Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Cassano do te largohet, Stramaccioni ndihet i tradhetuar…

28/04/2013, 13:00 |

Antonio Cassano dhe Interi jane te destinuar te ndahen.

Kete gje e ka shpjeguar Massimiliano Nebuloni per Sky: “Andrea Stramaccioni ndihet i tradhetuar nga Cassano sepse ate e kishte dashur ai personalisht, duke ofruar tek Milani Pazzinin. Pas asaj … Read More

Stramaccioni blindon Handanovic, nuk deshiron te heqe dore nga ai as per para e as per Sanchez!

28/04/2013, 12:12 |

Sipas Sky, Stramaccioni blindon Handanovic, nuk deshiron te heqe dore nga gjigandi i portes zikalter as per para e as per Sanchez!

Dje u dha nje sinjal i qarte per klubin: “Per mua, si Andrea Stramaccioni, Handanovic eshte … Read More

Zanetti shkruan historine, thyen nje tjeter rekord…

21/04/2013, 23:14 |

Po, perseri ai, ka thyer nje tjeter rekord. Kapiteni zikalter ka kapur kuoten e 1100 ndeshjeve te luajtura ndaj Parmes.

Ky rekord, eshte historik, sepse Javier Zanetti me 1100 prezencat e tij, pozicionohet ne vendin e 4 ne klasifikimin botror … Read More

Jonathan: “Une e meritoj Interin. Te gjithe kunder meje, per shume gjera. Branca…”

21/04/2013, 23:06 |

Fjale shume te vendosura per Jonathan, i cili duket sikur po merr hak per te gjitha momentet e veshtira me bluzen zikalter:

Po lind dicka mes teje dhe Interit? “Nuk e di nese po lind dicka, une jam i lumtur … Read More

Ranocchia: “Tani dua te fitoj me Interin. Materazzi nje vella per mua!”

21/04/2013, 22:43 |

Interviste shume e bukur dhe e gjate e Andrea Ranocchia-s ne revisten javore SportWeek, e cila realizohet nga Gianfelice Facchetti dhe eshte pjese e Gazzetta delo Sport. Ka nisur me nje batute: Kue i kane kerkuar te beje nje set … Read More

Fassone: “Gjithcka per turneun ne USA. Duam qe te rrisim marken”

17/04/2013, 13:42 |

“Do te jete nje pergatitje shume e mire ne prag te kampionatit te Serise A”. Ky ka qene komenti i drejtorit gjeneral te Interit Marco Fassone, i cili eshte pyetur nga Mediat e Shteteve te Bashkuara per sa i perket … Read More

Julio Cesar, cfare Milan-i po thoni: “Une ne Itali nuk kthehem”

08/04/2013, 22:56 |

Asnje klauzole midis Julio Cesar dhe Queens Park Rangers. Ditet e fundit po flitej per nje klauzole ne te cilen portieri brazilian mund te largohej nga klubi anglez ne rast se ekipi zbriste nje kategorin me poshte. Dhe per ta … Read More

Milito: Kthehem ne maje per tifozet! Gjuri eshte mire: objektivi eshte grumbullimi ne vere

22/03/2013, 17:21 |

I ftuar ne Inter Channel ne emisionin “Prima Serata” ne oren 21 eshte Diego Milito. Eshte hera e pare qe kampioni argjentinas flet pas demtimit te keq ne ndeshjen e Europa League te 14 shkurtit ne San Siro kunder rumuneve … Read More

Natalino tregon: Interi me ka shpetuar jeten.

22/03/2013, 17:13 |

Felice Natalino eshte nje djale qe mjafton ta shikosh per te kuptuar se cfare njeriu eshte. Njeri i mrekullueshem, i edukuar qe nga dita e pare qe ka shkelur ne Interello. Dhe pastaj Appiano, debutimi ne skuadren e pare me … Read More

Marchetti: “Juan eshte e ardhmja. Ndoshta pas 10 vjetesh…”

22/03/2013, 17:12 |

Duke folur per ndeshjen Itali-Brazil, Luca Marchetti analisti i Sky Sport 24, ka folur rreth Juan Jesus, duke e cilesuar ate si nje nga emrat me interesante braziliane ne kampionatin italian: “Sonte eshte Itali-Brazil. Nje ndeshje e mrekullueshme. Une jam … Read More

Julio Cesar: “Milito do te kthehet me i forte se me pare”

21/03/2013, 14:14 |

Nostalgjia per Interin, nostalgji qe ngelet. Julio Cesar, me Brazilin e tij do te perballet me Italine, nje kthim ne te shkuaren per te qe ka luajtur shume vjet me Interin. Direkt nga stervitja e Seleçao-s, Sky sjell fjalet e … Read More

Sneijder: Interi, nje periudhe e bukur. Shume faleminderit Morattit.

21/03/2013, 14:05 |

I kthyer ne kombetare pas disa muajsh, Wesley Sneijder kthehet te flase midis te tjerash edhe per lamtumiren tek Inter. Kapitani i Hollandes, pavaresisht periudhes se fundit ne ekip, preferon te kujtoje momentet e bukura te aventures se tij zikalter:

Read More

CdS – Mourinho dhe Matrix per te afruar aksionere dhe sponsor tek Interi

21/03/2013, 13:55 |

Rrezikon te kthehet ne ceshtjen kryesore te momentit: Jose Mourinho tek Interi. Nje hipoteze e pranuar nga portugezi vete ne nje videomesazh, e rihedhur me bindje nga Corriere dello Sport, qe imagjinon nje kthim te Mout me Materazzin si zevendes … Read More