Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 14, 2022

Scroll to top

Top

Notat

Inter-Roma, notat e lojtareve: Cancelo dhe Skriniar super, Santon katastrofal!

22/01/2018, 11:17 |

Interi e mbylli ne barazim ndeshjen e djeshme ne shtepo ndaj Romes. Zikalterit kaluan ne disavantazh pas nje gafe nga ana e Davide Santon, por pas shume tentativash dhe mrekullive te portierit Alisson, arriten te shenonin me ane … Read More

Notat: Skriniar-Miranda te pakalueshem. Borja Valero…

10/12/2017, 1:40 |

HANDANOVIC 7 – Pak minuta nga fillimi ndal ate rast te rrezikshem te Mandzukic. I fiton te gjitha duelet dhe eshte nje siguri ne porten zikalter.

D’AMBROSIO 6 – Ndeshje e komplikuar per te pasi ka teper presion nga … Read More

Notat – Spalletti dirigjon nje orekster perfekte, Perisic…

03/12/2017, 18:56 |

HANDANOVIC 6  – Vetem nje nderhyrje e rendesishme kunder Meggiorini, me pas e sheh ndeshjen si nje spektator.

D’AMBROSIO 6,5 – Eshte impresionuese menyra sesi kuptohet me Candreva, dhe niveli i arritur.  77’ DALBERT SV – Shume pak … Read More

Notat e Inter-Atalanta: Me ne fund Miranda, D’Ambrosio i hekurt. Icardi show. Skriniar, nga cili planet vjen?

20/11/2017, 10:54 |

Interi fiton ndaj Atalantes dhe katapultohet menjehere ne vendin e dyte me dy golat  e Mauro Icardit. Keto jane notat e ndeshjes

HANDANOVIC 6,5 – Gjithmone prezent, i mohon golin Petagnas dhe transmeton siguri teper te … Read More

NOTAT – Brozovic vendimtar, Skriniar nje mur. Assist per Candreva, Perisic…

01/10/2017, 18:00 |

HANDANOVIC 6 – Peson nje gol jo per fajin e tij. Shpeton dy here porten, por per te nuk ishte nje ndeshje e qete.

D’AMBROSIO 5,5 – D’Alessandro e vendos ne veshtiresi, fillon mire por me pas vuan.

Read More

NOTAT – Joao Mario ecen ne fushe, Eder shpeton…

19/09/2017, 23:22 |

HANDANOVIC 5,5 – I vemendshem tek goditja e Di Francesco, tek goli mund te bente me mire. Vihet ne veshtiresi dhe nuk eshte i qete. Gabon.

D’AMBROSIO 5,5 – Di Francesco i hap shume pune. Vuan ne mbulimin nje kunder … Read More

NOTAT: Gagliardini ne rrugen e duhur. Perisic…

10/09/2017, 15:12 |

HANDANOVIC 6 –  Nje ndeshje e qete e tij. Del disa here duke ndihmuar ne bllokimin e kundershtareve.

D’AMBROSIO 6,5 – Kartoni i verdh e frenon ne fazen difensive, por eshte gjithmon ne pozicion. Me Candreven kuptohen mjaft mire, dhe … Read More

NOTAT – Icardi HERO, Perisic i pandalshem, Gaglia i humbur…

26/08/2017, 23:49 |

HANDANOVIC 6 – Ne te gjitha rastet tregon reflekset e tij. Eshte gjithmon i qete dhe ben disa dalje ku bllokon levizjet e kundershtareve.

D’AMBROSIO 6 – Perrotti e Kolarov e ngacmojne shume, edhe me shpejtesi. Ndjen presion personal dhe gabon … Read More

Notat e Gazzetta dello Sport – Yuto, gabim amatoresk. Shpeton vetem Handanovic

01/05/2017, 12:44 |

Per Gazzetta dello Sport, jane Samir Handanovic dhe Yuto Nagatomo lojtari me i mire dhe me i dobet respektivisht.

Slloveni, te cilit gazeta i jep nja 7.5, eshte autor i “dy daljeve te mrekullueshme, me te paren ndal Insignen e … Read More

NOTAT: “Banega shperthen, Candreva vrapon si i cmendur. Miranda kolosal”.

12/03/2017, 18:52 |

HANDANOVIC 6,5 – E veshtire per tu arritur goditja e Freuler. duartrokitje per pritjen ndaj Gomez. Eshte nje siguri ne porte.

D’AMBROSIO 7 – Gjate gjithe javes ishte folur se do ishte Murillo titullar per te markuar Gomez, por … Read More

Bologna-Inter: Gabigol si Ronaldo. Medel eshte i pakalueshem…

19/02/2017, 18:11 |

HANDANOVIC 6,5 – Nderhyrje perfekte ne daljen kunder Dzemaili, Bologna tenton disa here, kunder Verdi ben nje super nderhyrje.

MURILLO 5 – Vuan ne krah, humbet disa topa dhe nuk jep ndonje kontribut te madh. Provon te te … Read More

NOTAT – Eder dhe Palacio kthejn Interin tek fitorja. Medel thjesht i pakalueshem!

12/02/2017, 19:24 |

HANDANOVIC 6,5 – Empoli nuk e shqeteson shume, por ato pak raste qe rrezikon Handa eshte i gatshem. I madh ne nderhyrjen ndaj Krunjc e refleks i paster kunder Croce.

MURILLO 6 – Pioli e vendos si mbrojtes krahu, ndeshje … Read More

Notat – Joao Mario Man of te Match. Candreva Maestro i kroseve…

22/01/2017, 18:39 |

HANDANOVIC 6 – Nje ndeshje pa shume preokupime, ben disa dalje te sakta dhe nuk rrezikon.

D’AMBROSIO 6 – Mbulon me kujdes pjesen e tij. Provon te jap nje dore edhe ne sulm dhe jep shume krose, por … Read More

Inter-Chievo – Icardi vrases, Perisic ne rritje. Joao Mario jo mire.

15/01/2017, 17:11 |

HANDANOVIC 6 – Nuk ka faj tek goli I Pellissier. Pjesen tjeter te lojes nuk shqetesohet, del perpara deri ne zonen e mesfushoreve per te shtyre skuadren.

 D’AMBROSIO 5,5 – Eshte ai disi fajtori I golit te Pellissier, … Read More