Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Muriel tregon: “Ndjek Inter, jam tifoz qe i vogel”

08/06/2013, 13:27 |

Protagonist i nje tjeter sezoni te shkelqyer me fanellen e Udineses, kolumbiani Luis Muriel flet ne nje interviste per Sportweek, reviste javore e Gazzetta dello Sport, ku pervec te tjerash permend edhe interin. Tregon se qe i vogel … Read More

CdS – Moratti lekundet dhe vijne aksionere te rinj, nga Kina

08/06/2013, 11:15 |

Thohir ka ndaluar Tweetsat per Interin. Pas ditesh te shumta zerash mbi tratativen dhe mbi hyrjen e aksionereve te rinj, manjati indonezian ka rene ne qetesi. Padroni zikalter ka thene qarte se per momentin nuk flitet per shitje te shumices … Read More

Palacio kunder Guarin ne kombetare: “Ai dhe Falcao….”

07/06/2013, 16:58 |

Sot ne mbremje, ne stadiumin Monumental, Argjentina do te perballet me Kolumbine per kualifikimin ne Boterorin 2014. Nje sfide e rendesishme per Rodrigo Palacio, sulmuesin e Interit, qe do te gjeje si kundershtar shokun e tij Fredy Guarin.

Read More

Agj.Guarin: “Me Interin ka nje projekt. Shoqeria me ka thene se…”

07/06/2013, 15:45 |

“Nuk ka probleme me Interin, vullneti yne dhe i klubit eshte i qarte”. Fillon me keto fjale agjenti Marcelo Ferreyra, per mikrofonat e Tuttomercatoweb.com ne lidhje me klientin e tij Fredy Guarin, mesfushorin e Interit per te cilin disa media thone se … Read More

GdS – Stadiumi i ri: Moratti frenon gjithcka. Tani…

07/06/2013, 15:24 |

“Egziston nje projekt i bukur per sa i perket San Siros, qe mund te behet nje stadium edhe me i bukur dhe mund te sjelle nje rikthim ekonomik. Nuk ka nevoje te menjehershme per nje impiant te ri”. … Read More

Pres.Udinezes: “Interi ka kerkuar Bastan. Isla dhe Faraoni…”

07/06/2013, 14:58 |

Tani eshte gati nje tradite qe ne mes te Interit e Udinezes, ne tavolinen e merkatos, shume diskutime kane perfunduar ne menyre pozitive. Veren e kaluar u be nje shkembim Faraoni-Handanovic, kurse sot ka zera per transferimin e … Read More

Paventi: “Rinovimi i Samuel: nje zgjedhje e Mazzarri”

07/06/2013, 14:00 |

Interi po rinovohet duke nisur nga mbrojtja, ku do te duhet eksperienca. Andrea Paventi, nga Appiano Gentile, shpjegon: “Mbrojtja titullare per momentin duhet te jete Campagnaro, Samuel dhe Juan. Ka qene Mazzarri ai qe ka dashur qe Samuel … Read More

Olsen ne 360°: “Do ta bind Mazzarrin. Pirlo eshte modeli im, Kovacic…”

07/06/2013, 13:06 |

Bisedim i gjate i tifozeve te Danimarkes me Patrick Olsen. Mesfushori danez i Primaveres se Interit, i impenjuar kete dite me Kombetaren U-19 te vendit te tij, u eshte pergjigjur fansave duke folur per disa momente te veçanta.

Read More

GdS – Pa Thohir largohet Guarin? Ne dyshim edhe…

07/06/2013, 11:15 |

Ne intervisten qe Marco Branca ka bere ne Libero dje, ka rikonfirmuar konceptin qe shume nga ne e dinin: “Duhet te krijojme ambjentin per te shitur, ne merkaton aktuale te gjithe jane potencialisht te trajtueshem, dhe ndonje oferte … Read More

GdS – Thohir twitton dhe Moratti i ben presion

07/06/2013, 11:00 |

Frenim me Erick Thohir dhe kthim i vrullshem i kinezeve? Keshtu po flitet kohet e fundit pas intervistes se Morattit pardje ne mbremje. Megjithate eshte e veshtire ta thuash dhe te parashikosh cfare ka per te ndodhur. Sigurisht … Read More

VIDEO – Mauro Icardi, 19 vjec dhe ka shenuar 10 gola ne sezonin e tij te pare ne Serie A

07/06/2013, 0:50 |

Mauro Icardi, eshte pikerisht ky lojtar nje nga zbulimet me te medha te Serie A kete sezon. Italo-Argjentinasi i ka cmendur te gjithe me Sampdorian e tij me 10 golat qe ka shenuar, gje qe nuk e priste … Read More

FOTO – Zbulohen shenimet e Mazzarrit ne konferencen per shtyp

06/06/2013, 23:57 |

Direkt nga Sky, vjen nje zoom special i bllokut te shenimeve te Mazzarrit sot ne konferencen per shtyp.

Luca Marchetti zbulon gjashte linjat guide qe ai ndoqi gjate konferences per shtyp. Ja cilat jane ato:

1 – Skuadra do te … Read More

Stramaccioni tek Roma: Arsyet e nje ‘Po’-je te mundeshme

06/06/2013, 23:28 |

Sky raporton se Stramaccioni mund te ulet ne pankinen e Romes ne sezonin 2013-2014

Sipas asaj qe referohet nga Luca Marchetti ne studiot e Sky Sport 24, nje pjese e bordit drejtues te Romes po mendon … Read More

Schelotto: “Mazzarri trajner shume i mire, nuk do largohem nga Milano”

06/06/2013, 20:25 |

Ezequiel Schelotto (24 vjeç), i intervistuar nga mikrofonat e ESPN, ka folur per sezonin e ardhshem: “Interi eshte nje nga skuadrat me te rendesishme ne bote qe ka fituar pothuajse gjithçka  – raporton FcInter1908.It – sezoni qe kaluam … Read More