Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2020

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Tronchetti jep lajmin e keq per Pirelli: “Ja cfare pritet te ndodhe. Por ju premtoj se ne nje fare menyre…”

29/09/2020, 12:01 |

“Eshte shume shpejt per te thene nese ka ndryshuar gjeografia e Serie A, por duket se ajri nga ndryshuar nga sezoni i kaluar.”

Keshtu eshte shprehur Marco Trochetti Provera perpara fillimi te sezonit te ri te “La Politica nel Pallone” ne … Read More

Inter, Conte ka vendosur: “Ja kush eshte objektivi i radhes ne merkato: gjithcka ka te beje me mbrojtjen.”

29/09/2020, 12:00 |

Mungojne shume pak dite nga fundi i merkatos, por skuadra e Interit mund te pesoje perseri ndryshime te rendesishme.

Mbi te gjitha ne mbrojtje, ku mungon edhe nje qendror qe mund te luaje ne rast se De Vrij do te … Read More

Inter, ndryshon gjithcka ne merkato? “Marotta ka hequr nga merkato nje lojtar. Deshton keshtu kalimi tek…”

29/09/2020, 12:00 |

Ndryshim programi i papritur per Interin ne merkato per sa i perket nje shitje qe dukej e sigurt deri diten e djeshme.

Behet fjale per Andrea Ranocchian qe sipas lajmeve te fundit, nuk eshte me ne merkato nga klubi zikalter.

Read More

E FUNDIT – Corriere jep alarmin, Qeveria italiane po mendon te shtyje kampionatin me 14 dite: ja detajet!

29/09/2020, 11:40 |

Alarmi i virusit ne kampionatin Italian qe ka shperthyer dje me shperthimin te Genoa (14 pozitive, 11 lojtare), po ben qe qeveria te reflektoje.

Sipas Corriere della Sera, qeveria italiane ne kete moment po mendon nje plan se cfare te … Read More

Inter, ja kush eshte ideja e fundit last minute e Marotta per sulmin: “Interi ka filluar bisedimet e para…”

29/09/2020, 11:07 |

Ne kete moment qe po flasim, te gjithe tifozet e kane kthyer vemendjen te situata aktuale e Milan Skriniar.

Interi ne kete moment po e mendon seriozisht shitjen e tij duke pare edhe oferten e rendesishme te Tottenham Hotspurs.

Ne … Read More

Inter, refuzohet oferta e pare per Skriniar nga Tottenham: ja shifrat dhe detajet!

29/09/2020, 11:00 |

Merkato hyrese e Interit varet ne nje pjese te madhe (edhe pse jo e gjitha) nga e ardhmja e Milan Skriniar. 

Mbrojtesi sllovak ka perfunduar ne listen e te sakrifikueshmeve dhe Tottenham eshte ne presing te forte mbi lojtarin.

Sipas … Read More

Inter, gati edhe 4 blerje te tjera per Conten? “Marotta po tenton gjithcka, deshiron te dhuroje nje ‘Lukaku’ tjeter.”

29/09/2020, 10:00 |

Do te jete nje jave e fundit totalisht e nxehte per Interin: jane ore te ethshme per klubin zikalter qe eshte gati ti dhuroje Antonio Contes edhe plot… kater blerje te tjera.

Pa harruar edhe ceshtjen e shitjeve, nje kusht … Read More

CHAMPIONS LEAGUE 2020-21: Ja kur hidhet shorti dhe rregullat e reja! UEFA lejon te perdoren edhe 5 zevendesimet!

28/09/2020, 23:52 |

Champions League 2020/21 eshte shume afer dhe Interi po pergatitet qe te marre vesh kundershtaret e radhes.

Te enjten, ne daten 1 tetor, ne Gjeneve, ne oren 17:00 do te hidhet shorti per fazen e grupeve.

Nderkohe, keto jane te … Read More

Stramaccioni tregon ndjesite e para: “Inter, ja cfare me mahnit me shume nga ata ne kete moment. Fiorentina i dha…”

28/09/2020, 22:50 |

Andrea Stramaccioni, ish tranjer i Interit, ka folur per Sky Sport ne nje lidhje direkte gjate emisionit ‘Campo Aperto’ dhe ka folur per zikalterit e Antonii Contes dhe per sfiden e fituar ndaj Fiorentines me rezultatin 4-3.

“Kur analizohen keto … Read More

TS zbulon detajet: “Mourinho ka vendosur ti ofroje nje lojtar Interit ne kembim te Skriniar: Marotta po mendohet?”

28/09/2020, 20:51 |

Ka akoma diference jo te vogel ndermjet Interit dhe Tottenham per sa i preket mbylljes se operacionit per Milan Skriniar.

Mbrojtesi qendror sllovak shihet si nje largim i sigurt, por Spurs duhet qe te kenaqin me pare kerkesat zikalter.

Sipas … Read More

Pirlo i dergon nje mesazh edhe Interit: “Ata me te mire se Juventusi? Ajo qe mund ti them eshte se ne…”

28/09/2020, 20:04 |

I pyetur per mikrofonat e Sky Sport, Andre Pirlo, tekniku i Juventusit, ka folur keshtu edhe per skuadren e Interit.

Ai eshte ndalur me se shumti te skuadra e gjate e Interit dhe mundesite e shumta te Antonio Contes ne … Read More

TS: “Askush nuk e thote, por Interi po kerkon nje mesfushor: ja tre alternativat, njeri prej tyre eshte i preferuari i Ausilios.”

28/09/2020, 19:01 |

Ajo qe eshte e qarte ne shtepine Inter tani eshte se te arrihet tek N’Golo Kante nuk do te jete aspak e lehte, sidomos ne kete fund merkatoje.

Per francezin duhet te behet nje shitje shume e madhe dhe per … Read More

Inter, kush do te zevendesoje Skriniar ne merkato? “I preferuari i Antonio Contes eshte vetem nje: ai deshiron…”

28/09/2020, 16:48 |

Merkato e Interit rrotullohet e gjitha perreth Milan Skriniar.

Ai eshte ne fakt lojtari qe mund te largohet me shume mundesi duke marre parasysh tratativen e nisur me Tottenham.

Por me ke do e zevendesonte Interi nese ai largohet? Kete … Read More

Bergomi nuk ndalet me kritikat ndaj Interit: “Nuk mund te kenaqem dot me kete Inter. Per mua ndeshja ndaj Fiorentines ishte nje kembane e madhe alarmi.”

28/09/2020, 11:35 |

Ai ka qene i ftuar si gjithmone ne studiot e Sky Calcio Club. Behet fjale per Beppe Bergomi, ish-kapiteni i Interit qe ka folur per fitoren e Interit ndaj Fiorentines.

Fjalet e tij kesaj radhe kane qene te ashpra ne … Read More