Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2020

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

CdS – Jave vendimtare per shitjen e kuotave, situata

27/05/2013, 11:58 |

Corriere dello Sport ka bere nje permbledhje te situates te shitjes te kuotave te Interit tek investitoret e huaj.

Sipas Corriere dello Sport, kjo mund te jete nje jave e rendesishme per te ardhmen e Interit … Read More

Lavezzi: Mazzarri eshte unik, Interi klub i madh por…

26/05/2013, 14:30 |

I intervistuar nga Sky Sport, Ezequiel Lavezzi flet ne emisionin “Zoterinjte e Futbollit” per raportin e tij me Walter Mazzarrin: “Nuk kam pasur kurre nje trainer qe punon kaq mire taktikisht si Mazzarri. Me ka bere te rritem … Read More

GdS – Mazzarri tani po studion nje Kovacic alla Hamsik

26/05/2013, 14:23 |

Sipas Gazzetta dello Sport, Mazzarri do te zbarkoje ne Milano edhe per te percaktuar strategjite e merkatos. Ishin vendosur 5 goditje nga Stramaccioni, por tani pritet te kene edhe miratimin nga trajneri i ri. Teorikisht Mazzarri ne mendje … Read More

Sky – Branca ne rrezik: mund te ndryshohet sepse…

26/05/2013, 14:19 |

Direkt nga Sky Sport 24, flitet per revolucionin e Interit. Massimiliano Nebuloni nuk e ka perjashtuar mundesine e nje largimi te Marco Brances: “Edhe merkato ne Inter ka dore ne kete sezon negativ te Interit dhe jo vetem trajneri … Read More

Zyrtare: Interi do te mare pjese ne Guinness International Champions Cup!

10/05/2013, 12:33 |

Interi mesa duket mezi ka pritur qe te ishte matematikisht jashte Europa League, dhe ka bere direkt zyrtarizimin per marjen pjese ne turneun madheshtor te Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

Interi e kishte pranuar qe mund te merte pjese, por … Read More

Curva Nord: Dymbedhjete pyetje per President Morattin!

10/05/2013, 12:30 |

Curva Nord ne ndeshjen ndaj Lazios gjeti nje menyre origjinale per te kritikuar zgjedhjet e klubit me ane te 12 pyetjesh per President Morattin te shpalosura ne stadium. Letra e hapur ne forme banderolash fillon keshtu:

“PRESIDENT, JU E … Read More

Sky – E ardhmja e Interit: Tundimi, pasardhesi dhe i sigurti…

30/04/2013, 15:19 |

E ardhmja e Interit kalon ne tre levizje. Per SkySport24 Matteo Barzaghi ve pikat mbi i per planet e klubit zikalter. 

TUNDIMI – Levizja e pare e merkatos do te jete tundimi per te shitur ose … Read More

Cassano do te largohet, Stramaccioni ndihet i tradhetuar…

28/04/2013, 13:00 |

Antonio Cassano dhe Interi jane te destinuar te ndahen.

Kete gje e ka shpjeguar Massimiliano Nebuloni per Sky: “Andrea Stramaccioni ndihet i tradhetuar nga Cassano sepse ate e kishte dashur ai personalisht, duke ofruar tek Milani Pazzinin. Pas asaj … Read More

Stramaccioni blindon Handanovic, nuk deshiron te heqe dore nga ai as per para e as per Sanchez!

28/04/2013, 12:12 |

Sipas Sky, Stramaccioni blindon Handanovic, nuk deshiron te heqe dore nga gjigandi i portes zikalter as per para e as per Sanchez!

Dje u dha nje sinjal i qarte per klubin: “Per mua, si Andrea Stramaccioni, Handanovic eshte … Read More

Zanetti shkruan historine, thyen nje tjeter rekord…

21/04/2013, 23:14 |

Po, perseri ai, ka thyer nje tjeter rekord. Kapiteni zikalter ka kapur kuoten e 1100 ndeshjeve te luajtura ndaj Parmes.

Ky rekord, eshte historik, sepse Javier Zanetti me 1100 prezencat e tij, pozicionohet ne vendin e 4 ne klasifikimin botror … Read More

Jonathan: “Une e meritoj Interin. Te gjithe kunder meje, per shume gjera. Branca…”

21/04/2013, 23:06 |

Fjale shume te vendosura per Jonathan, i cili duket sikur po merr hak per te gjitha momentet e veshtira me bluzen zikalter:

Po lind dicka mes teje dhe Interit? “Nuk e di nese po lind dicka, une jam i lumtur … Read More

Ranocchia: “Tani dua te fitoj me Interin. Materazzi nje vella per mua!”

21/04/2013, 22:43 |

Interviste shume e bukur dhe e gjate e Andrea Ranocchia-s ne revisten javore SportWeek, e cila realizohet nga Gianfelice Facchetti dhe eshte pjese e Gazzetta delo Sport. Ka nisur me nje batute: Kue i kane kerkuar te beje nje set … Read More

Fassone: “Gjithcka per turneun ne USA. Duam qe te rrisim marken”

17/04/2013, 13:42 |

“Do te jete nje pergatitje shume e mire ne prag te kampionatit te Serise A”. Ky ka qene komenti i drejtorit gjeneral te Interit Marco Fassone, i cili eshte pyetur nga Mediat e Shteteve te Bashkuara per sa i perket … Read More

Julio Cesar, cfare Milan-i po thoni: “Une ne Itali nuk kthehem”

08/04/2013, 22:56 |

Asnje klauzole midis Julio Cesar dhe Queens Park Rangers. Ditet e fundit po flitej per nje klauzole ne te cilen portieri brazilian mund te largohej nga klubi anglez ne rast se ekipi zbriste nje kategorin me poshte. Dhe per ta … Read More