Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 25, 2019

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Inter vezhgon Salah: “Me nje oferte nga Italia…”

29/09/2013, 10:04 |

I intervistuar nga TMW, fantazisti i Bazelit Mohamed Salah flet dhe per te ardhmen e tij. Salah eshte ndekur afer nga Interi: “Merkatoja ka mbaruar, po perqendrohem tek kampionati dhe tek Champions , raporti me skuadren time eshte … Read More

Mazzarri ne krize. Pasiguri dhe surpriza ne formacion: Kovacic dhe…

29/09/2013, 9:58 |

Erdhi momenti i tij. Kete e ka lajmeruar vete Walter Mazzarri dje ne konference per shtyp. Mateo Kovacic eshte e vetmja siguri per ndeshjen me Cagliarin. “Ne pjesen e pare me Catanian shihej qe ai ishte mbrapa, pastaj … Read More

Jonathan: “Tani te kapim Champions! Goli? Trajneri thote…”

28/09/2013, 20:27 |

I intervistuar nga mikrofonat e Inter Channel, Jonathan prezanton sfiden e te nesermes kunder Cagliari: “Mendoj se duhet te qendrojme me kembe ne toke, pa menduar per gjera te tjera. Duhet vetem te punojme dhe kaq.” Nje jave … Read More

Mazzarri: “Siguria e vetme Kovacic, per te gjithe te tjeret nuk kam vendosur. Neser nuk dua justifikime.”

28/09/2013, 16:24 |

Ndeshja e trete ne shtate dite. Interi neser fluturon ne Trieste, ku do te luaje kunder Cagliarit. Objektivi eshte te vazhdohen sukseset e javeve te fundit. Walter Mazzarri ka folur para pak minutash ne konferencen e shtypit para … Read More

Cagliari-Inter, ja lista e te grumbulluarve

28/09/2013, 16:02 |

Jane 23 te grumbulluarit per sfiden mes Cagliari dhe Inter, ndeshje e vlefshme per javen e gjashte te kampionatit te Serie A. Jane Milito dhe Icardi, ashtu siç parashikohej, ndersa Gaby Mudingayi i eshte bashkuar Primaveras per te … Read More

Sekreti i strategut Mazzarri: Ndermjet ndeshjeve te regjistruara, panineve dhe drekave ne…

28/09/2013, 15:22 |

Prej shume vitesh Walter Mazzarri i regjistron ndeshjet me pas i shikon serisht pas ndeshjes disa here. Eshte ky sekreti i madh i Mazzarrit qe ne kete menyre mban shenime per gabimet e bera, dhe per gjerat qe … Read More

“Gabimi” i tij ne ndeshjen Chievo-Juventus: per Pretin tashme eshte ne rrezik karriera!

28/09/2013, 15:00 |

Do ta paguaje shtrenjte, Fabiano Preti, gabimin e bere ne golin e shenuar nga Alberto Paloschi ne ndeshjen Chievo-Juventus diten e merkure.

Asistenti i arbitrit, ne fakt do te denohet me 1 ose 2 muaj pushim … Read More

Mazzarri: “Palacio si Cavani. Mbi Guarin, Ricky, Thohir dhe xhaketen…”

28/09/2013, 14:49 |

Walter Mazzarri ka folur sot ne mengjes ne Radio Deejay. Keto jane fjalet e tij, nje dite para ndeshjes me Fiorentinen: “Ne kete moment shkon gjithcka mire? Ke te drejte, ne kete moment. Jemi vetem ne javen e … Read More

FM – Kovacic dhe Icardi midis 40 Top te rinjve te Europes.

28/09/2013, 14:32 |

Revista Football Magazine ka publikuar klasifikimin e tij personal te 40 futbolliste me te mire europian te lindur me 1992. Ne kete renditje komandon mesfushori i Juventusit Paul Pogba, qe ndiqet nga Mario Gotze i Bayern Munich dhe … Read More

Gazzetta – Mazzarri, ja krahasimet: Mou dhe Simoni…

28/09/2013, 14:25 |

Interi i Mazzarrit si ajo e Tripletes dhe si ajo e Gigi Simones 97/98. Krahasimi eshte i Gazzetta dello SportMazzarri e ka nisur kete kampionat ekzaktesisht njesoj si me Napolin vitin e kaluar, qe luftoi gjate per skudeton: … Read More

Corriere – Ngritja e Alvarez. Me nje oferte ne vere…

28/09/2013, 13:46 |

Nga bidone ne fenomen. Te gjitha ne pak jave. Ricardo Alvarez kthehet ne Maravilla dhe, sipas Corriere dello Sport, merita me e madhe eshte e Walter Mazzarrit, i cili ka qene gjithmone kurioz ta shikonte ne aksion. Tashme … Read More

Gazzetta: “Bardi, je mbreti i Serie A: Eshte ai portieri me mesataren me te larte

28/09/2013, 13:15 |

Interi ka pasur gjithmone nje tradite te madhe te portiereve, edhe kete sezon rregulli nuk ka ndryshuar. Skuadra zikalter po i gezohet “mburojes” Handanovic, por gjithashtu po i gezohet edhe performances se mire te djaloshit Bardi, i huazuar … Read More

Ja kur do te debutoje Interi i Thohir. Presidenti, ka nje kandidat favorit

28/09/2013, 13:01 |

Nuk ka ardhur akoma dita e firmave te shumepritura, sic shpjegon vetem Massimo Moratti, i cili kerkon durim. Por gjithcka po shkon mire mes presidentit zikalter dhe Thohir, dhe praktikisht eshte gjithcka e mbyllur, pasi eshte rene dakord … Read More

Gazzetta – Skudeto-Inter, Po apo Jo? Ja te gjitha arsyet: nga Mazzarri tek Milito, me pas Thohir dhe te gjithe te “riciklueshmit”.

28/09/2013, 12:36 |

Ne fushe, kunder Fiorentines, serish ishin vetem Campagnaro dhe Taider. Megjithate Interi tashme duket nje tjeter skuader ne krahasim se si e mbylli sezonin e kaluar (e zaptuar edhe nga demtimet). “Ben edhe gabime por e rregullon… Nje skuader, … Read More