Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 27, 2021

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

ZYRTARE – Samuel firmos rinovimin deri ne 2014! “Faleminderit Inter qe beson tek une…”

13/06/2013, 15:43 |

Interi dhe Walter Samuel do te jene sebashku edhe per nje sezon tjeter.

Tashme vjen edhe zytarizimi nga nje komunikate e Klubit: “I ardhur tek Interi ne 2005, mbrojtesi argjentinas qe ka bere 226 prezenca dhe … Read More

Branca ne dreke me Cellinon e Cagliarit: Sprint per Nainggolan! Ndersa Moratti…

13/06/2013, 15:21 |

Interi ka nisur sprintin per Radja Nainggolan. Tashme eshte ne gare koke me koke sebashku me Romen, dhe nga Sky Sport 24 vjen nje lajm i fundit dhe mjaft i rendesishem.

Ja cfare u raportua pak … Read More

Moratti: “Handanovic qendron, sot lexova gjera te paverteta. Interi ka nevoje per nje…”

13/06/2013, 15:03 |

Massimo Moratti ka folur para pak castesh perpara zyrave te Saras. Argumenti me i nxehte keto kohe eshte oferta e mundeshme nga Barcelona per Handanovic, gje te cilen Massimo Moratti e mohoi.

Ja fjalet e tij … Read More

Stankovic: “Lamtumire Inter? Jo, mund te qendroj ketu. Varet nga Mazzarri.”

13/06/2013, 14:11 |

Nga Pionir, nje stadium i njohur ne Beograd kuka marre pjese ne nje ndeshje basketbolli mes Yllit te Kuq dhe Partizanit te Beogradit, Dejan Stankovic ka bere disa deklarata te rendesishme per sa i perket nje zgjidhjeje te … Read More

Sabatino Durante: “Rafael portier i mire. Ja sa kushton por Interi…”

12/06/2013, 17:07 |

Prej disa ditesh, ne Brazil, insistojne: Inter kerkon Rafael, portierin e Santos dhe ka derguar nje emisar ne Brazil per te folur me klubin e Santos. Aktualisht po flitet me shifra ku ZiKaltrit mund te ofrojne 4,5 ose … Read More

Gazzetta – Mirupafshim Stankovic! Per Dejan do te kete zgjidhje konsensuale te kontrates…

12/06/2013, 15:19 |

“Interi dhe Dejan Stankovic do i thone mirupafshim njeri tjeterit pas 9 vitesh e disa muajsh, ekzaktesisht 3468 dite duke konsideruar si largimin perfundimtar 30 qershorin. Gjithcka do te vuloset nga nje zgjidhje kontrate konsensuale, nga e cila … Read More

Corriere – Kater levizjet qe Mazzarri i ka kerkuar Brances

12/06/2013, 15:00 |

Sipas Corriere dello Sport, pervec ofertave per Guarin, Mbaye dhe Duncan, ne takimin e djeshem te merkatos ndermjet Brancas, Ausulios dhe Morattit, eshte folur edhe per blerjet qe do te behen.

Nga Pallati Saras eshte gati … Read More

Paventi (Sky): “Cassano, Pinzolo do te jete deçizive”

12/06/2013, 15:00 |

Pertej qellimeve te shprehura nga vete lojtari, kush mund te jete e ardhmja e Antonio Cassano me bluzen e Interit? Andrea Paventi, nga studiot e Sky Sport, tregon se do te kete nje kohe te veçante kur do … Read More

Sky – Guarin, asgje nuk eshte e sigurte. Ne rast largimi, ja kush mund te vije ne vend te tij…

12/06/2013, 14:34 |

Andrea Paventi, gazetari i Sky qe eshte afer ceshtjeve te Interit, ka folur per nje largim te mundeshem te Fredy Guarin, dhe per oferten prej njezet milion eurosh te Tottenham per kartinin e tij e cila u refuzua … Read More

Gazzetta – Interi po ndjek me kujdes ekipin e Baselit: Ja tre emrat qe jane vene ne shenjester!

12/06/2013, 14:24 |

“Duke konsideruar se Adil Rami shume te shtrenjte (por vazhdon te jete nen radaret zikalter), ja qe udhetimet e shpeshta neper europe te vezhguesve te talenteve zikalter mund te jene te vlefshem, dhe po flasim vecanerisht per Zvicren, … Read More

Mbaye, oferta shume e larte: Por Interi me te rinjte…”

12/06/2013, 14:11 |

Interi duket se ka mesuar nga gabimet e meparshme. Mesa duket drejtuesit zikalter jane bindur me ne fund qe nuk duhet te heqin dore lehte nga talentet e tyre qe rrisin ne shtepi. Nga ceshtjet Destro, Santon apo Bonucci ata … Read More

Kolarov-Inter, nje tratative e nxehte: Ja lajmet e fundit!

12/06/2013, 13:53 |

Aleksandar Kolarov ka rreth dy sezone qe eshte ne orbiten e Interit sa here qe hapet merkato, ose te pakten keshtu shkruajne gazetat dhe gazetaret sportiv nga portalet e tyre. Serbi eshte nje zgjedhje e dyte te Manchesteri, … Read More

Inter ne Pinzolo: Ja kundershtaret e miqesoreve!

12/06/2013, 13:41 |

Ne ditet e kaluara ishte folur per tre miqesore qe Interi do te luante gjate grumbullimit ne Pinzolo. Sot ne site-in zyrtar te Interit, jane publikuar emrat e tre ekipeve qe do te perballen me zikalterit, te cilat … Read More

Milito mbush 34: “Cfare pasioni ne Itali. Chiellini…”

12/06/2013, 12:35 |

Ne diten e ditelindjes te 34 vjen nje homazh per Diego Militon, i cili eshte intervistuar nga websiti zyrtar i UEFA. Prici ka rikujtuar epokat e karrieres se tij, qe nga debutimi ne Argjentine deri ne ardhjen ne … Read More