Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 22, 2019

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Figo: “Mourinho eshte si Zoti. Nuk mund t’u pelqeje te gjitheve.”

23/06/2013, 11:39 |

Luis Figo, minister i jashtem i Interit dhe ish-yll i Real Madrid dhe Barcellona, ka shprehur mendimin e tij mbi punen e Jose Mourinho, shume i kritikuar ne Spanje per lojen e tij ne fushe dhe sjelljen ne … Read More

Strama per Julio Cesar: “Me ke ndihmuar kur…”

23/06/2013, 0:13 |

Ne fund te ndeshjes Brazil-Itali ne Salvador de Bahia, Julio Cesar prezantohet ne mikrofonat e Rai Sport. Ne studio ishte edhe Andrea Stramaccioni ne rolin e analistit: “Ti e di sa here me ke ndihmuar kur jam ulur … Read More

SKY – Takim mes Stankovic dhe Branca. Lamtumira prane

22/06/2013, 18:18 |

Nje histori dashurie shume e bukur e destinuar te perfundoje. Dejan Stankovic dhe Interi mund ti thone lamtumire njeri tjeterit. Sic raporton Matteo Barzaghi ne studiot e Sky Sport 24, dje ne mengjes ka patur nje takim koke … Read More

(FOTO) Shkrim kontestues perpara zyrave te Interit per ardhjen e Belfodil

22/06/2013, 16:52 |

Ka dhe nga ata qe nuk jane dakord me shoqerine zikalter per blerjen e Ishak Belfodil. Dikush eshte munduar tja tregoje kete shoqerise nepermjet nje shkrimi te vendosur perpara zyrave kryesore te Interit. Shkrimi, ndoshta i vendosur nga nje tifoz … Read More

Olé – Messi sot ne Milano: do te takoje Mauro Icardin?

22/06/2013, 16:33 |

I ftuar sot ne Milano per sfilaten e Dolce&Gabbana, Lionel Messi duhet te jetoje nje dite bashke me moden, por dhe me solidaritetin: ne fakt, ylli argjentinas do te firmose 1500 kopje te nje libri fotografik te dedikuar atij, … Read More

Biraghi: “Inter kerkon emra si Kolarov. Une dhe Bardi…” (VIDEO)

22/06/2013, 15:48 |

Cristiano Biraghi, mbrojtes i majte i vitit 1992 ne bashkepronesi mes Inter dhe Cittadella ka zhvilluar nje Europian te shkelqyer me fanellen e Italise U21 te Devis Mangia. Ekskluzivisht per mikrofonat e FcInterNews ka treguar eksperiencen e tij … Read More

VIDEO – Ishak Belfodil, ja kush eshte blerja me e re e Interit!

22/06/2013, 13:15 |

Ishak Belfodil eshte sulmuesi me i perfolur kete merkato nga gazetat. Ai ka shkelqyer sezonin qe sapo lame pas me Parmen, duke luajtur mjaft mire por edhe duke shenuar gola mjaft te bukur. 

Ishak eshte e … Read More

Boterori Under 20: Ja talenti qe Interi e kerkon me ngulm…

22/06/2013, 12:49 |

Ne boterorin Under 20 Interi ka 4 perfaqesues: Livaja, Duncan, Alborno dhe Laxalt.

Por zikalterit kane vene ne shenjester nje futbollist te peste, te cilin e ndjekin prej kohesh e ka terhequr vemendjen e shume klubeve … Read More

FOTO – Inter, nga Brazili vijne fotot e para te bluzes se dyte te sezonit te ri…

22/06/2013, 12:38 |

Sezoni i ri po afrohet, po ashtu edhe thashethemet e pamjes se fanellave te Interit.

Pasi para disa ditesh dha disa detaje per bluzen e pare te Interit sezonin qe vjen, blogu brazilian Todosobrecamisetas, nje nga … Read More

Mbi qiell (ishte) vetem Interi. Tani Cassano dhe Carolina do te largohen nga Milano

22/06/2013, 11:27 |

Filloi gjithçka ne nje dite te çmendur vere, nga nje takim mes Gallianit dhe Morattit: shkembimi Pazzini – Cassano. Nje operacion qe u mbyll ne pak dite pas nje dashurie ne distance per shume vite. “Mbi qiell eshte … Read More

Belfodil do te luaje tek Inter. Cfare ngelet per tu bere ne merkato?

22/06/2013, 11:10 |

Me shkembime ose jo, Ishak Belfodil eshte i Interit. Klubi zikalter ka nje marreveshje totale me agjentet e franko-algjerianit, i cili do te vije me shume siguri ne Milano, edhe nese Silvestre dhe Cassano do duhet te benin … Read More

Sky – Kolarov i veshtire, por Interi…

21/06/2013, 17:40 |

Del ne skene serish emri i Aleksandar Kolarov ne listat e shpenzimeve te Interit por edhe Juventusit.

Ish futbollisti i Lazios, i cili luan per City-n, mbetet nje objektiv shum i veshtire per tu arrire, por … Read More

Agj. Chivut: “Ne 2014 do te lere futbollin. Por tani…”

21/06/2013, 16:40 |

Victor Becali, agjenti i Cristian Chivu jep nje lajmerim shume te rendesishem per te ardhmen e mbrojtesit interist: ne fakt ka njoftuar se Chivu do e leje futbollin pas sezonit te ardhshem. Ne te njejten kohe, Becali tregon … Read More

Juan Jesus: “Ka qene nje vit i veshtire, por tani…”

21/06/2013, 16:26 |

Ne nje emision shume te famshem televiziv ne Brazil, Os Donos da Bola, ishte i ftuar edhe mbrojtesi brazilian i Interit, Juan Jesus. Teme kryesore ishin finalet e NBA, por ka patur edhe pak vend per nje diskutim … Read More