Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Serie A

Perisic: “Sot realizova gol, por kemi humbur: atehere nuk vlen asgje”.

22/12/2018, 22:20 |

Ivan Perisic i eshte pergjigjur pyetjeve ne InterTV mbas barazimit  kunder Chievo-s. Nje Perisic shume i zemeruar:

“Goli? E kam dhene shpeshhere, qe nuk eshte e rendesishme se kush realizon gol, por qe Interi te fitoje. Sot kam realizuar gol, … Read More

Vecino: “Me vjen keq qe humbasim pike ne kete menyre. Ndihem mire…”

22/12/2018, 22:10 |

Matias Vecino eshte rikthyer te luaje kunder Chievo-s, mbas nje mungese relativisht te gjate, dhe ka komentuar mbi ndeshjen kunder Chievos ne mikrofonat e InterTV:

“Besoj se kemi krijuar disa raste, me vjen shume keq qe i kemi humbur dy … Read More

D’Ambrosio: “I kerkonim me cdo kusht tre piket sot, na ka munguar ligesia”.

22/12/2018, 22:03 |

Danilo D’Ambrosio ka komentuar barazimin kunder Chievo-s ne mikrofonat e InterTV:

“I kerkonim me cdo kusht tre piket, por nuk ja kemi arritur. E dime qe ne Serie A nese nuk arrin te mbyllesh ndeshjen do te pesosh gol”.

“Na … Read More

Spalletti: “Interit i mungon ligesia ne momentet e duhura”.

22/12/2018, 21:51 |

Interi ka marre nje barazim kunder Chievo-s, 1-1. Perisic zhgenjen zikaltrit. Ne fund te ndeshjes ne Bentegodi, ne mikrofonat e Sky Sport ka folur trajneri i zikalterve Luciano Spalletti:

Sa i zemeruar jeni mbas ketij barazimi? “Ka ndodhur e njejta … Read More

NOTAT – Perisic, ndeshje serioze. Icardi, me mire ne rolin e 10. De Vrij, pavendosmeri fatale.

22/12/2018, 21:32 |

Keto jane notat per ndeshjen kunder Chievo-s, Interi meritonte fitoren por finalizimet ne pjesen e dyte mungojne, pavaresisht rasteve te shumta.

HANDANOVIC 5.5 – Ben nje pritje madheshtore ne goditjen me koke te Pellisier, por ne rastin e golit te … Read More

Skriniar: “Rastet me te pastra i kishim ne, sa inat. Por kam nje ide: le te marrim…”

08/12/2018, 0:32 |

Ne Torino, Interi arriti ta perballoje por ne fund humbi.

Tashme eshte momenti per tu ringritur sepse vjen e marta, ndeshja kunder PSV dhe ajo vlen mbi te gjitha.

Ne fund te ndeshjes kunder Juventusit, ne mikrofonat e InterTV, ka … Read More

NOTAT – Politano me i miri. Spalletti, por que? Sa shume kushtojne zgjedhjet e Gagliardinit dhe Asamoas

08/12/2018, 0:03 |

Ndeshja e pare e javes ne Serie A, ajo e Interit ne transferte ndaj Juventusit per fatin e keq te zikalterve u mbyll me rezultatin 1-0 per Juventusin.

Interi nuk arriti te kthente ne gola te pakten tre raste te … Read More

NOTAT – Keita dhe Icardi e tentuan, Perisic jo. Brozo hedh ne kosh tre piket.

03/12/2018, 0:22 |

Keto jane notat e lojtareve zikalter ne ndeshjen kunder Romes. Ndeshje qe mbaroi ne barazim, me rezultatin 2-2. Me poshte do te keni vleresimin e lojtareve.

HANDANOVIC 6 – Ne minutat e para arrin te largoja disa topa jo … Read More

ZYRTARE – Ja formacioni i Interit, nga minuta e pare ndaj Romes: Joao Mario dhe Keita Balde.

02/12/2018, 20:34 |

Inter-i sapo ka publikuar vetem pak sekonda me pare formacionin zyrtar qe ka zgjedhur sot Luciano Spalletti. Surpriza ne formacion eshte Joao Mario dhe Keita Balde, nuk eshte Vecino.

Nderkohe, ky eshte formacioni zyrtar i zikalterve per ndeshjen e sotme:

Read More

Roma-Inter, Di Francesco dhe tabu Spalletti.

02/12/2018, 14:06 |

Eshte akoma i fresket ne kujtimet e tifozeve zikalter suksesi i nje viti me pare kunder Rome-s, e maturuar nga nje pjese e dyte decizive dhe pozitive qe ka kthyer rezultatin fillestar te verdhekuqve ne rezultatin final 3-1.

Ashtu sic … Read More

Analize Roma – Inter: Nainggolan KO, do te luaje me 4-3-3? Shume dyshime ne mesfushe.

02/12/2018, 13:44 |

Vazhdon maratona zikalter. Mbas Frosinone-s dhe Tottenham eshte rradha e Rome-s. Ndeshje delikate ne Olimpico, kunder nje kundershtari te demtuar duke pare edhe lojtaret qe i mungojne.

Ne krahun tjeter, zikaltrit duan te hedhin mbrapa kraheve humbjen ne Wembley qe … Read More

Spalletti: “Roma-Inter, nuk eshte akoma decizive. Perisic? I kenaqur qe ka zgjedhur te qendroje”.

01/12/2018, 15:15 |

Mbasi ka hedhur mbrapa kraheve humbjen ne Champions League, tashme eshte koha per Inter-in te fokusohet ne kampionat dhe perballja e rradhes eshte kunder Rome-s ne Olimpico. Luciano Spalletti ka folur per shume tematika ne konferencen per shtyp perpara ndeshjes … Read More