Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 23, 2020

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Sky – Mazzarri ka kerkuar 3 ose 4 lojtare. Per Guarin dhe Cambiasso…

03/06/2013, 14:31 |

Nga studiot e Sky Sport 24, Andrea Paventi shpjegon situaten lidhur me merkaton e Interit: “Mendoj se jane bere tre ose kater kerkesa nga ana e Mazzarrit per merkaton. Me pare duhet te shitet ne disa fronte, psh … Read More

Sky Sport: Pergjigjia e Morattit midis 10-15 diteve, sepse…

03/06/2013, 12:46 |

Nuk duhet te presim edhe shume gjate per te patur pergjigjen finale nga Massimo Moratti ne lidhje me oferten e bere nga Erick Thohir: sipas Andrea Paventit, gazetar i Sky Sport afer ceshtjeve te Interit, pritja duhet te … Read More

Moratti: “90% e atyre qe thuhen jane gabim. Per mua…”

03/06/2013, 11:25 |

Massimo Moratti ka folur sot ne mengjes poshte zyrave te tij. Ja deklaratat e presidenti:

Mund te jene dite decizive per tratativen keto ne vazhdim?

“Nuk besoj, mendoj se po diskutojme shume. Dhe nga … Read More

GdS – De Laurentiis Morattit: “Do Behramin dhe Zunigen? Me jep…”

03/06/2013, 11:19 |

Tani qe Mazzarri ka marre ne kontroll Interin dhe te enjte eshte prezantimi, zikalterit po punojne ne merkato per ti dhene ish teknikut te Napolit nje skuader te pershtatshme per lojen e tij.

Dy emrat e … Read More

Thohir, jave e rendesishme. Moratti mes dy zjarreve

03/06/2013, 11:09 |

Nga nje ane Thohir, qe e di shume mire qe duhet durim per ate qe synon, domethene kontrollin e Interit. Nga ana tjeter Massimo Moratti qe nuk i dorezohet idese te humbase krijesen e tij. Thohir nuk nxiton, … Read More

Drejtori Sportiv Corinthians: “Inter paguaj dhe do e marresh Paulinhon.”

02/06/2013, 18:57 |

Duket sikur keshtu eshte e shkruar. Qe prej nje viti, per cdo merkato, emri i Paulinhos lidhet vazhdimisht me Interin. Tratativa, ndjekje, misione dhe pastaj gjithmone nuk behet gje. Ne keto oret e fundit nga Brazili (dhe jo … Read More

Mou engjellor: “Pas 20 titujsh, tashme pranoj humbjet”

02/06/2013, 18:29 |

Sapo ka perfunduar eksperiencen e tij me Real Madridin, tashme eshte i gatshem te shkruaje edhe nje tjeter kapitull te aventures se tij me skuadren e bluve te Londres Chelsean, Jose Mourinho keshtu flet ne nje interviste te … Read More

Ranocchia shpjegon: “Juve? Jam krenar per interin”

02/06/2013, 16:47 |

Ne lidhje me ate qe ka thene pas ndeshjes te Kombetares Italiane te premten e shkuar, Ranocchia sqaron: “Kam thene gjithmone qe shprehjet e vleresimit nga klubet e medhaja ne drejtimin tim me japin kenaqesi sepse jane prove … Read More

Thohir: “Duhet te filloj te mesoj Italisht”

02/06/2013, 14:18 |

Vazhdojne ende mesazhet e qarta nga ana e Erick Thohir. Manjati Indonezian eshte mbushur me mesazhe ne Twitter nga ana e tifozeve te Interit qe i kerkojne lajme te reja ne lidhje me tratativat me Morattin dhe i … Read More

Julio Cesar: “E ardhmja? Ja ku dua te luaj”

02/06/2013, 11:36 |

Eshte folur per nje kthim te mundshem ne Serine A, ne fillim tek Milan, tani e ardhmja e tij po lidhet me Romen. Por Julio Cesar ka plane te tjere: “Ka disa interesime nga klube te tjera por … Read More

Keshtu Thohir do nje Inter te madh…Do te mbyllet marreveshja?

02/06/2013, 11:14 |

Tratativa vazhdon, palet po flasin, marreveshja ngelet per tu gjetur. Ndjenja eshte qe eshte arritur ne nje pike qe nuk mund te kthehesh mbrapa: sido qe te shkoje, eshte kuptuar qe Moratti nuk ka me ndermend te vuaje … Read More

Lista e Bergomit: “Ja çfare do te duhet ne merkato”

02/06/2013, 10:42 |

Beppe Bergomi ka folur per mikrofonat e Sky pas finales se Berretti ndaj Atalantas, pikerisht kunder Interit: “Ne Inter duhet nje mbrojtes, nje mesfushor i djathte, dhe nje mesfushor qendror   per te liruar Kovacic nga detyrat mbrojtese. … Read More

Ranocchia: “Interesimi i Juves, vleresim per mua. Jane kampionet.”

02/06/2013, 1:39 |

Andrea Ranocchia ka folur ne Gazeten Tuttosport: “Interesimi i Juventus per mua eshte nje vleresim per mua: po flasim per kampionet e Italise. Me ne fund kam fituar? Mbi te gjitha nuk kam pesuar gol.” ka thene mbrojtesi … Read More

Kovacic: Feja, Interi dhe kemba e thyer. Tregoj gjithcka…

02/06/2013, 1:23 |

Matteo Kovacic tregon. Mesfushori i ri kroat, baze e projektit zikalter te te ardhmes (qofte Moratti apo Thohir ne timon, pak rendesi ka), ka folur per gjithcka, qe nga feja e tij deri ne ardhja ne Milano. Ja … Read More