Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 25, 2019

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Palacio kunder Guarin ne kombetare: “Ai dhe Falcao….”

07/06/2013, 16:58 |

Sot ne mbremje, ne stadiumin Monumental, Argjentina do te perballet me Kolumbine per kualifikimin ne Boterorin 2014. Nje sfide e rendesishme per Rodrigo Palacio, sulmuesin e Interit, qe do te gjeje si kundershtar shokun e tij Fredy Guarin.

Read More

Agj.Guarin: “Me Interin ka nje projekt. Shoqeria me ka thene se…”

07/06/2013, 15:45 |

“Nuk ka probleme me Interin, vullneti yne dhe i klubit eshte i qarte”. Fillon me keto fjale agjenti Marcelo Ferreyra, per mikrofonat e Tuttomercatoweb.com ne lidhje me klientin e tij Fredy Guarin, mesfushorin e Interit per te cilin disa media thone se … Read More

GdS – Stadiumi i ri: Moratti frenon gjithcka. Tani…

07/06/2013, 15:24 |

“Egziston nje projekt i bukur per sa i perket San Siros, qe mund te behet nje stadium edhe me i bukur dhe mund te sjelle nje rikthim ekonomik. Nuk ka nevoje te menjehershme per nje impiant te ri”. … Read More

Pres.Udinezes: “Interi ka kerkuar Bastan. Isla dhe Faraoni…”

07/06/2013, 14:58 |

Tani eshte gati nje tradite qe ne mes te Interit e Udinezes, ne tavolinen e merkatos, shume diskutime kane perfunduar ne menyre pozitive. Veren e kaluar u be nje shkembim Faraoni-Handanovic, kurse sot ka zera per transferimin e … Read More

Paventi: “Rinovimi i Samuel: nje zgjedhje e Mazzarri”

07/06/2013, 14:00 |

Interi po rinovohet duke nisur nga mbrojtja, ku do te duhet eksperienca. Andrea Paventi, nga Appiano Gentile, shpjegon: “Mbrojtja titullare per momentin duhet te jete Campagnaro, Samuel dhe Juan. Ka qene Mazzarri ai qe ka dashur qe Samuel … Read More

Olsen ne 360°: “Do ta bind Mazzarrin. Pirlo eshte modeli im, Kovacic…”

07/06/2013, 13:06 |

Bisedim i gjate i tifozeve te Danimarkes me Patrick Olsen. Mesfushori danez i Primaveres se Interit, i impenjuar kete dite me Kombetaren U-19 te vendit te tij, u eshte pergjigjur fansave duke folur per disa momente te veçanta.

Read More

GdS – Pa Thohir largohet Guarin? Ne dyshim edhe…

07/06/2013, 11:15 |

Ne intervisten qe Marco Branca ka bere ne Libero dje, ka rikonfirmuar konceptin qe shume nga ne e dinin: “Duhet te krijojme ambjentin per te shitur, ne merkaton aktuale te gjithe jane potencialisht te trajtueshem, dhe ndonje oferte … Read More

GdS – Thohir twitton dhe Moratti i ben presion

07/06/2013, 11:00 |

Frenim me Erick Thohir dhe kthim i vrullshem i kinezeve? Keshtu po flitet kohet e fundit pas intervistes se Morattit pardje ne mbremje. Megjithate eshte e veshtire ta thuash dhe te parashikosh cfare ka per te ndodhur. Sigurisht … Read More

VIDEO – Mauro Icardi, 19 vjec dhe ka shenuar 10 gola ne sezonin e tij te pare ne Serie A

07/06/2013, 0:50 |

Mauro Icardi, eshte pikerisht ky lojtar nje nga zbulimet me te medha te Serie A kete sezon. Italo-Argjentinasi i ka cmendur te gjithe me Sampdorian e tij me 10 golat qe ka shenuar, gje qe nuk e priste … Read More

FOTO – Zbulohen shenimet e Mazzarrit ne konferencen per shtyp

06/06/2013, 23:57 |

Direkt nga Sky, vjen nje zoom special i bllokut te shenimeve te Mazzarrit sot ne konferencen per shtyp.

Luca Marchetti zbulon gjashte linjat guide qe ai ndoqi gjate konferences per shtyp. Ja cilat jane ato:

1 – Skuadra do te … Read More

Stramaccioni tek Roma: Arsyet e nje ‘Po’-je te mundeshme

06/06/2013, 23:28 |

Sky raporton se Stramaccioni mund te ulet ne pankinen e Romes ne sezonin 2013-2014

Sipas asaj qe referohet nga Luca Marchetti ne studiot e Sky Sport 24, nje pjese e bordit drejtues te Romes po mendon … Read More

Schelotto: “Mazzarri trajner shume i mire, nuk do largohem nga Milano”

06/06/2013, 20:25 |

Ezequiel Schelotto (24 vjeç), i intervistuar nga mikrofonat e ESPN, ka folur per sezonin e ardhshem: “Interi eshte nje nga skuadrat me te rendesishme ne bote qe ka fituar pothuajse gjithçka  – raporton FcInter1908.It – sezoni qe kaluam … Read More

Kovacic: “Do e zbuloj rolin tim me vone. Faleminderit Strama, per numrin 10…”

06/06/2013, 16:38 |

Pak ore para sfides ne mes te Kroacise dhe Skocise, Mateo Kovacic flet per nje kanal kroat, ku pervec se flet per sfiden per kualifikimin ne Boteror flet edhe per Interin dhe per ndikim e tij ne kampionatin … Read More

Galliani keshillon: “Interista, mbajeni fort Morattin”

06/06/2013, 15:32 |

Adriano Galliani, administratori i deleguar i Milanit, i pyetur nga gazetaret per mundesine qe Erick Thohir te kaloje tek ZiKaltrit, eshte pergjigjur keshtu: “Thohir? Interi me Massimo Moratti-n ka fituar shume, tifozet duhet te jene me bujare me … Read More