Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Cassano: “Mazzarri, trajner i madh, por…”

30/07/2013, 20:12 |

Antonio Cassano ka folur sot per tekniket qe ka patur ne karriere. Komplimentat e zakonshem per Fabio Capello, ndersa per Stramaccionin dhe Mazzarrin, gjykimi ka qene me i ashper:

Capello? Numri 1. Allegri? Trajner i madh. … Read More

Belfodil: “Chelsea, ekip i madh, ne do japim gjithcka. Ramazani…”

30/07/2013, 19:58 |

Per here te pare ne Shtetet e Bashkuara, Ishak Belfodil ka treguar ndjesite e tij ne mikrofonat e Inter Channel: “Eshte nje emocion i bukur per mua, nuk isha kur me pare ne Amerike dhe na pret nje … Read More

VIDEO – Nagatomo u meson shokeve se si hane japonezet dhe Guarin e filmon!

30/07/2013, 14:02 |

Nje video shume e bukur e realizuar nga Fredy Guarin qe permes profilit te tij ne Instagram tregon momentin ku Yuto Nagatomo po i mesonte Mudingayi-t dhe Obi-t se si hane japonezet.

 

Read More

Moratti po thoshte te verteten por strategjia e Interit ne merkato eshte e rrezikshme.

30/07/2013, 14:01 |

Jemi ne fillim te korrikut. Deri ne fund te merkatos ka akoma kohe. Gjerat me interesante dalin ne drite pikerisht rreth fundit te gushtit.” Keto ishin fjalet e Morattit ne 9 korrik, ne eventin Pirelli ne Milano, para … Read More

SKY – Wallace eshte favoriti per krahun e djathte. Marquinho…

30/07/2013, 13:46 |

Eshte Wallace lojtari favorit per krahun e djathte te Interit. Sipas asaj qe ka raportuar pak me pare Emanuele Baiocchini i Sky, mes emrave te shumte ne liste per formacionin zilater (te tjeret jane Van der Wiel dhe … Read More

GdS – Ja çfare deshiron Mazzarri nga turneu ne USA

30/07/2013, 11:36 |

Cilat jane kerkesat e Walter Mazzarrit ne turneun e Amerikes? Pergjigja vjen nga Gazzetta dello Sport: “E para: ndryshimi (ose me mire: te vazhdojne ndryshimin, duke pare qe ne ndeshjen me Hamburgun ka pasur permiresime). Loja e Mazzarrit … Read More

Gazzetta – Thohir heq dore nga Nainggolan. Nje tjeter franko-algjerian per Interin.

30/07/2013, 10:45 |

Nainggolan tek Interi dukej se do te ishte e bere me ardhjen e Thohir. Gjithashtu manjati indonezian dukej i argetuar nga lidhja mes tij dhe mesfushorit te Cagliarit. Gjithcka e bere?

As ne enderr. I njejti … Read More

Titujt e gazetave kryesore sportive | 30 Korrik 2013

30/07/2013, 2:27 |

Gazetat kryesore sportive perqendrohen kryesisht tek kalendari, por flasin edhe per merkaton Interiste. Ja titujt e tyre ne faqe te pare.

Faqja e pare e Gazzetta dello Sport ja dedikon kopertinen kalendarit te Serise A dhe … Read More

Ndeshja e pare kunder Geonas! Ne pese ndeshjet e fundit debutuese Interi…

30/07/2013, 0:57 |

Statistikat thone qe kush humb ndeshjen e pare nuk fiton kampionatin. Te pakten kete thote Serie A qe kur jane vendosur si rregull tre piket per fitore. Sot eshte prezantuar kalendari i kampionatit per sezonin 2013-2014 i cili … Read More

VIDEO – Team Manager Butti: “Nga derby i fundit per Krishtlindje, kujtoj…”

29/07/2013, 21:12 |

Kete vit, Inter dhe Milan do te luajne derbyn e tyre ne fundin e vitit. Hera e fundit qe Inter dhe Milan luajten nje derby per Krishtlindje, ishte ne vitin 2007, ne 23 dhjetor, te cilin Interi e … Read More

Fassone: “I shqetesuar per 4 javet e fundit. Mazzarri, Moratti dhe Thohir…”

29/07/2013, 20:41 |

Marco Fassone, drejtori gjeneral i Interit ka folur gjate shortit per kalendarin e Serise A: “Si do e perjetoje Mazzarri ndeshjen me Napolin? Nuk e di. Por ajo qe eshte shqetesuese jane 4 javet e fundit, ku do … Read More

Galliani: “Jemi larguar nga Silvestre. Sot me Interin…”

29/07/2013, 20:37 |

Adriano Galliani shpjegoi se çfare ka ndodhur mes Interit dhe Milanit per SIlvestre perpara se te fillonte shorti per sezonin e ri te Serise A 2013/14: “Ne vend qe te afroheshim ne jemi larguar, keshtu qe do bisedojme … Read More

Marotta: “Isla-Inter, diskutimi eshte mbyllur perfundimisht”

29/07/2013, 20:11 |

Beppe Marotta u tregua i prere ne pyetjen qe ju be, pas hedhjes se shortit per kalendarin e Serise A, qe nese ka me mundesi per kalimin e Mauricio Isla-s tek Interi: “Ai diskutim eshte mbyllur perfundimisht“, tha … Read More

Seria A 2013-2014, KALENDARI ZYRTAR PER TE GJITHA SKUADRAT

29/07/2013, 19:56 |

JAVA 1 (25-08/ 19-01):

 • CAGLIARI-ATALANTA;
 • FIORENTINA-CATANIA;
 • H. VERONA -MILAN;
 • INTER-GENOA; 
 • LAZIO-UDINESE;
 • LIVORNO-ROMA;
 • NAPOLI-BOLOGNA;
 • PARMA-CHIEVO;
 • SAMPDORIA-JUVE;
 • TORINO-SASSUOLO.

JAVA 2 (1-9/26-1):

 • ATALANTA-TORINO
 • BOLOGNA-SAMP
 • CATANIA-INTER
 • CHIEVO-NAPOLI;
 • GENOA-FIORENTINA;
 • JUVE-LAZIO;
 • MILAN-CAGLIARI;
 • ROMA-H.VERONA
 • SASSUOLO-LIVORNO;
 • UDINESE-PARMA

JAVA 3: