Christian Eriksen, edhe pse nuk pranohet zyrtarisht nga Interi, ne kete moment eshte nje pikepyetje e madhe.

Jo per aftesite e tij, te cilat i ka te padiskutueshme sepse eshte nje lojtar qe do te bente titullarin ne cdo skuader … Read More

Inter, cfare problemi i madh me shitjet: “Lojtaret i kane komunikuar Interit se ne asnje rast nuk do te…”

04/09/2020, 11:49 |

Merkato hyrese tek Interi eshte ne pritje qe te mbyllet operacioni i pare Kolarov dhe me pas ai per Vidal, me Achraf Hakimi qe ka disa kohe qe ka ardhur.

Ne kete moment motivi i kesaj ndalese eshte i sigurt: … Read More

Inter, Conte ka vene veton vetem per nje lojtar: “Ne asnje rast nuk deshiron qe te preket: ai per te eshte i pazevendesueshem.”

04/09/2020, 11:40 |

Tashme, Interi dhe Conte kane vene pikat mbi ‘i’ ne lidhje me gjithcka qe pas takimit ne Villa Bellini pak dite me pari.

“Si fillim, eshte rene dakort me strategjine e merkatos duke pare situaten dhe pandemine qe ka kapluar … Read More

Vidal, cfare gjesti vetem e vetem per te ardhur tek Interi: “Ai i ka komunikuar Barcelones se per tu larguar eshte i gatshem te mos pretendoje asnje euro.”

04/09/2020, 11:29 |

Me Kolarov shume afer Interit, merkato e zikalterve vazhdon pa ndalesa edhe pse ne kete moment nuk eshte se ka shume para per tu shpenzuar.

Per Conten nderkohe po vjen edhe nje goditje tjeter e kerkuar ekskluzivisht nga ai: Arturo … Read More

Maldini sfidon Interin: “Derbi me zikalterit? Diferenca kete vit u duk sikur u rrit, por kete sezon…”

04/09/2020, 11:23 |

Me sa duket, ne kampin e Milanit eshte harruar shpejt sezoni i kaluar ku Interi i ka anulluar dy here ne fushen e lojes rivalet e saj te qytetit.

Zikalterit e munden njehere Milanin 2-0 ne fillimin e sezonit dhe … Read More

Mourinho kritikon Eriksen: “Leviz mire me topin, por ka nje difekt shume te madh.”

04/09/2020, 10:53 |

Qe Christian Eriksen eshte ndare keq me Tottenham, kjo eshte dicka e njohur tashme dhe nuk ka nevoje per shume komentim.

Lojtari danez nuk pranoi qe te rinovonte kontraten e tij me londinezet dhe per kete arsye, u largua ne … Read More

Inter, eshte shume afer nje blerje e papritur nga Marotta: cfare fshihet menjehere pas tij?

04/09/2020, 10:00 |

Lajmin e ka dhene dje Gianluca Di Marzio ne Calciomercato – L’Originale” te Sky Sport dhe ka pasur jo pak habi.

Interi diten e djeshme ka takuar gjate dites agjentet e Alessandro Bastoni, dhe ne pamje te pare u duk se … Read More

Braida deklaron: “Inter? Pas Achraf Hakimi, me duket se Conte dhe Marotta deshirojne te blejne…”

03/09/2020, 17:15 |

I intervistuar per Eco di Bergamo, Areido Braida, ish-drejtues i Milanit dhe Barcelones, eshte ndalur te Serie A dhe kampionati i ri 2020-2021.

Ai ka folur per kampionatin qe pritet te filloje per shume pak dite, por eshte shprehur shume … Read More