Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

GdS – De Laurentiis Morattit: “Do Behramin dhe Zunigen? Me jep…”

03/06/2013, 11:19 |

Tani qe Mazzarri ka marre ne kontroll Interin dhe te enjte eshte prezantimi, zikalterit po punojne ne merkato per ti dhene ish teknikut te Napolit nje skuader te pershtatshme per lojen e tij.

Dy emrat e … Read More

Thohir, jave e rendesishme. Moratti mes dy zjarreve

03/06/2013, 11:09 |

Nga nje ane Thohir, qe e di shume mire qe duhet durim per ate qe synon, domethene kontrollin e Interit. Nga ana tjeter Massimo Moratti qe nuk i dorezohet idese te humbase krijesen e tij. Thohir nuk nxiton, … Read More

Drejtori Sportiv Corinthians: “Inter paguaj dhe do e marresh Paulinhon.”

02/06/2013, 18:57 |

Duket sikur keshtu eshte e shkruar. Qe prej nje viti, per cdo merkato, emri i Paulinhos lidhet vazhdimisht me Interin. Tratativa, ndjekje, misione dhe pastaj gjithmone nuk behet gje. Ne keto oret e fundit nga Brazili (dhe jo … Read More

Mou engjellor: “Pas 20 titujsh, tashme pranoj humbjet”

02/06/2013, 18:29 |

Sapo ka perfunduar eksperiencen e tij me Real Madridin, tashme eshte i gatshem te shkruaje edhe nje tjeter kapitull te aventures se tij me skuadren e bluve te Londres Chelsean, Jose Mourinho keshtu flet ne nje interviste te … Read More

Ranocchia shpjegon: “Juve? Jam krenar per interin”

02/06/2013, 16:47 |

Ne lidhje me ate qe ka thene pas ndeshjes te Kombetares Italiane te premten e shkuar, Ranocchia sqaron: “Kam thene gjithmone qe shprehjet e vleresimit nga klubet e medhaja ne drejtimin tim me japin kenaqesi sepse jane prove … Read More

Thohir: “Duhet te filloj te mesoj Italisht”

02/06/2013, 14:18 |

Vazhdojne ende mesazhet e qarta nga ana e Erick Thohir. Manjati Indonezian eshte mbushur me mesazhe ne Twitter nga ana e tifozeve te Interit qe i kerkojne lajme te reja ne lidhje me tratativat me Morattin dhe i … Read More

Julio Cesar: “E ardhmja? Ja ku dua te luaj”

02/06/2013, 11:36 |

Eshte folur per nje kthim te mundshem ne Serine A, ne fillim tek Milan, tani e ardhmja e tij po lidhet me Romen. Por Julio Cesar ka plane te tjere: “Ka disa interesime nga klube te tjera por … Read More

Keshtu Thohir do nje Inter te madh…Do te mbyllet marreveshja?

02/06/2013, 11:14 |

Tratativa vazhdon, palet po flasin, marreveshja ngelet per tu gjetur. Ndjenja eshte qe eshte arritur ne nje pike qe nuk mund te kthehesh mbrapa: sido qe te shkoje, eshte kuptuar qe Moratti nuk ka me ndermend te vuaje … Read More

Lista e Bergomit: “Ja çfare do te duhet ne merkato”

02/06/2013, 10:42 |

Beppe Bergomi ka folur per mikrofonat e Sky pas finales se Berretti ndaj Atalantas, pikerisht kunder Interit: “Ne Inter duhet nje mbrojtes, nje mesfushor i djathte, dhe nje mesfushor qendror   per te liruar Kovacic nga detyrat mbrojtese. … Read More

Ranocchia: “Interesimi i Juves, vleresim per mua. Jane kampionet.”

02/06/2013, 1:39 |

Andrea Ranocchia ka folur ne Gazeten Tuttosport: “Interesimi i Juventus per mua eshte nje vleresim per mua: po flasim per kampionet e Italise. Me ne fund kam fituar? Mbi te gjitha nuk kam pesuar gol.” ka thene mbrojtesi … Read More

Kovacic: Feja, Interi dhe kemba e thyer. Tregoj gjithcka…

02/06/2013, 1:23 |

Matteo Kovacic tregon. Mesfushori i ri kroat, baze e projektit zikalter te te ardhmes (qofte Moratti apo Thohir ne timon, pak rendesi ka), ka folur per gjithcka, qe nga feja e tij deri ne ardhja ne Milano. Ja … Read More

Beccalossi: “Moratti nuk duhet t’ia shese te gjithe Interin Thohirit”

02/06/2013, 0:11 |

Nga La Gazzeta dello Sport, flet legjenda e Interit Evaristo Beccalossi dhe del kunder nje shitje te Interit komplet tek Erick Thohir dhe i shpjegon motivet e tij: “Shpresoj qe presidenti i Interit Massimo Moratti mos te shese … Read More

Agjenti Bonaventures: “Per Atalanten nuk eshte ne merkato”

01/06/2013, 23:32 |

Pas debutimit te tij me kombetaren flet agjenti i Giacomo Bonaventures. Giocondo Martorelli flet per te ardhmen e te riut te Atalantes: “Rikujtojme se klubi i Atalantes nuk ka vendosur per ta vene ne merkato, dhe mund te … Read More

Schelotto: Te largohem? Jo, kam nje kontrate. Per mua Interi eshte…

01/06/2013, 23:25 |

Ngelet ne dyshim e ardhmja e tij tek Inter, por ai nuk do qe te degjoje te flitet per shitje. Ezequiel Schelotto largon zerat qe e duan me nje kembe jashte Interit dhe mendon per permiresimin sezonin tjeter, … Read More