Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Kombetaret, ja angazhimet e disa lojtareve ZiKalter

29/05/2013, 8:27 |

10 lojtare ZiKalter do ju bashkohen Kombetareve te tyre, me te cilat do te zbresin ne fushe per ndeshje miqesore ose per ndeshje kualifikuese per Boterorin 2014.

Samir Handanovic dhe Vid Belec ( Slloveni ): miqesore … Read More

Di Biagio: “Me Mazzarrin do te ndryshojne shume lojtare”

28/05/2013, 23:35 |

Luigi Di Biagio ish lojtar i Interit , flet me bindje se me uljen ne stol te Walter Mazzarrit Interi duhet te prese ndryshime te medha:

“Interi do te ndryshoje ne planin teknik dhe ate te lojtareve. Mazzarri i ka … Read More

SKY – Ja tre levizjet e para te Mazzarrit tek Interi

28/05/2013, 18:21 |

“Interi i Mazzarrit do te riniset nga tre pika baze.” Keshtu ka thene Matteo Barzaghi para pak minutash ne Sky.

Pika e pare eshte moduli. Mazzarri ka konfirmuar qe do te luaje me 3-5-2 dhe nuk do … Read More

SM – Moratti do ti dhuroje Bigon Mazzarrit. Plani per merkaton…

28/05/2013, 16:18 |

SPORT MEDIASET – Moratti do ti dhuroje Bigon Mazzarrit. Dhe ka nje plan per merkaton….

Ne pritje te prezantimit te Mazzarrit, qe mund te kaloje javen tjeter, kthehen zerat per nje futje ne shoqerine zikalter te Riccardo Bigon, per momentin … Read More

Mancini: “Mazzarri, tekniku ideal. Tek Napoli…”

28/05/2013, 16:15 |

I kthyer ne fushe per bamiresi ne nje ndeshje ne Genoa, Roberto Mancini, ish traineri i Manchester Cityt aprovon zgjedhjen e Morattit per Walter Mazzarrin: “Mazzarri nuk eshte nje trainer ekspert, eshte me shume se aq. Besoj qe tek … Read More

GdS – Nainggolan konkret, tjeter ide ne mbrojtje. Mazzarri tregon…

28/05/2013, 16:11 |

Ne nje interviste ne Radio Marte, ku ka pershendetur tifozet e Napolit, Walter Mazzarri ka folur edhe pak per Interin duke thene: “Jam i emocionuar per kete aventure te re. Moduli qe do te perdor? Ka disa module … Read More

Branca: “I pranoj kritikat. Objektivat e merkatos…

27/05/2013, 13:23 |

Ne dalje nga zyrat e Interit ka folur Marco Branca. Gazetaret e kane pyetur nese jane nxjerre emrat e pare te merkatos me Mazzarrin per Interin qe po lind: “Mendoj se eshte akoma shpejt. Keshtu qe, asgje deri … Read More

CdS – Jave vendimtare per shitjen e kuotave, situata

27/05/2013, 11:58 |

Corriere dello Sport ka bere nje permbledhje te situates te shitjes te kuotave te Interit tek investitoret e huaj.

Sipas Corriere dello Sport, kjo mund te jete nje jave e rendesishme per te ardhmen e Interit … Read More

Lavezzi: Mazzarri eshte unik, Interi klub i madh por…

26/05/2013, 14:30 |

I intervistuar nga Sky Sport, Ezequiel Lavezzi flet ne emisionin “Zoterinjte e Futbollit” per raportin e tij me Walter Mazzarrin: “Nuk kam pasur kurre nje trainer qe punon kaq mire taktikisht si Mazzarri. Me ka bere te rritem … Read More

GdS – Mazzarri tani po studion nje Kovacic alla Hamsik

26/05/2013, 14:23 |

Sipas Gazzetta dello Sport, Mazzarri do te zbarkoje ne Milano edhe per te percaktuar strategjite e merkatos. Ishin vendosur 5 goditje nga Stramaccioni, por tani pritet te kene edhe miratimin nga trajneri i ri. Teorikisht Mazzarri ne mendje … Read More

Sky – Branca ne rrezik: mund te ndryshohet sepse…

26/05/2013, 14:19 |

Direkt nga Sky Sport 24, flitet per revolucionin e Interit. Massimiliano Nebuloni nuk e ka perjashtuar mundesine e nje largimi te Marco Brances: “Edhe merkato ne Inter ka dore ne kete sezon negativ te Interit dhe jo vetem trajneri … Read More

Zyrtare: Interi do te mare pjese ne Guinness International Champions Cup!

10/05/2013, 12:33 |

Interi mesa duket mezi ka pritur qe te ishte matematikisht jashte Europa League, dhe ka bere direkt zyrtarizimin per marjen pjese ne turneun madheshtor te Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

Interi e kishte pranuar qe mund te merte pjese, por … Read More

Curva Nord: Dymbedhjete pyetje per President Morattin!

10/05/2013, 12:30 |

Curva Nord ne ndeshjen ndaj Lazios gjeti nje menyre origjinale per te kritikuar zgjedhjet e klubit me ane te 12 pyetjesh per President Morattin te shpalosura ne stadium. Letra e hapur ne forme banderolash fillon keshtu:

“PRESIDENT, JU E … Read More

Sky – E ardhmja e Interit: Tundimi, pasardhesi dhe i sigurti…

30/04/2013, 15:19 |

E ardhmja e Interit kalon ne tre levizje. Per SkySport24 Matteo Barzaghi ve pikat mbi i per planet e klubit zikalter. 

TUNDIMI – Levizja e pare e merkatos do te jete tundimi per te shitur ose … Read More