Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Kovacic: “Do e zbuloj rolin tim me vone. Faleminderit Strama, per numrin 10…”

06/06/2013, 16:38 |

Pak ore para sfides ne mes te Kroacise dhe Skocise, Mateo Kovacic flet per nje kanal kroat, ku pervec se flet per sfiden per kualifikimin ne Boteror flet edhe per Interin dhe per ndikim e tij ne kampionatin … Read More

Galliani keshillon: “Interista, mbajeni fort Morattin”

06/06/2013, 15:32 |

Adriano Galliani, administratori i deleguar i Milanit, i pyetur nga gazetaret per mundesine qe Erick Thohir te kaloje tek ZiKaltrit, eshte pergjigjur keshtu: “Thohir? Interi me Massimo Moratti-n ka fituar shume, tifozet duhet te jene me bujare me … Read More

Italia U21, per Gazzetta-n mbrojtja zikalter eshte super: Tre lojtare 6,5 dhe dy noten 7! Donati si ‘Attila’…

06/06/2013, 14:49 |

Under 21 i Italise, me tranjer Devis Mangia mund Angline fale nje goli te Insigne por mbi te gjitha edhe fale lojes gjigande te lojtareve zikalter te cilet perbenin gjithe linjen e mbrojtjes dhe porten.

Mbrojtesi … Read More

Gazzetta – Icardi sot do te zhvilloje vizitat mjekesore. Prezantimi…

06/06/2013, 14:25 |

Ai erdhi dje ne Milano, dhe sot do te filloje aventuren e tij tek Interi duke zhvilluar vizitat mjekesore tek zikalterit.

Mauro Icardi, sulmuesi i ri i Interit, te cilin Interi e ka paguar 12,5 milion … Read More

Mazzarri: “Inter, do te punojme fort, 22 veta ne pregatitje, te rinjte dhe idete…”

06/06/2013, 13:50 |

Dita e Walter Mazzarrit ne shtepine e Interit, keshtu do te kujtohet 6 qershor 2013. Traineri i San Vincenzo merr ate qe la Stramaccioni dhe prezantohet perpara gazetareve ne Appiano Gentile. Ja konferenca e plote e tij:

Branca: “E verteta mbi Sneijder. Paulinho na pelqen. Thohir, Strama, Moratti dhe une…”

06/06/2013, 11:42 |

Marco Branca flet per gjithcka ne revisten Libero. Jane te shumta temat e prekura, nga merkatoja aktuale deri tek ajo e janarit, me ceshtjen Sneijder dhe blerjet e Schelotto dhe Rocchi. Tani ka nje skuader per tu ndertuar … Read More

Moratti: “Thohir, numra te genjeshtert dhe ka propozime te tjera”

06/06/2013, 10:52 |

Massimo Moratti ka folur nga Brukseli ne nje mbremje per Bocconi Alumni Association ku ka sqaruar pozicionin e tij per disa aspekte. Duke nisur nga ceshtja Thohir: “Kam lexuar numra te cmendur, jo te vertete. Ceshtja nuk eshte … Read More

Barzaghi: “Guarin nuk eshte i pashitshem. Ausilio me Bigon…”

05/06/2013, 22:37 |

I intervistuar nga mikrofonat e Radio CRC, Marco Barzaghi flet per raportet mes Interit dhe Napolit, me shume tratativa qe mund te mbyllen: “Neser ne mesdite do te jete prezantimi i Mazzarri-t. Do te presim per te pare … Read More

(Foto) Icardi arrin ne Milano: “Jam shume i kenaqur”

05/06/2013, 21:45 |

Ne foton e marre nga Sky eshte Mauro Icardi i cili ka arritur ne Malpensa. Gjithcka sic pritej, sulmuesi argjentinas ka zbritur ne Milano dhe neser do te kryeje vizitat mjekesore, per te qene i gatshem me pas … Read More

Guarin: Do te jap gjithcka per Interin, roli ku do te luaj…”

05/06/2013, 19:57 |

“Argjentina ka Messin dhe e dine te gjithe kush eshte ai, por ne jemi te gatshem te bejme ndeshjen tone, luan apo jo Messi.” Fredy Guarin flet si lider absolut i Kolumbise para ndeshjes me Argjentinen e Messit. … Read More

Campagnaro: “E njoh Cassano-n, eshte i madh. Lavezzi…”

05/06/2013, 19:39 |

Hugo Campagnaro, i intervistuar ne Argjentine nga Deportivo Football Show, ka folur per Cassano-n dhe Lavezzi-n: “Lojtaret me te mire qe kam luajtur? Tek Piacenza ka qene Maresca, nje lojtar qe shenonte shume. Tek Napoli Hamsik, Lavezzi dhe Cavani … Read More

Icardi enderron: “Dua te fitoj shume, si Batistuta”

05/06/2013, 19:07 |

Mauro Icardi, sulmuesi qe do ti bashkohet Interit sezonin e ardhshem, eshte rikthyer per te folur per vendimin e tij per te zgjdehur kombetaren argjentinase perpara asaj italiane. Kohet e fundit Icardi ka takuar tranjerin e argjentines Alejandro … Read More

Moratti ka takuar Mazzarrin. Ishte edhe Doktor Combi

05/06/2013, 19:02 |

Nje ore e nje cerek takim. Sic raporton Sky Sport, Massimo Moratti dhe Walter Mazzarri kane vendosur stafin e ri teknik dhe atletik te Interit. Nje dite e gjate per Mazzarrin qe me pare ka qene ne Hotel … Read More

Sky – Inter riniset nga tre: Palacio, Kovacic, dhe Mazzarri do qe…

05/06/2013, 13:00 |

Rinisje nga tre. Walter Mazzarri eshte gati per aventuren e tij te re zikalter. Pervec situatave te paparashikuara te koheve te fundit, tekniku i ri interist do te prezantohet ne Pinetina neser dhe gjithcka do te filloje te … Read More