Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Nga Stervitja

Guarin, shembje ne kemben e djathte. Kolumbiani i merzitur…

12/07/2013, 19:35 |

Fredy Guarin eshte rifutur pak me pare ne qendren sportive La Pineta te Pinzolos i shoqeruar me makine nga mjeku Franco Combi. Kolumbiani dukej shume i merzitur ne fytyre. Menjehere i eshte nenshtruar ekzaminimeve, te clat kane treguar … Read More

SKY – Milito mund te kthehet per ndeshjet e para. Dhe sulmi i Mazzarrit.

12/07/2013, 19:26 |

Diego Milito eshte mire. Kjo del nga imazhet e stervitjeve te pregatitjes verore te Interit, ne Pinzolo.

Ne fillim mendohej rihyrja e tij ne vjeshte, por sipas Massimiliano Nebulonit te Sky Sport, lojtari ka filluar te … Read More

Sapo ka nisur stervitja e mbasdites ne Pinzolo: Mungon Guarin sepse…

12/07/2013, 16:57 |

Ka filluar prej disa minutash, me shpejt se sa ishte parashikuar, stervitja e mbasdites e dites se trete te punes se Interit ne Pinzolo. Stervitja ka filluar menjehere me top, ne nje mini ndeshje me tre takime. Mungon … Read More

Stervitja e pare 12 korrik, shume taktike dhe vemendje mbi mbrojtjen…

12/07/2013, 14:45 |

Sot ne mengjes eshte zhvilluar stervitja e peste ne Pinzolo. Nen drejtimin e mister Mazzarrit, cunat kane zbritur ne fushe te gatshem per riaktivizimin muskular. Ne qendren sportive kane qene te pranishem edhe drejtori gjeneral Fassone se bashku … Read More

VIDEO – Pamje nga stervitja e dates 11 korrik me audio reale

12/07/2013, 14:29 |

Interi ndodhet ne Pinzolo prej 2 ditesh dhe do te qendroje aty deri ne daten 23 korrik. Kete vit, stervitjet e Mazzarrit dallohen per intensitet te larte dhe kohezgjatje me te madhe se vitet e shkuara. Praktikisht, lojtaret … Read More

Mazzarri per gjithcka: Ja frazat me te kuptimshme gjate stervitjes

12/07/2013, 10:51 |

Nga tribuna, thirrjet e Mazzarrit degjohen shume. Ai ka ndryshuar menyren e pregatitjes, dhe lojtaret po ‘vuajne’ intensitetin e madh te stervitjes. Ja dhe ndeshja ne familje, pastaj zgjatjet muskulore, prape top, por vetem me duar. Pastaj te … Read More

SKY – Ja formacionet qe sot Mazzarri ka vendosur ne fushe

11/07/2013, 14:10 |

Kete mengjes ne Pinzolo, gjate stervitjes te rradhes, ka patur nje ndeshje ne familje, Inter kunder Inter. Duke qene se stervitjet per momentin jane me dyer te hapura per tifozet, eshte me e thjeshte te zbulohet se cfare … Read More

Pinzolo, stervitja e pare e dites. Mazzarri, syte mbi Kovacic. Dhe thote…

11/07/2013, 10:43 |

Eshte nje dite e re ne Pinzolo. Kete mengjes, zikalterit jane ne fushe per stervitjen e pare te dites. Lojtaret interiste kane zbritur ne fushe nen drejtimin e Walter Mazzarrit qe dje eshte prezantuar tek tifozet keshtu: “Scudetto? … Read More

Pinzolo, mbaron stervitja e pare. Tifozet Ranocchias: “Mos u largo”

10/07/2013, 19:42 |

Tifozet jane te shumte. Ne fushat e qendres sportive te Pinzolo ka nisur stervitja e pare e sezonit. Tifozet zikalter i kane pritur shume mire lojtaret, qe me pare kane pritur ardhjen e Mazzarrit: buzeqeshje dhe relax pare … Read More

Palacio eshte ne forme, Milito po perparon. Icardi…

10/07/2013, 9:54 |

Pas perfunditmit te testeve atletike nga pergatitesi atletik Pondrelli, Mazzarri dha ‘ok’ per nje ndeshje brenda grupit. Palacio ishte shenuesi i golit te pare sezonal. Ne mengjes skuadra do te vije ne Pinzolo, dhe rreth ores 17:30 do … Read More

Ushtrime aerobike, ndeshje përgatitore dhe goli i parë për Interin

09/07/2013, 19:46 |

Ushtrime aerobike dhe ndeshje stërvitëse në seancën e pasditës.

Stërvitja e dytë e Zikaltërve për sot. Në qendrën stërvitore Angelo Moratti, Palacio ka shënuar golin e parë për këtë sezon nga një assist i Cambiassos.

Sot stervitje e dyfishte. Stafi teston shpejtesine kardiake, ndersa Branca…

09/07/2013, 13:47 |

Dita e dyte e fazes para nisjes per ne Pinzolo ka nisur ne Appiano Gentile. Sipas Massimiliano Nebuloni i Sky Sport 24, stafi i Walter Mazzarrit ka perdorur nje sistem special per te mbledhur te dhena mbi aktivitetet … Read More

Te grumbulluarit e Walter Mazzarrit per Pinzolo. Mungojne…

08/07/2013, 19:43 |

Tre portiere, 10 mbrojtes, 7 mesfushore, 5 sulmues dhe 6 te rinj nga Primavera ne dispozicion te Walter Mazzarrit per pregatitjen verore ne Val Rendena (Pinzolo) nga 10 deri ne 23 korrik

Pas stervitjes te pare … Read More

Dita e pare e Interit te Mazzarrit. Me te ne Pinetina…

08/07/2013, 12:35 |

Rinis sot ne oren 12:30 aventura e Interit te Mazzarrit. Sot do te behen testet atletike ndersa neser jane ne program 2 stervitjet e para. Te merkure ne mengjes do te behet nisja per ne Pinzolo. Mazzarri ka … Read More