Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

GdS: “Thohir ka fonde te palimituar! Ofron per gjithe Interin… Moratti po vlereson”

30/05/2013, 22:59 |

Ore decizive per te ardhmen e Interit. Moratti po reflekton, Thohir do ta marre gjithe Interin. Gazzetta dello Sport online shpjegon gjithcka: “Massimo Moratti po mendohet. Per here te pare ne 18 vjet presidence, numri 1 zikalter po … Read More

Sky – Branca-Moratti, ja linjat per merkaton

30/05/2013, 16:30 |

Sky Sport zgjeron me teper te dhenat per takimin e merkatos te bere sot mes Morattit dhe Branca-s.

Sipas Matteo Barzaghit, takimi ka zgjatur 1 ore e 10 minuta dhe keto jane linjat e merkatos mbi te cilat … Read More

Duncan, lojtari me i mire i Empoli – Livorno

30/05/2013, 15:50 |

Sipas Gazzetta dello Sport, Alfred Duncan ka qene lojtari me i mire i ndeshjes dhe ka merituar noten 7.5 ne ndeshjen e djeshme Empoli-Livorno 1-1, finalja e pare e Play-Off per tu futur ne Serine A.

Sipas Sky, … Read More

Spinelli: “Moratti, me ler Duncan edhe nje vit. Mazzarri i madh”

30/05/2013, 15:43 |

Eshte dashur nje gol i bukur i Alfred Duncan qe Livorno te barazonte finalen e vajtjes per Playoff te Serie B kunder Empolit. Nje gol fantastik qe e ka kenaqur shume edhe presidentin livornez Aldo Spinelli, qe i intervistuar nga … Read More

Agjenti i Motta: “I detyrohet Interit per shperthimin e tij. Kur u largua…”

30/05/2013, 14:10 |

Thiago Motta eshte nje nga arkitektet e “Tripletes” legjendare te Interit te Jose Mourinho-s. Por, prej nje viti e gjysme, Motta eshte nje lojtar i Paris Saint-Germain. I blere ne diten e fundit te merkatos per nje shifer … Read More

Dita e pare interiste e Mazzarrit…

30/05/2013, 10:52 |

Ajo qe duhet te qendronte sekret, me kalimin e kohes ka dale ne drite. Walter Mazzarri e ka bere hyrjen e tij ne Milano, dhe diten e djeshme ka bere nje kontakt te pare me ambjentin e Interit.

Read More

GdS – Mazzarri, Morattit i pelqen qe ne fillim: kompetitive menjehere

30/05/2013, 10:35 |

Massimo Moratti entuziast per Walter Mazzarrin. Kjo eshte ajo qe shkruan Gazzetta dello Sport. qe e pershkruan keshtu ndjesite e presidentit zikalter pas takimit te ndodhur dje me teknikun e ri: “Presidenti i Interit i ka vleresuar menjehere … Read More

Julio Cesar: “Inter, nuk e kuptoj renien. Strama…”

30/05/2013, 10:27 |

Nga faqet e Corriere dello Sport, Julio Cesar flet per momentin e Interit: “Ne Europe kane vuajtur me shume, por ne qofte se blejne sulmuesit qe lexoj ne shtyp, mendoj se skuadra mund te permiresohet dhe te luftoje … Read More

Mazzarri, sot tour ne Milano. Te enjten me 6 prezantimi

29/05/2013, 22:14 |

Dita e pare sot per Mazzarri-n dhe stafin e tij ne Milano. Nder etapat e tij nuk eshte Katedralja, ose “Duomo” i Milanos, per ate do te kete kohe. Sot vizita tek Appiano Gentile se bashku me Branca dhe Cordoba, … Read More

Mazzarri ka kerkuar 5 perforcime: ja emrat dhe rolet

29/05/2013, 13:46 |

Fillojne te zbulohet cfare eshte folur ne takimin e te dieles mes Mazzarrit dhe Marco Brancas.

Mbi te gjitha palet kane rene dakord mbi dy pika themelore: se pari, te vazhdohet puna e nisur vitin e shkuar per te ulur … Read More

Inter, mendohet nje shkembim Alvarez – Fernando me Porto-n

29/05/2013, 12:42 |

Nje argjentinas per te ardhur nje brazilian. Eshte kjo ideja qe nga pak kohe po qarkullon ne mendjen e Marco Branca-s dhe tek i gjithe stafi i merkatos se Interit.  Sic raportohet nga TuttoSport, shoqeria zikalter po vlereson mundesine e … Read More

Vera e Interit: mes sfidave ne USA dhe miqesoreve me…

29/05/2013, 12:41 |

Merr forme vera e Interit te ri te Walter Mazzarrit. Skuadra mund te gjendet ne 8 korrik ne Pinetina per testet e para atletike. Pastaj ne 10 korrik te gjithe ne Pinzolo, periudhe qe do te zgjate deri … Read More

Pese shtyllat e Mazzarrit: San Siro, Handanovic, Puna, Cassano dhe Icardi

29/05/2013, 12:16 |

Walter Mazzarri do te niset me kemben e mbare. Puna e tij do te jete e veshtire dh do te kerkoje te  bazohet tek sigurite e tij.

E PARA – San Siro. Mazzarri do te riktheje … Read More

CdS – Moratti ka takuar Thohir. Tratativa shume e nxehte…

29/05/2013, 11:40 |

Sipas Corriere dello Sport, ka ndodhur dje takimi i shumepritur mes Morattit dhe Thohir. Manjati indonezian duket shume i bindur dhe prova per kete eshte se ka zbritur ne Milano disa dite me pare, dhe pasi ka jetuar … Read More