Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 20, 2020

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Sneijder sqaron: Interi poshte? Kurre nuk kam thene qe jam i kenaqur

01/06/2013, 10:37 |

“Degjoj qe dikush raporton fjale te gabuara. Nuk kam thene kurre qe jam i lumtur qe u largua Stramaccioni. Kam thene qe me vjen shume keq per menyren si ka perfunduar sezoni. Me vjen keq per tifozet dhe … Read More

Ranocchia: Conte me do tek Juve? Zerat dalin perdite por une…

01/06/2013, 10:29 |

Andrea Ranocchia, ne fund te miqesores qe Kombetarja Italiane ka fituar 4-0 me San Marinon, ka folur ne mikrofonat e Sky per ndeshjen ku eshte pyetur edhe per zerat e merkatos qe flasin per te ne Juventus:

Sole – Thohir ka ne mendje dy goditje: nje emer i ri

31/05/2013, 16:47 |

Nga faqja e Sole 24 Ore, lexohet se Erick Thohir i ka ne mendje lojtaret qe deshiron te sjelle ne Inter. Siç lexohet, emrat jane Ezequiel Lavezzi dhe Stefan Jovetic, goditje te kushtezuara nga shume miliona euro. Gjithcka … Read More

Drejtori Sportiv i Espanyol: “Longo nje talent, shpresoj qe tek Interi…”

31/05/2013, 16:00 |

Oscar Pararnau, drejtori sportiv i Espanyol, ka folur keshtu per Samuele Longo-n, sulmuesin e Interit pas nje viti eksperience ne Spanje: “Longo e ka treguar qe eshte nje djale me talent. Kur ka pasur mundesine per te zbritur … Read More

Zanetti: “Fjalet mbi Stramaccionin nuk me interesojne. Ne senatoret…”

31/05/2013, 12:45 |

Zanetti: “Fjalet mbi Stramaccionin nuk me interesojne. Ne senatoret…”

Javier Zanetti sapo ka bere nje konference shtypi nga restoranti i tij Botinero, me rastin e 2 vjetorit te restorantit qe e ka ne bashkepronesi me Cambiasso dhe prezantimit … Read More

Sneijder: Interi donte te me shkaterronte. Aty gjera te pahijshme…

31/05/2013, 12:12 |

Sulm shume i rende dhe  i dhunshem i Wesley Sneijder tek Inter. Ish mesfushori zikalter nuk jep asnje emer, por sulmon ashper: “Me vjen keq per ish shoket e mir dhe per tifozet por per disa persona nuk … Read More

Moratti dhe Thohir jane akoma larg. Nuk behet fjale per 100%.

31/05/2013, 10:42 |

“Per momentin nuk mendoj te shes”. Massimo Moratti ka thene te verteten ne lidhje me ceshtjen e asksioneve te Interit. Megjithate indoneziani i pasur eshte seriozisht i interesuar per te investuar ne FC Internazionale, kjo per shkak te … Read More

Zanetti: “Une, Inter dhe Capiten Amerika. Kthehem shpejt dhe tifozeve u them…”

30/05/2013, 23:16 |

Kapiteni i Interi Javier Zanetti, eshte intervistuar nga Gabriella Greison per Vanity Fair me rastin e prezantimit te nje loje sociale, oFootball, ai ka prekur tema te ndryshme te jetes dhe intervista eshte fantastike 

 E keni te plote … Read More

GdS: “Thohir ka fonde te palimituar! Ofron per gjithe Interin… Moratti po vlereson”

30/05/2013, 22:59 |

Ore decizive per te ardhmen e Interit. Moratti po reflekton, Thohir do ta marre gjithe Interin. Gazzetta dello Sport online shpjegon gjithcka: “Massimo Moratti po mendohet. Per here te pare ne 18 vjet presidence, numri 1 zikalter po … Read More

Sky – Branca-Moratti, ja linjat per merkaton

30/05/2013, 16:30 |

Sky Sport zgjeron me teper te dhenat per takimin e merkatos te bere sot mes Morattit dhe Branca-s.

Sipas Matteo Barzaghit, takimi ka zgjatur 1 ore e 10 minuta dhe keto jane linjat e merkatos mbi te cilat … Read More

Duncan, lojtari me i mire i Empoli – Livorno

30/05/2013, 15:50 |

Sipas Gazzetta dello Sport, Alfred Duncan ka qene lojtari me i mire i ndeshjes dhe ka merituar noten 7.5 ne ndeshjen e djeshme Empoli-Livorno 1-1, finalja e pare e Play-Off per tu futur ne Serine A.

Sipas Sky, … Read More

Spinelli: “Moratti, me ler Duncan edhe nje vit. Mazzarri i madh”

30/05/2013, 15:43 |

Eshte dashur nje gol i bukur i Alfred Duncan qe Livorno te barazonte finalen e vajtjes per Playoff te Serie B kunder Empolit. Nje gol fantastik qe e ka kenaqur shume edhe presidentin livornez Aldo Spinelli, qe i intervistuar nga … Read More

Agjenti i Motta: “I detyrohet Interit per shperthimin e tij. Kur u largua…”

30/05/2013, 14:10 |

Thiago Motta eshte nje nga arkitektet e “Tripletes” legjendare te Interit te Jose Mourinho-s. Por, prej nje viti e gjysme, Motta eshte nje lojtar i Paris Saint-Germain. I blere ne diten e fundit te merkatos per nje shifer … Read More